Stagg

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Nojo, to je problem. Jedna moznost je zkusenost - kdyz si proste zvyknes na urcitej zvuk treba crashe, tak pak podle nej muzes celkem obstojne v krame porovnat dalsi plechy (pokud maj zrovna i ten tvuj crash (a je + - zvukem podoben tvymu oblibenymu)). Druhou idealni moznost co vim tak nabizi jen Franta Hönig. Nekdo to tu zminoval, proste si u nej vyberes par crashu a on ti je puci vsechny domu, aby sis je vyzkousel ve tvy sade a s tvym kopakem, no a co se ti bude libit, tak si pak koupis. Neuveritelna frajerina! Takhle to delat.
Ale uznavam ze Zlina trochu z ruky... :-/
S tema kramama to mam podobne, radsi si vyberu z mensi nabidky nekoho, komu rad dam vydelat, nez ze siroky palety prodejcu, co je svou pritomnosti u nich v krame akorat seres (prazsti vedi)...

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Honza píše:myslim, že každej činej je dělanej tak, aby udery,který u něho vyvolají maximální zvuk nemusely bejt tak silný, aby se hned roztřískal(teď se to ale týká normálních činelů,ne Staggů a pod). takže mlátit do nich víc kvůli lepšímu zvuku nemá cenu.
Co se týče různých činelů do různý muziky,to je jiná věc. Já jsem reagoval na to, že Marvin na činely rád přitlačí, kvůli zvuku.
Podle tebe nejsou Stagg normalni plechy? :-) Tyvoe, dyz to srovnam s levnejma radama trea Pajstu, tak je zvalcujou, ze mily Pajsty zezelenaj ;-)
Ja plechy nerezu, abych z nich dostal vic, ja rezu vsechno hlava nehlava, vis? To neni o zvuku, ale o pocitu ze hry :-)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Neco jako pocit "Punk's not dead, vy volove !" :?: :D

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Haha :-/
Spis bych to nazval "dotek pekla" nebo "kontakt s universem".
Zrovna ty, Atelete, bys to mel znat, takovyhle feelingy, hraje party po zensky a s zenskejma.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Marvin píše:Mam rad, kdyz to pekne zni :!: :!: :!: :cry:
Pochopil jsem to tak z tohohle. Já do toho taky občas dost říznu, když se rozvášnim a právě proto si mám plechy,který to ustojej.
Já se třeba divim, že mi držej ještě ty pískovaný G1, ale to sem nepatří.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

no, jak jsem si poridil pred rokem me dva AA metal-x (18,19) crashe, tak to bylo taky kvuli vydrzi. Po roce docela intenzivniho hrani jsem si nevsiml jakekoliv zmeny. Docela neverim ze by to od staggu vydrzelo stejne. Ale jak bylo receno- za ty penize to je lepsi nez konkurence.

Myslim ze je dobre si vzit pocatecni cenu cinelu a po jeho zivote si spocitat na kolik korun mesicne vyslo jeho hrani. Podle toho pak srovnavat.

2 Marvin: Nevim proc sis kupoval plechy z horsi slitiny.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Marvin píše:Haha :-/
Spis bych to nazval "dotek pekla" nebo "kontakt s universem".
Zrovna ty, Atelete, bys to mel znat, takovyhle feelingy, hraje party po zensky a s zenskejma.
Jasny, taky jsem se snazil do cinelu rezat treba jako Zezulka. Ten pocit je super, ale ty praskly crashe uz min :D Takze jsem trochu ubral z naprahu (aspon na zkouskach)...resp. z konecny energie, kterou do cinelu pustim. Klepy klepy na hickory, cinely drzi... 8)

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Pšyker: Ja mel AAXovou hajtku a muzu potvrdit, ze mi zadna jina dyl nevydrzela. Kupoval sem ji nekdy v 1993 (asi za 9K) a vrch mi odesel snad 2002. Spodek mam dodneska (nekde :-))

Atlet: Nojo, to je ale pak jako coitus interruptus :-D Takovadle rana.
Osobne se mi osvedcila posledni dobou methoda, ze ve zkusebne pouzivam rosvihany stary plechy a ty "zavodni" jenom na koncertech. Docela o dost se jim natahla zivotnost :-)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Pískovaný G1 prostě držej. :D

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Marvin píše:Nojo, to je ale pak jako coitus interruptus :-D Takovadle rana.
Osobne se mi osvedcila posledni dobou methoda, ze ve zkusebne pouzivam rosvihany stary plechy a ty "zavodni" jenom na koncertech. Docela o dost se jim natahla zivotnost :-)
Jedu stejnej model, na zkouskach jako crashe pouzivam stary dve 14" HH Zildjian Scimitar rock bronze - nejen ze jeste nepraskly (a to je nesetrim), ale jsou jako crashe uplne super. :) Jinak bych musel byt asi firemni hrac, abych na to nehledel :D (A to asi kazdy...)

