hh stagg myra 13''

Odpovědět
TOM!K
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2008 23:12
Bydliště: Zábřeh

hh stagg myra 13''

Příspěvek od TOM!K »

narazil jsem na tuhle hajtku, je ve slevě za dost dobrou cenu (2240,-)...o zvuk bych se nebál, ale co mi trochu dělá starost je to, že je to přece jenom STAGG. Boužel se nedostanu do Prahy, abych si to oťukal (mají to jen do 30.4), a tak mě zajímá, jak by to bylo s případnou reklamací, kdyby se třeba "rozpadla" při hře. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s reklamacemi právě při takovýchto případech...konkrétně je to z kytar.cz..díky moc :)

P.S. nemusíte psát, že je to sra*ka. Hrát se na to dá (je to asi to nejlepší, co se z jejich činelů dá koupit) a myslím, že to bude hrát líp, než nižší řady paistu, sabianu atd...

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od Rockchild »

zrovna činely od staggu mi neprijdou zas tak špatný... jsou dost tvrdý.... nemyslim si, že to vydrží méně než něco jinýho... a na ty Myry jsem zrovna slyšel docela chválu...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od sasa »

Tomiku, mě vydržel stagg myra 12" splash přesně dvě minuty dvacet vteřin a třináct sekund a dvě nannopiko vteřiny... bez nadsázky nehrál věru zle za ty prachy, ale když prasknul a vyřezal jsem ho zjistil jsem, že je to jeden z mých nejoblíbenějších činelů - explozivní, trasho-crasho-splashoidní kus plechu, stavím si ho ke každý soupravě a moc mě baví (ale musíš je taky rozmlátit budou hrát ještě líp :-))

TOM!K
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2008 23:12
Bydliště: Zábřeh

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od TOM!K »

já bych se té hh zrovna nebál... Bicmen z Totálního nasazení ji má taky a ok, Orgán z "našich" Punk Floidů má hh taky stagg a drží to, i když tomu dává co proto. Já teda hraju podobnej styl, žádnej jazz, takže myslím, že by to mohlo být ok. Ale je jasný, že každej kus může bejt jinej...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od DUMP »

Ja si myslim, ze bude hrat relativne dobre, ale bral bych ji spis jako efektovou, druhou. Jako hlavni bych se ji prece jenom vzhledem kde Staggovsky povesti bal. Za ty prachy by to ale melo bejt super, a asi teda zalezi na tom, jestli budes mit stesti na bezproblemovej kus. Urcite bych ji ale spis setril, a doporucil bych nechavat povolenejsi top.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od Rockchild »

mimochodem, jestli chceš 13"tku tak si myslím, že zvukově i celkově na tom je lépe Paiste 202 13" - http://kytary.cz/paiste-201-bronze-hi-h ... Paiste:1:0 minule jsem tam na ní koukal a nezněla vubec špatně.... možná radši než stagg

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od Kulda »

Hrajou tuze zajimave! Vsecky Staggy co sem votuk hraly zvlastne a nezaraditelne..sam sem mel chvilku 12" mini chinu a 17" crash (koupil sem je se soupravou), ale vseho sem se zbavil. Trosku me sral pohled na nestejnej profil crashe a vubec na jeho povrch, ze kteryho ciselo, ze pude do kelu..
Stoji to petinu ceny zavedenejch znacek, hraje to zajimave, praska to, dal se to tezko prodava..
Za 2 500 poridis spoustu starsich zajimavejch plechu..treba Sabian B8, paiste 502..
At uz tady na inzeratech nebo treba ebay..oproti temhle bude ale asi ta Staggacka mrcha zvukove "zajimavejsi"..

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od Adam »

tak přesne tuhle hh mám a zrovna můj kousek je celkem držák - už skoro 2 roky a stále jako nová. Zvukově je velmi zajímavá, průrazná jen ten chic trochu pokulhává.

