Stagg

Jameson
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2004 22:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Stagg

Příspěvek od Jameson »

Jake mate zkusenosti s cinely teto znacky? Ta jejich cena je podezrele nizka...

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Já toho o nich moc neslyšel. Jenom si na ně pár lidí stežovalo, že moc nevydržej a rychle praskaj.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Já jich pár vyzkoušel ve Vídni, nevím co to bylo za řadu a jaká byla cena, ale dali se tam vybrat celkem zajímavý kousky.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

no v každým novým Muzikusu mají reklamy a pokaždé je tam nějaká další nová řadu, některý jsou levný a některý už dost "mastný", takže ?!?

náš perkusák má chinu 16" ze 800K a hraje docela faj - teda není to v kapele nic rušivýho :)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

mám obědnaný na http://www.drumshop.cz nějakej malej splash 8" tušim že za nějakejch 7 nebo 8 stovek, obědnal jsem ho proto, abych ukojil svoji zvědavost......... už na něj čekám měsíc a půl a furt nic...........takže ať si inzerujou jak chtěj, ale jestli neuměj dodat zboží, když se tím živěj, tak ať jdou do.... :evil:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

"Dovolujeme si Vás upozornit, že v poslední době dochází k problémům se zásobováním činelů STAGG ve státech EU. U většiny činelů Stagg je nutno počítat s dodací dobou 1-2 měsíce. Konkrétně se prosím informujte na dostupnost jednotlivých produktů."

Jameson
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2004 22:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jameson »

Nevim, jestli bych si troufnul objednat cinel jen tak naslepo. Podle obrazku a rozmeru. Jeste k tomu za takovy prachy...

izual
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 228
Registrován: 09 zář 2004 22:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izual »

tak musim rict ze mam ten malej spash, je to 8" z rady DH, a je to za 619kc, teda takovej zvuk za takovou cenu to jsem v zivote nevidel, je to fakt bomba. zkousel jsem i ty ostatny, crashe a ride, z DH rady a fakt to je asi nejlepsi zvuk co jsem slysel, teda pochopitelne ze za tu cenu, s nejakym crashem za 8000 se to neda srovnavat ale takovy 4000 by za to zildjian nebo paiste urcite chtely, tady to je za 1600, hodne dobry.
jestli mas problem z dodaci dobou tak to objednej u clarina music, ten me to sehnal do 2 dnu. a ted uz tam ma docela slusnej vyber staggu i primo v obchode.

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Mě osobně se ty staggy nelíbily. Jediné činely co stály za to byly ty jejich splashe. Jinak klasika Hi hat, crash, ride spíše tak do nějakého tvrdého metalu. Moc šustí, málo cinkají.

Pofider
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 04 říj 2005 03:14
Bydliště: Nitra/Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pofider »

Ja mam DH 16 Splash a DH 18 CHINA a su dost dobre. Az na ten dlhy dozvuk u crash. Mal som aj SH splash a cely sa popraskal.

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

na huvelu stály za h*vno, ale líbila se mi hajtka furia právě jak šustila. jinak nic.

fada
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 26 zář 2005 15:54
Bydliště: Praha

Re: Stagg

Příspěvek od fada »

Jameson píše:Jake mate zkusenosti s cinely teto znacky? Ta jejich cena je podezrele nizka...
tyto cineli z me skusenosti opravdu strasne. doporucuju NEKUPOVAT ale kup uz si radsi cineli MAGiC jsou levny a maj docela dobrej zvuk nebo sou dobry taky MAINEL-nevim jestli se to tak pise.

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Mě se na Huvelu líbili ty splashíky a malí chíny STAGG, myslím si však, že lepší už jsou meinel
Jinak vyděli jste na Huvelu ty bubny od STAGGU? to jsou sr.. :wink: :wink:

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

mne sa pacila hi-hat, splashe a smiesna ale zaujimava bola aj china 10. ja si berem asi hi-hat, lebo mam Meinl MCS a som dost nespokojny... ak praskaju. zistim neskor, ale myslim ze pri hi-hat nie je to riziko take velke. crash by som urcite volil nejake vyzsie rady od osvedcenych firiem.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

dost splashu se da vybrat a hral sem i na jeden dost slusny ride,ale na radu ani typ si nevzpomenu...



jo a ty splashe dost praskaji...

