Zkušenosti s tímto činelem - STAGG BM-CR18

Gorky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 177
Registrován: 21 dub 2006 21:27
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s tímto činelem - STAGG BM-CR18

Příspěvek od Gorky »

Zdravím, vzhledem k tomu, že mám už zkušenosti s tím, že se mi nevyplatí kupovat činely za 7000,--, které stejně za 4-5 měsíců prasknou, tak začnu kupovat činely levné, které aspon trochu zní. Hodně lidí se mnou nebude souhlasit, to věřím :D
Máte někdo zkušenosti s touto řadou od Staggu?Nekamenujte mě :D
STAGG BM-CR18 - je to řada přímo pro tvrdou muziku.
Díky.

Gorky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 177
Registrován: 21 dub 2006 21:27
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorky »

Měl jsem totiž 4 činely Alchemy Professional a jeden istanbul...vše nejvyžší řady a z těch 5ti 4x prasklina v letokruhu, která je braná jako výrobní vada....a to ty činely fakt šetřím...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Gorky: Takovouhle vadu by měli normálně vyreklamovat a dát ti peníze zpět.

Gorky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 177
Registrován: 21 dub 2006 21:27
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorky »

Jojo.....se zárukou jsem měl dva od Franty HÖniga a vrátili peníze bez problémů a s ochotou...Super jednání a příštup mají......
Ale na tomhle základě už opravdu nevěřím drahým činelům....to radši at mi praskne za půl roku stagg za 3 litry než alchemy za 6000.
Nemáš zkušenosti s touhle řadou Black Metal od staggů?
díky...

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

to já veřím jen zildjánkům a paistům a sabianům (i když Antoljánci se taky vyhouply a vypadají a hrají hodně solidně ...) ..... istambul jsem nikdy neuznával a to právě po stránce výdrže ..... (prosím taky mě nekamenujte ...) jinak ostatní značky nemám ani potřebu zkoušet - jsem spokojenej a to je hlavní ...
Praskání se dá pochopit, když je u nízkejch řad, ale nejvyšší řady by měli vydržet pár let (samozřejmě taky ještě hraje roli spousta faktorů - hra, styl, volba řady ke stylu, atd.) když už investuju 6000,- tak chcu kvalitu zvuku a v neposlední řadě taky aby to něco vydrželo ..... (když to postádá jednu nebo druhou vlastnost, tak to zkrátka pro mě není dobrej činel ..... :wink:

Jinak od stagu jsou snad jen dobrý chiny .... (asi jen tenhle zvuk jim problém nedělá - ale spíš se jim dostal i do crashů, protože to co jsem měl možnost vyzkoušet za crashe tak když už nějak zněli tak to byla china hadr ... :mrgreen: ) ale výdrž je taky na draka ..... (tento problém by měli potvrdit nebo vyvrátit nějácí "staggaři" :wink:

Gorky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 177
Registrován: 21 dub 2006 21:27
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorky »

To chose: jasan..stopro s tebou souhlas.
Já jsem ted ochoten dát do crashe max tak 3200,-- a nabízí se mi ten stagg Black metal a nebo Zildjian ZXT Rock Crash 18", nevíš jak je na tom ta řada ZXT????
díky moc.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

Gorky, to, že stagg udělal řadu činelů pro tvrdou muziku, neznamená, že jí taky vydrží, jediný činely stagg, který sem viděl, byly ty prasklý, pokud teda nebyly zrovna dovezený do krámu. Jinak jak říká Chosé, crashe zní strašně chinoidně, horší crashe sem snad neslyšel, všechny zní podobně(hnusně), pak chiny jsou celkem dobrý, ale jsou to strašný papíry, odejdou snad nejrychleji ze všech jejich činelů. To si radši za ty prachy kup od Paistu pst5-ky, to bude miliónkrát lepší investice. Jinak sem vděčen, že sem měl staggy jen dvakrát a to pouze na dobu přechodnou, než sem si pořídil mový činely, naštěstí vždy max. na týden, posledně jak sem si teď kupoval anatoliany, a ještě teď se z tý hrůzy vzpamatovávám. Jinak s činely od staggu nemám já ani nikdo z mého okolí dobré zkušenosti.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

kurňa sem to smolil nějak dlouho, Gorky, jestli si ochoten dát za crash stagg 3200,-, tak si kup anatoliany, ty se pohybujou kolem 3500,- +- nějaká ta stovka

Gorky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 177
Registrován: 21 dub 2006 21:27
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorky »

To Martin: ok mrknu po nějakém to anatolianu....Jak je to s výdrží anatolianů?a s případnou diskuzí o reklamaci, když třeba praskne nestandardně?díky moc za info....

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

známý má anatoliany už druhým rokem a prasknul mu jen jeden crash a to jen kvůli toho, že mu vypadl z futrálu a kutálel se po schodech :mrgreen: jinak s reklamacemi je to v pohodě, z vlastních zkušeností nevím, naštěstí :D , ale co mi říkal známý co dělá prodavače v hudeních nástrojích, tak s reklamací neměl problém.

