Anatolian a Paiste 2002

Odpovědět
Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Paul Wild »

Ahoj všici,

nemám anatoliany tak naposlouchaný a mají dost řad, tak by mě zajímalo, jestli je nějaká řada od Anatolianu, která by se zvukově blížila Paiste 2002 thin.

Díky

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od VladikS »

Netuším, ale moc doporučuju jít v Praze (pokud jsi z Prahy nebo okolí) nakouknout do Huml Music, vzít s sebou svoje činey a pak to tam vzájemně porovnat. Je tam hooooodně dobrá obsluha, která ti tam bude do těch činelů bouchat dokud nebudeš mít 100% jasno, kterej se ti líbí nejvíc, fakt doporučuju :!: Sám jsem z Liberce ale činely už budu nakupovat jedině tam. Navíc je to první ochod ve kterym se ti nesnaží vnutit tu nejdražší věc, na crash 18" mi s klidem doporučil stojan řady Mapex 300 a měl absolutní pravdu...se vsadim, že jinde by mi vnucovali dvakrát dražší...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Sam Jr. »

to vyzkoušení ti doporučuju, ale myslím, že to hledání bude marné :) Paiste 2002 je dost specifická záležitost, leda by se ti samozřejmě nakonec zalíbilo něco jinýho :D

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od ZRNO »

Sam ma pravdu 2002 jsou jiný , ale pokud máš rád zvuk 2002 tak zkus prubnout anatolian emotiony.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Martin Vajgl »

ZRNO píše:Sam ma pravdu 2002 jsou jiný , ale pokud máš rád zvuk 2002 tak zkus prubnout anatolian emotiony.
Čoveče, to bych tam tedy moc neslyšel :( Pokud jsou Emotion s něčím zvukově příbuzný, pak to jsou spíš Zildjian K

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od ZRNO »

Martin Vajgl píše: Čoveče, to bych tam tedy moc neslyšel :( Pokud jsou Emotion s něčím zvukově příbuzný, pak to jsou spíš Zildjian K
Vím o tom že charakter zvuku je uplně někde jinde kvůli použité slitině. Spíš jsem ho chtěl nasměrovat na nějakou řadu která by se mu mohla líbit u Anatolianu :-) Ale asi jsem to prvně napsal blbě :-) :oops:

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Kajda »

Emotiony mají svůj naprosto vlastní charakter. Sama mám komplet Paiste 2002 a zrovna Emotiony jsem si vybrala jako alternativu (nebo prostě místo nich) do big bandu :-) Zvukovou podobnost v nich právě nevidim :wink:

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Martin Vajgl »

Pokud jde o nějakou "pojivost" s Paiste a Meinl /podle mě mají tyto dvě značky společnou "jinou" zvukovou estetiku slitin, než zbytek činelového světa :D /, pak pro moje ucho jsou jim z Anatolianů nejblíže Diamond Trinity.

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Paul Wild »

Díky za rady, no nakonec vyzkouším ty Diamondy, ale asi nejlepší cesta bude držet se starých dobrých 2002 :mrgreen:

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Žilkoslav »

Jeden známý má k Paiste 2002 hi-hat crashe Anatolian Diamond Circle, docela to jde. Ale být tebou, nekombinuji a držím se Pasite 2002. Myslím si, že Anatolian a Paiste je to jako nebe a dudy. :)

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Vozka »

Diamondy jsou afaik trochu sušší míň agresivní, ale přímo vedle sebe jsem je bohužel neslyšel. Stejný jako 2002 asi neseženeš, ale doporučuju si ty Diamondy poslechnout, kromě toho že jsou třikrát levnější je jasná výhoda i ruční výroba - jsou to prostě činely s vlastním duchem a stává se, že narazíš na kousek, který tě velmi jemnými rozdíly osloví :)

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Kajda »

Diamondů máme plnou hudebku, jsou to moc příjemné plechy :wink: Přijeď do Kolína a můžeš si naživo porovnat Paiste 2002 a různé řady Anatolian :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Koubas »

tak 2002 jsou taky ruční výroba, i když je pravda, že na koleně s kladivem se nedělaj. zásadní věc je tady ta rozdílnost slitin, to je celý to kouzlo 2002.

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Paul Wild »

Žilkoslav píše:Jeden známý má k Paiste 2002 hi-hat crashe Anatolian Diamond Circle, docela to jde. Ale být tebou, nekombinuji a držím se Pasite 2002. Myslím si, že Anatolian a Paiste je to jako nebe a dudy. :)
to si nemyslím, každýmu chutná něco jinýho, ale kvalita je v obou případech..koneckonců dneska už hraje dobře skoro snad všechno :D

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Paul Wild »

Vozka píše:Diamondy jsou afaik trochu sušší míň agresivní, ale přímo vedle sebe jsem je bohužel neslyšel. Stejný jako 2002 asi neseženeš, ale doporučuju si ty Diamondy poslechnout, kromě toho že jsou třikrát levnější je jasná výhoda i ruční výroba - jsou to prostě činely s vlastním duchem a stává se, že narazíš na kousek, který tě velmi jemnými rozdíly osloví :)
jojo vůbec anatolian mi přijdou takový sušší celkově (a ne suchý jako trapný nebo ubochý nebo nezábavný-to naopak..jakože zvukově sušší)..ale zase tolik řad od nich neznám..

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Paul Wild »

Kajda píše:Diamondů máme plnou hudebku, jsou to moc příjemné plechy :wink: Přijeď do Kolína a můžeš si naživo porovnat Paiste 2002 a různé řady Anatolian :wink:
Kajdo neříkej dvakrát :wink: hele ale raději do Kolína než do shopu..takže kdy můžu přijet? :)

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Martin Vajgl »

Paul Wild píše: Kajdo neříkej dvakrát :wink: hele ale raději do Kolína než do shopu..takže kdy můžu přijet? :)
Jó, tomu říkám efektivní showroom! :D Kajda vede :D

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Paul Wild »

Martin Vajgl píše: Jó, tomu říkám efektivní showroom! :D Kajda vede :D

tak hlavně taky s ženskou částí lidstva, o to je to ještě lepší šourům :wink:

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian a Paiste 2002

Příspěvek od Kajda »

Paul Wild píše: Kajdo neříkej dvakrát :wink: hele ale raději do Kolína než do shopu..takže kdy můžu přijet? :)
Nejlépe koncem června, nebo pak o prázdninách, to by bylo asi úplně nejlepší - aby jsi měl dostatek času si všechno oťukat :wink:
To Martin: showroom se v nejbližších dnech bude stěhovat o místnost vedle (kvůli sousedům vedle v baráku), nějak jim ty bicí vadí :oops: :D

Odpovědět

Zpět na „Anatolian“