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

doudlebo, až budeš příště poučovat a zvýrazňovat to, tak si to najdi někde: Meinl

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Souhlasim s Izualem. Pristihuju se, ze jak obmenuju ty rozmlaceniny (zhruba po 6, 7 mesicich) tak uz jsem skorem kompletne Staggovej :-)) Je mi jasny, ze budete namitat, ze mi muze bejt putynka co za tak kratkou dobu rozsviham, ale verte nebo ne, neni :-) Muj oblibenej Sabian PRO Crash 18" sem v CR uz dobre 6 let nevidel (a ze sem jich taky peknejch par rozmlatil) a v ty rade DH od Staggu se daj najit fakt pekne hrajici kousky. Cena je smesna a ze by praskaly nejak rychlejs nez treba Istanbuly nebo ty Sabiany sem si nevsim.
Krom toho upozornuju, ze jako na jine zbozi je i na plechy zaruka 2 roky a reklamace na praskly Staggy mi zatim dycky uznali (ac podle me nemuseli)...

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medák »

Mám činel Stagg Crash 16", který stál asi 800 a 18" Traditional Chinu (prý ručně tepaná) - obojí je dost hlasitý (oproti Magicům, Paiste 503) a zvuk je hodně tříštivý, což mi vcelku vyhovuje.

Na praský činely se vztahuje záruka? Ptal jsem se na to v obchodě a odpověděli mi dost vyhýbavě. Něco v tom smyslu, že "záruka ano v případě, že byl špatný materiál, ale záruka ne v případě opotřebení/únavy materiálu nebo při špatném zacházení".
To je sice logické, ale zajímalo by mě, jak by reklamace probíhala. V obchodě nemůžou přece poznat, jestli jsem do činelu mlátil hodně často, velkou silou a třeba i kovovou paličku (třeba i taková blbost by někoho mohla napadnout).
Podle mně by správně prasklý činel vyměnit v záruční době měli. Ale jaká je praxe netuším. Musím zaklepat, že se mně zatím nic s novými činely nestalo.

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

Ty nedokážeš, že to bylo vadou materiálu a oni ti nedokážou, že to bylo špatnym hranim, takže slovo proti slovu, ale políbit řiť si můžeš ty... Leda si nechat udělat profi rozbor materiálu, ale to dáš víc než za ten činel...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Marvin: Jak to děláš, že roztřískáš za půl roku činel?

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Mam rad, kdyz to pekne zni :!: :!: :!: :cry:
No, jasne ze vetsina prasklin je proste od silnyho hrani, ale ver mi (a mne v tomle vazne muzes verit :wink: ), ze prasklinu vzniklou vadou matrose poznam (s). A stejne tak vyrobcovo reklamacni odd. Takze vsechny reklamace, co jsem daval, i uznali. Vsak jsem taky reklamoval opravdu jen ty materialovy poruchy...

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

To marvin:do činelu se nemusí mlátit hlava nehlava,aby zněl. Většina činelů má někde nejakou zvukovou hranici, který dosáhneš normálnim úderem a přes tu hranici se nedostanou,ani kdyby jsi do toho řezal baseballovou pálkou

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 Honza: ale taky urcite cinely zneji pri urcite rasanci lip :) Pruser je kdyz si nekdo vybere spatnou radu do sve muziky. Mne staci videt lidi, kteri jdou proste koupit cinel

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

No tak nejak to delam já, ale z toho duvodu, ze u nás máme dvoje hudebniny. Jedny, kde je vic věci je obsluha zralá na přeshubu a zařekl jsem se, že už tam prostě nepolezu (divný, ale radši udělám kšeft někomu, kdo o to stojí) a druhá, je zase menší a není tam takový výběr... Né že by v té první nějaký masivní byl, ale furt je tam víc činelů...
Samozřejmě bych mohl jet někam do hudebnin do jiného města apod, ale ztase mám problém s uchem. Já prostě nepoznám, jestli se mi činel líbí, když ho rozezním jenom tak "nasucho". Potřebuju k tomu většinou slyšet ostaní činely a hlavně ten kopáček do něj... :?

PS: zatím "klep klep" se mi podařila každá koupě na slepo ...

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

myslim, že každej činej je dělanej tak, aby udery,který u něho vyvolají maximální zvuk nemusely bejt tak silný, aby se hned roztřískal(teď se to ale týká normálních činelů,ne Staggů a pod). takže mlátit do nich víc kvůli lepšímu zvuku nemá cenu.
Co se týče různých činelů do různý muziky,to je jiná věc. Já jsem reagoval na to, že Marvin na činely rád přitlačí, kvůli zvuku.
jinak každý by si měl vybírat činely trošku podle stylu,ale hlavně podle toho, co se mu líbí a podle stylu hraní. Já se třeba pokoušim hrát metal, lípí se mi zvuk slaboulinkejch činelů,ale v živitě bych si ho nemohl koupit. Ani ne tak kvůli metalu, ale kvůli tomu,že bych ho rozmlátil i kdybych hrál něco jinýho. Nemám na takový činele cit

Odpovědět

Zpět na „Stagg“