Kappadokia

Odpovědět
Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Kappadokia

Příspěvek od Grocker »

Zdravím

Rozhodl jsem se vyměnit všechny plechy a zkusit tyhle turecký Anatoljany. Zatím jsem pořídil Crashe 17" a 16". Během pár dnů čekám 10" Splash.
Zvukově se mi ta řada velmi líbí. Chtel jsem Vás poprosit o zkušenosti s touto řadou a vaše názory. Taky potřebuju tip na Chinu do 18", protože Kappadokia China není.
Tak něco aby to zvukově sedělo. Děkuji všem.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappadokia

Příspěvek od Kajda »

Moc pěkný ride!

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Kappadokia

Příspěvek od Vozka »

Moc pěkný splash! (zrovna ta desítka tušim, Klauda má)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappadokia

Příspěvek od tomcorn »

Co se týče chiny, tak výrobním postupem je nejblíže Traditional (v podstatě se liší jen úplným frézováním bez "bramborákových" míst), ale "hodí /nehodí" je jen věcí osobního výběru, ne řad :wink:

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappadokia

Příspěvek od Grocker »

Tak už mám i splash Kappadokia 10".
V porovnání s těmi crashi je teda dost tichej, ale zvuk má pěknej. Líbí se mi.

Vitas
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 12 zář 2010 13:36

Re: Kappadokia

Příspěvek od Vitas »

Zajimalo by mě jak je průraznej pupek u 20´ ridu.... Chci koupit Sehhary od Masterworku a taky maj nesoustruženej pupek... Dik.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Kappadokia

Příspěvek od Šupi »

Mám taky 10" Splash :D. A přesně - sice tichej, ale má přesně ten zvuk jakej sem chtěl - špice!

filipmusa
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 12 srp 2009 11:47

Re: Kappadokia

Příspěvek od filipmusa »

Zdravím!

V pátek jsem si koupil 13" hihat Anatolian kappadokia. Zvukově spokojenost, ale nerazil jsem na jiný problém. Hihata je nesymetrická - vždycky na jedné straně kus bottom hihaty přečnívá. Křivým tojanem to 100pro není, protože jsem to zkoušel i mimo stojan a výsledek stejný. Myslíte, že je to na reklamaci, nebo je to normální jev?

Maty
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 20 bře 2009 15:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappadokia

Příspěvek od Maty »

U ručně dělanejch činelů je to normální. Mám Anatolian Ultimate a taky není symetrická :wink:

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Kappadokia

Příspěvek od Fogel »

je to normalne. moja anatolian passion hh tiez nie je dokonale vyvazena. a to uz ani nevravim o mojom turkish ride :lol: zaklad je to, ze cinely nie su fyzicky poskodene a zvukovo vyhovuju..

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Kappadokia

Příspěvek od Šupi »

Nevíte o nějaký fakt hodně měkký, šustivý hi-hatce od anatolianu? Oťukal jsem jich mraky a žádná se mi nelíbila...hlavně když jí hraju pootevřenou :-(. Jediná co se mi líbila byla 13" traditional na videich od Martina Vajgle...bohužel jsem ji ještě neslyšel naživo...mě ty hi-hatky přijdou prostě strašně tvrdý...nevim co to....mám od anatolianu 2 crashe (baris), 2 splashe (kappadokia) a chine (expression), ale tu hi-hatku si porád né a né vybrat...:-(

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Kappadokia

Příspěvek od Vozka »

Emotion jsi slyšel? Ta mi přišla měkká a šustivá až až a nekoupil jsem si ji jen proto, že jsem potřeboval něco univerzálnějšího (14" traditional regular), jinak se mi ze všech anatolianů líbila nejvíc.

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kappadokia

Příspěvek od Grocker »

Já jsem řešil to samý. Nakonec jsem koupil Ultimate Regular 14''. Ta mi vyhovuje. Ale sehnat jí nebyla žádná sranda. Musel jsem koupit ojetou z předváděčky.
Což nakonec bylo super, protože cena o litr dole a jetá minimálně....

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Kappadokia

Příspěvek od Šupi »

Já už i skoro vzdal Anatoliany, asi si dojdu oťukat i něco jinýho, ale holt musim asi počítat s vyšší cenou..:-(

Drumm4e4r
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 17 říj 2010 21:36

Re: Kappadokia

Příspěvek od Drumm4e4r »

Ahoj, chtěl bych si pořídit novou hi hat. Moc se mi líbí řada Kappadokia a vyhlídl jsem si 14" Kappadokia rock hi hat. Ze zvukových ukázek na anatolian.cz se mi moc líbila. Jenže stejně bych si jí někde oťukal. Do jakých stylů se tak asi hodí? Myslíte, že je univerzální ... ?

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Kappadokia

Příspěvek od Šupi »

Všechno oťukat! Ze zvukových otázek si můžeš udělat hrubou představu, ale v reálu to může být jiné. Osobně jsem na ní nehrál, takže nemůžu poradit víc a navíc - každej má jinej vkus. Někam zajeď a oťukej ;-).

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Kappadokia

Příspěvek od freerider »

Mám dilema,

rád bych tříštivky, jak nazval Martin Vajgl Anatolian Kappadokia, na ty jsem nehrál, ale měl je jeden bubeník na koncertě, kde jsem byl a byl to luxus...

Hrál jsem však minulý týden na Turkish Sehzade a musím říct, že váhám.

Do čeho byste šli?
Pořád mi Anatolian přijde takový výraznější, ale zase cenově jsou ty Turkishe o něco levnější.

Budu to nakupovat postupně -

8" 10" a 12" splash (Sehzade je jen 12")
15"(14), 16" 17" a 18" Crashe
20 Ride
13" Hi-Hat
China bude prozatím stávající Zildjian ZXT

Prostě nevím...

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Kappadokia

Příspěvek od Fogel »

to, ze su turkish lacnejsie, neznamena ze su nieco menej nez anatolian.. v nemecku su ceny turkishov dvojnasobne :wink: ja by som vyuzil to, ze audiotek ponuka taku vyhodnu cenu =)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Kappadokia

Příspěvek od Šupi »

Chce to oťukat, někomu sedne to, někomu zas ono... Osobně nezastávám názor mít všechno od jedné značky a jedné řady, zvlášť co se řad týče u činelů. Postupně jsem taky nakupoval Anatoliany a bral jsem činely stejného typu ze stejné řady - splashe mam Kappadokia, crashe mám Baris, chinu Expression.... Myslim že neni dobré řict si budu kupovat tuhle řadu :D. Zajeď do shopu a oťukej tam všechno :D, třeba se ti nakonec zalíbí i něco úplně jinýho :).

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Re: Kappadokia

Příspěvek od Squeez »

Zdravím vás, milí bubeníci,
rád bych si v pondělí zajel do Audioteku vybrat ride + crash (a možná vyměnit hi-hat). A že prý občas do mailu chodí slevový kupón. Jenže jsem registrovanej jen chvíli, takže nic takovýho se ke mě ještě nedostalo, a bohužel právě teď bych to rád využil.
Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo něco takovýho nemá a případně to nepotřebuje. A taky důležitá otázka, jestli se to vlastně dá nějak tímhle způsobem ošéfovat, nebo to je vázaný na osobu nebo účet (pravděpodobně to tak bude).

Petr

PS: Nejde mi založit nový topic, SQL error, tak jsem to dal sem, omouvám se

PPS: Je to vyřešeno, díky zúčastněnému ;-)

Odpovědět

Zpět na „Anatolian“