Plechy stagg- tajemný splash 8"

Odpovědět
BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Plechy stagg- tajemný splash 8"

Příspěvek od BLeviathan »

Tak jsem byl dneska v jednom obchodě (samozřejmě s hudbou) a šel si vybrat další zásobu paliček. Když jsem jen tak z hecu procházel regály s činelama, jak se tam blejskali, jeden víc - druhý míň...istanbul, meinl...a vtom mě zarazil malý koutek v regálu s nápisem stagg. Našel jsem tam čtyři činely, nebo spíš jakýsi druh plechu, který se snad válel půl roku na frekventované dálnici, pak se vymáchal v odpadní jámě a poté prožil dvacet let na sahaře. Vypadal opravdu nechutně, staře a zničeně. Tak jsem si řek, proč do něj neplácnout...vezmu paličku...bum...a...a ten zvuk byl prostě úžasnej. Středně rychlý atak, průběh dost šustivej s příchutí (dost silnou) takového temného "gongu" až démonického tónu a rychlejší sustain kterej přecházel jen v takové jemné vlnění vzduchu (až 15 cm okolo). A ta cena byla taky jemná. 620kč. Něco ve mě mi říká, že ho určitě musím mít. Kdoví kdo ho tam přines... :twisted:
Myslíte že se vyplatí dávat prachy do činelu od staggu, který jsou známé ne moc dobrou kvalitou a životností? Ten zvuk ale stál za to.

acibuk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 308
Registrován: 28 bře 2004 13:36
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od acibuk »

Ber ho!

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Přesně tak. To, co se opravdu počítá, je to, jak se Ti zvuk činelu líbí s ohledem na to, co hraješ. Ne značka, cena nebo další blbosti. Že se Ti líbí zrovna levnej činel je neobvyklý, ale tím líp. Jen pozor na to, že chvíli trvá, než se usadí vkus a schopnost okamžitě posoudit zvuk a co se Tě okouzlí dneska Tě může v budoucnu štvát, ale jak jinak začít, než že se zodpovědně rozhodneš na základě zdůvodněné rozvahy? Dobrej činel je ten, jehož zvuk se Ti líbí.

Ale aby to nebylo tak jednoduchý, Saša jeden tajemný 10" splash Stagg roztřískal asi čtvrtým úderem.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

To je právě to čeho se bojím. Že ho roztřískám po druhým hraní. Nijak se s bicíma nemazlím a řežu do nich jak to jde (samozřejmě s citem), s ohledem na můj styl (metal) paličky i činely odcházejí velmi rychle...nechápu třeba jak mohl Ringovi vydržet jeden zildijan třeba 15 let. Sice nehrál metal ale bouchat do něj musel... :?

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Mů učitel má nějaký Paiste 2002 - prej někdy od 1980 ho má - a vypadá opravdu normálně,neohraně....hraje spíše rock.. :P :P

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Jasný. To časem vždycky poznám, že už jsem to přepískl a najdu si ten odpovídající švih. Problém spíš vidím v pravidelných úderech při opravdu kruté sypačce, kdy na něj mlátím častěji za sebou a ten materiál by to nemusel zvládnout. Třeba známej umca umca umca umca, kdy um je kopák, ca je virbl a na stejnou dobu jak do kopáku mlátím do crashe (taková da bezduchá mlácenda ale někdy efektivní) 8) .

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Jasný. Taky to nemám rád, když do nich musím takhle pleskat, ale do mýho stylu je to někdy vhod. To se mi pak líbí ten nářez ale zároveň je to jak bušit si do rozkroku. Rozhodně to opepřování příjde vhod, já ty malý činely používám spíš jako akcentový, tatatata plesk tatata ratatata bum bum plesk... 8)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

ty popsane zvuky se mi libi:) ja myslim, ze splash je na to, aby dobarvoval. to, co jsi popisoval, hraju na crash nebo chinu (taky hraju metal) a splashe moc nepouzivam. china tam dle meho nazoru vyzni lepe.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

To je právě ono. Pořád hledám takovej ideální cinkavej činel, s takovým tím plechovým nádechem (že už to zní jak industrial) s kterým bych mohl řezat ty akcenty na první dobu atd... Ten splash mě dostal, ale fakt je že je lepší na to podbarvování, takže bezhlavě do něj řezat nemá smysl. Spíš ho používat jen jako takové koření (při jeho drsným zvuku). Ještě ho taky koupit. 8)

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Tak už jsem zjisti co je ten tajemný splash. Je to nějaká nová řada od staggu s perfektní povrchovou úpravou, jmenuje se black metal a jestli ty činely hrajou všechny tak dobře tak bych ji doporučil vyzkoušet.

Odpovědět

Zpět na „Stagg“