TOM!K
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2008 23:12
Bydliště: Zábřeh

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od TOM!K »

Mě šlo hlavně o ten zvuk, jakože za ty prachy je to super. Ty nižší řady sabianů a paistů se mi nový kupovat nechtějí. Možná teda ještě něco přišetřím a počkám na nějakou "jetou" alphu, nebo tak... Mohli byste prosím ještě napsat vaše zkušenosti s reklamací činelů ???..díky moc

gorgano
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 28 lis 2006 22:37
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od gorgano »

Ted zrovna reklamuju Anatolian..No pokud ti to praskne od kraje smerem ke stredu, tak se ani nepokousej reklamovat...reknou ti, ze je to mechanicky poskozeny, ze je to tva vina...pokud ti to praskne jako me, tedy "po létech", tak by to vyreklamovat mely, ale to ti povim za mesic.. :D
Jinak ja osobne mam proti staggu hroznej odpor, v zivote bych to nekoupil, ale je to jen muj nazor, a taky nemam valny zkusenosti.. :twisted:

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od Marvin »

TOM!K píše:Mě šlo hlavně o ten zvuk, jakože za ty prachy je to super. Ty nižší řady sabianů a paistů se mi nový kupovat nechtějí. Možná teda ještě něco přišetřím a počkám na nějakou "jetou" alphu, nebo tak... Mohli byste prosím ještě napsat vaše zkušenosti s reklamací činelů ???..díky moc
Sory ze vam skacu do metani hoven na stagy, ale ja byx si teda osobne nikdy cinel jinej nez novej nekoupil. S reklamaci u stagu sem nikdy nemel potize, pokud to prdlo nejak extra brzo (trea do mesice) a nebylo to ocividne spatnym zachazenim. Pokud se buem bavit o zvuku, tak mam myru 14ku hajtku uz 2 roky, a dneska bych asi volil neco mekciho, neb je to opravdu kus zeleza. Zvukove podobne hutnej jako Sab AAX. :-)

dedek 01
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2009 12:28

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od dedek 01 »

Ahoj, já ybch se toho nebál. Do nedávna jsem hrál na Zildjany A custom a Paiste FORMULA 602. Byli už letité a pomalu dosluhovali, tak jsem se rozhodoval čím je nahradím. Náhodně jsem se dostal k testům a recenzím nejvyšších řad Staggů Furia a Myra ze zahraničí a dost mě to zaujalo. Obrátlil jsem se na hlavního zastupce Staggu v Čechách firmu HDT. Dostal jsem možnost (po dohodě) si vybrat z velkého množství činelů. Nakonec jsem se rozhodl pro HH Furia 15'' a Ride furia 21" a crash Myra 18". a nebylo to vůbec kvůli ceně (hh stála cca 5500, ride 4650....)(splashe jsem zavrhl - nebylo to ono). Furia a Myra jsou vyráběny ručně ze slitiny B20, a jsou ručně tepané. Jako u všech značek je však potřeba konkrétní kus vyzkoušet, zvláště u ručně tepaných. Musím říci, že jsem s nimi velmi spokojený zvláště s ride a HH. Po zvukové i kvalitativní stránce daleko převyšují níže uváděné Sabian B8 nebo strojně vyráběné řady Paistů, či ZIDJANŮ. Crash Myra bych však považoval za průměr, ale na živé hraní je to OK. Časem budu uvažovat o jeho výměmně. Takže na tvém místě bych se toho tak moc nebál, je potřeba jenom dobře vybrat. Kvalita není nikdy jenom značka. Dědek

masabob
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 15 črc 2008 17:33

Re: hh stagg myra 13''

Příspěvek od masabob »

jelikož byla v akci za směšnou cenu 2000, tak jsem ji objednal i přes net, čistě ze zvědavosti, abych věděl, jestli ty řeči, že je to strašný shit, jsou pravda a musím říct, že to nehraje úplně špatně.. do zkušebny uplně ideal... je pravda, že ji mám chvíli, ale pokud vydrží třeba rok, tak za ty prachy budu celkem spokojený.. dá se na ni pěkně pohrát s dynamikou a když se do toho pořádně křápne, tak hraje celkem dost nahlas a teprv dostává ten správný zvuk... mám nějakou rock verzi, oba dohromady váží 2 kila, vypadají, že by něco mohly vydržet...

Odpovědět

Zpět na „Stagg“