Gorky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 177
Registrován: 21 dub 2006 21:27
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorky »

Tak to je perfektní....přemýšlím o této řadě
ANATOLIAN US16PWC

ULTIMATE serie / crash
Ultimate serie, power crash 16`

ale prd se v nich vyznám.
Kde je nejlepší kupovat anatoliany?díky moc.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2 Gorky: so Stagg osobnú skúsenosť nemám, len som bol tento týždeň v Muzikeri SK a pri narazení na tému "levné činely" mi bolo povedané, že zrušili nákup kvôli permanentným reklamáciam praskania po troch dňoch.. STAGG NEE!!
S tým Istanbulom ma to mrzí... moje traditional crashe držia druhým rokom jako kráva.. Ťuk ťuk ťuk.. :)

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

já vím akorát o drumcentru v Opavě a fastu v Říčanech, jinak nevím, já je kupoval v hudebních nástrojích u nás v Šenově. Každopádně když si je půjdeš oťukat vyzkoušej všechny dostupné řady co budou mít, mi osobně se třeba crashe strašně líbí traditionaly, taky, že jeden mám :mrgreen:

Gorky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 177
Registrován: 21 dub 2006 21:27
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorky »

To drmr:no jo...mě to taky mrzí..protože zvuk měli super no...Ale bohužel už je po této zkušenosti nikdy nekoupím.Asi je někde ve výrobě vada a nebo jsem měl smůlu jako prase :D

Gorky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 177
Registrován: 21 dub 2006 21:27
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorky »

To Martin:NO jo..já jsem z Mostu a asi těžko se dostanu do Opavy:-(. Ale zase riskovat, že se mi ten zvuk nebude líbit je na pytel...
Tak nevím.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jojo. No možná nejni občas na škodu zamyslet se taky nad svojí technikou hry, jestli to mydlíš jako ten pán, co ho máš v avataru, tak možná i to se z části na výdrži činelu podepíše... Ale jestli něco nebrat, tak Stagg, zejména kvůli tý výdrži. Mam nejmín pět známejch, který maj podobnou zkušenost, kdy jim novej činel prasknul během jednoho dne až tří měsíců, což fakt nejni velká známka kvality. :)

Gorky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 177
Registrován: 21 dub 2006 21:27
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorky »

To benbuben:Jasan, že byla první věco, kterou jsem kontroloval, byla technika hry. Už jenom, že prachy nejsou na další činely mě brzdí v razantnějším hraní. Ale můj příklad prasklin, byla prokazatelná výrobní vada. Ještě se mi nestalo,ž e by mi činel prasknul na kraji, či u pupíku. Jenom letokruhy:-(.
Co ty by jsi doporučil do tvrdé muziky v relaci 3000-3500?
Předem ti díkec chlape. :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

No jedná-li se třeba o crashe, tak kupříkladu B8(pro) od Sabianu docela hrajou, hlavně v tý vyšší dynamice; je potřeba do nich trochu víc říznout, aby se rozezpívali...

Ale spíš bych řek, že's měl prostě momentálně smůlu, a že by se to nemělo opakovat. U alchemy - turků - bych chápal, že se nějakej kazík objevit čas od času může, u činelů ála Sabian a Zildjian by se to ale mělo objevit skutečně výjimečně.

A nebo si eště třeba ty levný činely můžeš pořídit na cvičení a zkoušení a na ty gut hrát koncerty. :D

Gorky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 177
Registrován: 21 dub 2006 21:27
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorky »

To benbuben:ty jo přiznám se, že jsem už nad tím uvažoval:-)...ale zase třeba každej zvuk činelu by jsi třeba do určité pasáže taky nedal...aspon mám takový pocit, že by to tak bylo.
No já mám zálusk od Zildianu ZXT Rock crash 18", myslíš, že by to nebyl špatnej nápad?Používám hodně doprovody, ale s jemnou dynamikou (neřežu do toho jak magor:-).
díky...Dejvid.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Ten Zildjian ani tu řadu jsem nikdy neslyšel (krom těch efekťáku, co tam jsou), ale myslim, že to bude kvalitativně podobný, krev se nezapře. :D

Gorky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 177
Registrován: 21 dub 2006 21:27
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorky »

OK...asi do něj půjdu....Neslyšel jsem ještě na Zildjiany nějakou extra kritiku.
Jo a prosím tě, nemáš zkušenosti se situací, že se ti třeba ten zvuk líbit nebude a využiješ možnost ho vrátit do těch 100dní?

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

Neslyšel si kritiku? Tak mě se třeba Zildjany prostě zvukově vůbec nelíbí a nemám k nim důvěru :mrgreen:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2Gorky: radšej Anatolian, než Zxt, Zbt, Pst, B8, a podobne. Ak Zild., tak A, K, K custom, príp. Z... Tie lacnejšie série ťa zvukovo neuspokoja.. Samozrejme, cenovo je Anatol jednoznačne zaujímavejší. Volil by som Anatol. :D

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

a co meinl?

Příspěvek od mupet »

Možná neprávem zapomínáte na meinl...jsou to sice chlapci skopčácký , ale mě osobně se jejich činely líbí....hlavně Byzance, sound caster ale třeba i x-generation....no a k tomu všemu právě hraju na čínu classics a taky se mi líbí...navíc mi připadají zvukové ukázky na webu meinl.de celkem odpovídající skutečnosti.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Benbuben píše:No jedná-li se třeba o crashe, ...aby se rozezpívali...
Nó.., od tebe bych to nečekál!

Odpovědět

Zpět na „Stagg“