Stagg - plechy

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Prvotně řekni, kolik do toho chceš investovat.

tom@sh

taky...

Příspěvek od tom@sh »

...před malou chvílí jsem řešil podobné....záleží na vkusu a očekávání.......já , jsa nemajetný jsem to vyřešil kombinací Meinl Amun a Sabian XS ...a jsem spokojenej.... jedná se spíše o melodičtější činely...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

cataliny birche nejsou zas tak moc bassový, až na kopák, ten je v týhle cenový kategorii vynikající a basuje na břízu až překvapivě oproti Packifikům a Basixům a myslím že i proti novejm sonorům 2005 (ale to slyšeli jenom moje uši a myslej si to jenom moje uši a ty už se mnohokráte mýlili!!!!)
....
kdybych je kupoval já, tak na popík ti to ušiska škubat bude, protože bych si vybral něco lehčího a vyššího, thin řady nejlíp něco rychle doznívajícího fast crashe - nic v poprocku nebo popíku neni horší, než konec písničky a půlhodinový doznívání dark heavy crashe o průměru 19"..... jo a volil bych menší průměry jak crashů, tak hajtky tak rideu např. alchemy proff. Sweet 13"Hi-hat je průrazná tak, že málokterá 14" hajtka jí přeřve, takže průměrů se vůbec neboj a klidně kup i menší (stojej i drobátko míň), nikdy se nestane, že by to nebylo slyšet....

Bono
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05 kvě 2005 17:37
Bydliště: Praha

Činely...

Příspěvek od Bono »

Moc dík. Vůbec nevím, kolik investovat. Mám bubny a teď mě čeká fáze zkoušení a šetření na plechy... Od kámoša jsem koupil Paiste Alpha 18". Mám pocit, že se k mým Katalínám zásadně nehodí. Mé uši jsou zvyklé na pady od Yamahy a chápu, že mnoho bubaníků nemá tento typ bubnů rádo, ale... například činely jsou k nerozeznání od živých! Dnes jsem zkoušel v Hloubětíně činely Meinl (cenový průměr okolo 6000 Kč) a zrovna dvakrát mě to nepřesvědčilo. Půjčte mi někdo uši!!!

Bono
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05 kvě 2005 17:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bono »

Ještě : Sháním někoho, kdo by mě dával lekce na bicí. Jestli se tedy vyskytne někdo, kdo rád učí... Představuji si tak hoďku týdně maximálně. Nejsem úplně hloupý a mám dvě ruce, dvě nohy, dvě paličky...

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

Meinl s cenovym prumerem okolo 6000??? to prece nemuze hrat spatne :shock:

Bono
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05 kvě 2005 17:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bono »

To jsou ty moje uši... Jenže když si to představím k mým škopkům, tak nevím.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

No na druhou stranu to byl jen muj subjektivni nazor.. jinak ja osobne hraju na Magic, protoze na nic moc vic nejsou prasule :(
Ale typoval bych, ze stejne se cinely nejlip vyzkousej s kapelou...

Bono
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05 kvě 2005 17:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bono »

Máš recht. Když jsem měl amátky, tak jsem měl magiky taky a postačilo to... Co se týče prašul, jsem také na suchu. Spoléhám na kamarády, kteří mi přivezou po neděli amáťácký plechy. Hlavně že je do čeho bouchat....

Dědek
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 20 led 2005 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dědek »

To Sheafraidh a Bono:Já ty Meinly mám a jsou v pohodě pokud od toho nečekáš super věci jako od činelů za 20litrů.
Hihat jsou super,Crash je slyšet jak sviňa,Ride ma trochu delší dozvuk ale zvykl jsem si.
Za ty prachy jsou super a jsou nový!Ale pozor !!!!Jsou potřeba zkusit aty co si odzkoušíš tak koupit.Možná mě tady metalisti ukamenujou protože se tady zvuky činelů dost probírají ale na popík a folkrock je to v pohodě.
Tak Ti držím palce a přeju dobrý rozhodnutí.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Dědek: Ride stačí podlepit ňákou páskou. Mám taky podlepenej ride a zvuk je o hodně lepší. Vyzkoušej si to, záleží na tom kolik pruhů pásky tam dáš a na jaký místo.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

To je zajimavy... zkusim to taky, co to udela...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Jo běžně se to používáš, když ajdeš optimalní místa a množství pásky, tak zkrátíš dozvuk, ale zůstane, ba se zvýrazní, konkrétnost a čitelnsot jednotlivých úderů a nedojde k jejich splynutí. Chce to dělat systémem pokus omyl ;-)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

to Bono: Na tišejší a mekčí muziku se mně dost líbí Anatoliany,do metalu je to tenký (jak materiálem,tak i zvukově ) , ale do folkrocku a popu dost dobrý,dělají i neleštěný řady a ty mají zase dost jinej zvuk,takže můžeš vyskládat fakt hodně pestrou sestavu.

