Zkušenosti s tímto činelem - STAGG BM-CR18

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Hlavně je to strašně vázaný na vkus. Někdo nedá na ty meinly dopustit, podle mne jsou to strašně předražený "plechy" , za ten zvuk...ale prostě se mi nelíbí. Mám zas kamoše, kterej by mě urazil za tohle rčení hlavu.
Podobné si myslím třeba o paistech, že jsou strašně předražené, i za ten zvuk...
Já myslím že dnes už není problém vyreklamovat prasklý činel, pokud ho zrovna neházíš z 5. patra činžáku na beton. Takže bych vklidu zkoušel.

O těch alchemy jsem toho slyšel už dost, a je to co kus, to jinej příběh. Známý má dva snad 7 let a drží jak luteránská víra. Druhému zkazily celé dva roky života, kdy přemýšlel jestli je má snad hrát jen metlema...nakonec koupil zildjian a má klid.

Mě nejvíc sedí zvukově činely typu anatolian, zildjian, sabian... takže ti určitě doporučím něco z těchto. A jelikož máš zhruba 3.500, tak zkus ty anatoly. Ve všech těch řadách se dá najít zajímavej zvuk...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

fakju píše: Nó.., od tebe bych to nečekál!
Měl jsem lehkej otřes mozku. Fakt. :)

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

To Gorky:řeším stejnej problém.Chci 16" do rocku kolem 3000,-Léta hraju na Sabiany B8 Pro rock.Jedna 18 mi praskla asi po roce,koupil jsem si další a ta zatím drží už takových 7 let.Za řezníka se nepovažuju ale taky to "nelechtám".Takže doporučení 50 na 50.Na Muzice ve stánku Mapexu měl Tomáš Corn i Anatoliany.Musím říct,že se mi dost líbily a že asi do nějakýho půjdu.Teď jen najít činel,kterej se mi bude zvukově hodit k té S 18 B8Pro. :wink:Hoď sem pak,co jsi pořídil.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Ohledně staggu jsem ještě slyšel historku, že to někdo chtěl reklamovat, prasklo mu to stejně jako Gorkymu (nebo Gorkému?) v letokruhu...Tak to odnesl do krámu (tady v Plzni k Houdkovi), oni to poslali staggům a ti řekli, že už vypršela záruka, protože ji počítají od data, kdy činely koupí maloobchod od nich...což je samozřejmě protizákonný, ale k soudu to hnát kvůli jednomu činelu nikdo nebude...chlapíkovi vyplatil houdek prachy z vlastní kapsy a od tý doby staggy vůbec neodebíraj.
Bleviathan: Hmm, Paisty jsou předražený, to je pravda. Ale mají naprosto unikátní zvuk, kterej se nepodobá jinejm značkám (mám na mysli hlavně o signature sérii, která je už tuplem předražená). Až na ride mam všechno Zildjian, ale kdybych měl opravdu hodně peněz, tak jdu do paistů. Zildjian K/Z custom hihatka je super...ale viděl jsem paisťáckou signature, která mi uchvátila ještě víc...bohužel taky stála asi 13 tisíc, což se mi opravdu dávat (dokonce za 13" hihat) nechce. Na druhou stranu se mi povedlo sehnat paisťáckej signature ride z eBaye za šest...ale jinak preferuju, když si můžu ten činel oťukat dřív, než ho koupim, takže když si člověk chce fakt vybrat u paistů naprosto přesně to, co mu sedí, tak mu asi nezbyde, než zaplatit ty krvavý peníze (a nebo kupovat přes eBay a riskovat, že si koupí něco, co vlastně nechce).

ad Meinl: Líbí se mi moc x-generation, už proto, že nikdo jinej podobný činely v takovym rozsahu nevyrábí. Jinak jsou to docela dobrý činely za slušný prachy (ze seriózních značek jsou v podstatě nejlevnější, možná ty anatoliany vyjdou líp, to nevim), ale dělají je takový obyčejný(krom x-generation) , zkrátka většinou tě zvukově moc nepřekvapí...

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

Trade píše: ad Meinl: ........ dělají je takový obyčejný(krom x-generation) , zkrátka většinou tě zvukově moc nepřekvapí...
přesně tak ..... meinl ten mě taky nikdy nepřekvapil ...... prostě neurazí ani nepřekvapí ....

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Jop,top netvrdím,že paiste nehrajou. Ale bohužel a cena je opravdu pikantní...mají takovej,doslova,švýcarskej čistej zvuk...jak jinak to popsat. Kultivovaný dozvuk, čistý tón,ale mě jim tam chybí právě trošku náznak takové té drzosti...možná orientálního zvuku....
To už je opravdu o vkusu. Rozhodně, když se chce člověk porozhédnout u této značky o pěkném kousku, tak kouká na 2002 a výš a to už jsou ceny závratné...
Nerad kupuju věci přes internet, které si nemůžu ohrát. Takže E-Bay pro mne padá.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

mel sem za to za ANATOLIAN jsou delany taky "na kolene" jako vsici "Turci" :wink: to se pak kvalita materialu hlida trochu hure nez ve "fabrice" :D
:idea: extremni hrani vyzaduje extremni cinely a zvuk musi jit pred vydrzi trochu stranou

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

Sam Jr. píše:mel sem za to za ANATOLIAN jsou delany taky "na kolene" jako vsici "Turci" :wink: to se pak kvalita materialu hlida trochu hure nez ve "fabrice" :D
:idea: extremni hrani vyzaduje extremni cinely a zvuk musi jit pred vydrzi trochu stranou
Já myslím Same,že za tu dobu,co dělají činely,by to mohli mít vychytaný s tím materiálem.Toho bych se nebál :wink:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

myslet znamena h...o vedet :wink: no necham se prekvapit jaky budete mit skore za rok :D

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

:) jo jo máš svatou pravdu :idea: :arrow: je docela možný,že u těch Sabiánů zůstanu :wink:

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

...tak jsem přeci neodolal a pořídil crash Anatolian Expression 17".Podle prvního oťukání se mi celkem líbí,dnes večer hrajem,tak ho otestuju "na živo" 8)

Odpovědět

Zpět na „Stagg“