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

To byla mimochodem VELICE povedena hajtka, ta Scimitar Bronze!
Von i ten Ride z tyhle rady celkem sel.

Me napada - dyz este nepraskla - nejspis jsi ji odsoudil k zahube... Nechces za ni nejaky rosvihany Sabiany??? :-))) Coo? :-) Bych ji este uzil :-) Jako HH.
Mel bych tam par B8 a B8Pro 18" crashu. Sice s nima pred zkusebnou odhrabuju blato, ale prelestim je ;-) Ze jsi to ty.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Covece mam k ni takovyho neco jako matersky vztah...12 let :D A mozna jeji doba jako HH jeste pride, az mi uplne odejde horni kacko z K/Z... takze neprodal, nevymenil, necham :P

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Svine hajzle kurvo! :lol: 8)

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

já jsem oddělal činel za 8 měsíců - ale byl to levný rádoby Zildjian - Planet Z - chtěl jsem ho reklamovat a oni mi řekli ať ho dovezu, že na to mají odborníka který prý pozná příčinu prasknutí a pošle to do laboratoře - tak jsem se na to vykašlal,stejně se ten činel nedal poslouchat... :lol:

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

wlken píše:já jsem oddělal činel za 8 měsíců - ale byl to levný rádoby Zildjian - Planet Z - chtěl jsem ho reklamovat a oni mi řekli ať ho dovezu, že na to mají odborníka který prý pozná příčinu prasknutí a pošle to do laboratoře - tak jsem se na to vykašlal,stejně se ten činel nedal poslouchat... :lol:
Tos udelal chybu. By ti dali na vyber bud jinej, nebo prachy zpet. A moh by sis zas rozsirit obzory :-) Takle se ti vali doma prasklotina, co i nova hrala nahovno.

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

že bych tam ještě zašel???hm...Tys mě nahlodal... :wink:

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Za to nic nedas. Prinejhorsim ti ho vratej a budes na tom stejne :-)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

tak na plechy je taky uplne stejna zaruka jako treba na boty- ale precijen nechapu podle ceho se pozna vyrobni vada a prasklina po tezkym nateru. Vzdyt kazdej plech ma mista s vetsi pravdepodobnosti k prdnuti.

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

Psyker píše:tak na plechy je taky uplne stejna zaruka jako treba na boty- ale precijen nechapu podle ceho se pozna vyrobni vada a prasklina po tezkym nateru. Vzdyt kazdej plech ma mista s vetsi pravdepodobnosti k prdnuti.
Jasne. Ale kdyz vidis denne 30 prdlejch plechu, myslim za par tejdnu celkem spolehlive poznas, kde byl problem...

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

no,tak jsem ten činel vyhrabal a vzpomněl jsem si proč jsem tam tehdy nešel..jelikož jsem neměl žádný další činel tak jsem na něj hrál i potom co mi prasknul,takže prasklina je až ke středu a navíc jsem kus toho činelu ulomil aby tak nedrnčel,takže asi tak... :lol:

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Nevíte jak spravit dobře prasklinu,když sme utoho?
Praskla mi právě čína- 3cm od kraje v letokruhu ,prasklina má tak 3cm.
Nechce se mi to celý uříznout a nechce se mi ani vyříznout tu prasklinu.Nejradši bych udelal jenom 2malé dírky na kraji té praskliny(klidnĚ o trochu větší)...jenom abych zastavil postupování praskliny.
myslíte,že to bude stačit??
Rad bych načerpal z vašich zkušenností.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Hugo, to uz je mrtvej cinel...driv nebo pozdeji se to rozleze skrz ty koncovy dirky dal a dal...muzes tu smrt jen zpomalit. Zkousel jsem takto opravit 10" splash A-Zildjian. Nepomohlo to. Trvanlivejsi by bylo to uriznout cely. 3 cm od okraje jeste neni tak moc...

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Jééé...pomóóc..no to si děláš srandu!
Budu to muset pořešit...asi s tou křivkou..ikdyž sem tomu moc neporozuměl...pochopil sem to tak,že ustřihnu celej půlkruh v celým mým činelu.....to mi nějak neštimuje...ja se nedám budu bojovat!
A nůžek na plech se taky docela bojim...to už je lepší nějakým strojem snad...

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Příspěvek od Marvin »

tak tak... Ufiknout to cely (+ jeste tak o pulcm hloub) ve velkym oblouku. To jediny to muze na cas zastavit. Ale zrovna u tech cin je problem, ze je pak ten cinel nevyvazenej a pada na stranu :-//

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

já mám teď asi v půlce 17" crashe taky prasklinu asi 10 cm dlouhou, na krajích dvě dírky a drží to, předchozímu majiteli to daroval Franta Hönig. je to alchemy sweet crash a má teď nádech hodně do číny.

Odpovědět

Zpět na „Stagg“