Bono
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05 kvě 2005 17:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bono »

Zkoušel jsem ty Majnly a postrádal jsem u nich jasnější, konkrétnější zvuk. U těch dražších jsem byl spokojenější, ale za ceny okolo třech tisíc to zní jak bouchnutí do popelnice... líbí se mi plechy, co mají vyšší tón.

Dědek
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 20 led 2005 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dědek »

No jo hoši ale jaká ta páska má být ? Izolačka nebo nějaká tlustší s látkou ? Abych to nez...vil.

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Dobrá by byla ta hadrová kobercovka. Já tam mám takovou ňákou poměrně tlustou koženou. Podle mě, čím tlustší, tím to bude mít větší vliv na utlumení. Rozhodně bych tam nedával obyčejnou lepící pásku.

Tom P.
Pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 24 pro 2004 21:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom P. »

Já tam mám obyčejnou izolepu a účel taky splnila :)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

kobercovka nebo náplast je optimální.

Morus
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 12 pro 2004 17:27
Bydliště: Trhové Sviny
Kontaktovat uživatele:

Levnější plechy maji lepší zvuk?!

Příspěvek od Morus »

Na drumshop.cz maji v mp3 ukázky zvuků činelů co tam prodávaji (jen Meinl). Dost mě přeqapilo že levnější činely mým uším zní líp než ty nejdražší. Tak nevim, je to tim že mám sám plechový uši nebo to fakt neni o ceně? :?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

S touto zkušeností jsem se setkal, když byl Prezident sfér u mě ve zkušebně a ,měl možnost porovnat činely řady Sabian HH medium a činely PAISTE Alpha, mr. Sama.Jr.
A prezident mi taky řekl že se mu víc líbí ty paisty za pár korun než ručně tepaný HH :-)

Paradoxní, že ;-)

Asijde o to, jakej zvuk máš naposlouchanej, kolik různých činelů jsi měl možnost slyšet, mozřejmě i to jakou hraješ a posloucháš muziku a také to co od toho činelu chceš :-)

Morus
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 12 pro 2004 17:27
Bydliště: Trhové Sviny
Kontaktovat uživatele:

Životnost

Příspěvek od Morus »

No dobrá zpráva je, že i levný plechy můžou hrát dobře. Otázka je jek je to s jejich životností. Pokud koupím levnej plech (třeba za litr), až praskne tak ho můžu koupit znovu. takže třeba v porovnání s plechem za 3 litry ho můžu zničit třikrát. Teoreticky. Vydrží vůbec ten dražší třeba 3 krát tolik co ten levnější? Na všechny plechy bez ohledu na to kolik koštujou je záruka 2 roky. Pokud mi má jeden levnej plech vydržet jen dobu tý záruky tak myslim že je to docela fajn..

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

To je strašně relativní věc.... bohužel když ti praskne tvůj laciný činel, tak ten druhý (ačkoliv je dělaný strojem) nemusí být úplně stejný.Říkám, je to dost relativní podle mě :cry: :cry:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

trvanlivost, odolnost , životnost .... nemá s cenou činelu nic společnýho, to hledej v rozměrech a proporcích činelu.

sidu
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 11 led 2009 21:47

Re: Stagg - plechy

Příspěvek od sidu »

Moje první činely byly taky Stagg. Na Hi-Hat bylo taky vidět, že ho někdo "rovnal" kladivem a něco rozlitého. Když jsem to zkusil umýt rozmazal jsem nápis Stagg :evil: . Navíc měli stašný zvuk, při porovnání s novými Paiste je neuvěřitelné jaký je mezi nimy rozdíl co se zvuku týče a navíc cenový rozdíl je velmi malý.
Jakýsi činel s podobným zvukem a kvalitou jakou má Stagg se mi povedlo doma vyrobit kdybych na něj nastříkal barvu a napsal Stagg nepoznali by ste rozdíl. :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Stagg“