HH 2000 SE - problém

Odpovědět
EL34
Pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 18 říj 2009 14:26
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

HH 2000 SE - problém

Příspěvek od EL34 »

Zdravím, Mám 14'' 2000 Sound edge hi hat. Hraje úplně famozně. Problém je v tom, že jen někdy. Má totiž mírně rozšířenou dírku u vrchního činelu a pak ty činely nesedí úplně přesně na sobě a hraje to nic moc.. Dá se s tím něco dělat?

Jak se správně nastavuje hi hat činel? Vůbec totiž nevím jak hodně ten vrchní činel utáhnout a jakou nechat mezi nima mezeru. Strašně rád bych změnil odpor toho sešlapu. Mám stojan sonor 200. Jde mně o to, že ať dělám co dělám na tu hi hat se mi hraje strašně blbě. Vůbec se nadá udržet stejná dynamika úderů. a jak říkám někdy to zní výborně někdy blbě.
Jaký je nejvhodnější úhel dopadu paličky?

Co si celkově myslíte o Sound edge hihat. Já na rovnou nikdy nehrál..
Ale myslím, že rovná třeba 14'' heavy 2002 by zněla líp.

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Kryštof »

Tohle asi zadny reseni nema jestli mas nahore klicovou dirku. Zkus koupit Hi-hat drzak vrchniho dilu s gumovejma filcama. Jestli bude treba vic zafixovana. Ja mam taky vlnovkatou hajtku, ale takovejhle problem fakt nemam :)

Jorjo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 141
Registrován: 16 bře 2009 17:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Jorjo »

EL34 píše:Vůbec totiž nevím jak hodně ten vrchní činel utáhnout a jakou nechat mezi nima mezeru.
Utažení a mezeru si volí spíš každej sám, záleží jestli ji chceš mít tuhou nebo aby se "houpala".
EL34 píše:Strašně rád bych změnil odpor toho sešlapu. Mám stojan sonor 200.
Sonor 200 nemá nastavitelnou tuhost pružiny při sešlapu, takže máš-li sound edge hihat, tak se ti bude šlapat lehčeji než s rovnou. :)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Wind »

Jorjo píše:máš-li sound edge hihat, tak se ti bude šlapat lehčeji než s rovnou. :)
To nechápu, proč by mělo?

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Sheafraidh »

Jeste poznamenam, ze nejvhodnejsi uhel dopadu palicky je ten, kdy to zni zkratka dobre a vyrovnana dynamika uderu je zrejme asi na tobe :)
Jinak ale mam v Plzenske zkusebne HH rady 100 a nemam s tim nejaky extremni problem, tam mi vadi spis to, ze je dost maly a ze se mi povoluje utahovatko horniho cinelu...

Drumm4e4r
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 17 říj 2010 21:36

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Drumm4e4r »

já zase mám Sonor řady 400 a u toho stojanu se taky povoluje ten horní šroub při hrani, jinak zvukově by to vadit nemělo, až budou peníze, tak si pořídím nový hardware, to někdy v budoucnu
Naposledy upravil(a) Drumm4e4r dne 22 črc 2012 11:05, celkem upraveno 1 x.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Sheafraidh »

aha, ja mam taky 400ku, ale mam tam takovy sroub s plackou dole, na co se ten cinel "posadi" a to mi drzi perfektne...

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Wind »

Na Tamě Roadpro se nepovoluje naprosto nic :D

Vladimír Motouz
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 06 čer 2012 22:03

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Vladimír Motouz »

Hlásím, že ani s Mapex 700 není sebemenší problém. :) Drží jak přibitý. Ale to už jsme asi významně odbočili od tématu, řeší se především činely... Sorry za OT. :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Koubas »

Wind píše: To nechápu, proč by mělo?
kvůli lehčímu šlapání byla SE vynalezena, vzduch utíká ohybama, tudíž se líp sešlapuje. potvrzuju, že to funguje a 2002 SE je geniální hi hat. mně teda ani nepřišlo, že když na sebe činely třeba o milimetr dva nesedí, že je to problém, spoustu hi hat stojanů maji vespod šroubek, aby se právě tohohle docílilo. a moje zkušenost se stojanem sonor 200 je takovám, že bych nejdřív vyzkoušel u někoho jakejkoliv jinej stojan, než bych řešil samotný činely. ten stojan je podle mě průser.

ytse
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2011 12:57

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od ytse »

kvůli lehčímu šlapání byla SE vynalezena, vzduch utíká ohybama, tudíž se líp sešlapuje. potvrzuju, že to funguje a 2002 SE je geniální hi hat. mně teda ani nepřišlo, že když na sebe činely třeba o milimetr dva nesedí, že je to problém, spoustu hi hat stojanů maji vespod šroubek, aby se právě tohohle docílilo. a moje zkušenost se stojanem sonor 200 je takovám, že bych nejdřív vyzkoušel u někoho jakejkoliv jinej stojan, než bych řešil samotný činely. ten stojan je podle mě průser.[/quote]
ale na druhej strane, zvuk je potom pri šľapaní nekonkrétny... teda ak nemáš hajtku utiahnutú dosť

Uživatelský avatar
Bezmozek
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 20 pro 2011 00:01
Bydliště: Praha

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Bezmozek »

EL34 píše:...Má totiž mírně rozšířenou dírku u vrchního činelu a pak ty činely nesedí úplně přesně na sobě a hraje to nic moc.. Dá se s tím něco dělat?..
Rozšířenou jak, foto? Já i když je HH v pohodě mám vždycky omotanej závit na horním držáku izolačkou, smršťovačkou..etc. prostě z principu nedávám možnost aby někde šel činel kov na kov, tak to zkus omotat izolačkou a uvidíš. :wink:

EL34
Pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 18 říj 2009 14:26
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od EL34 »

Díky. Už jsem to docela vyřešil- V tom místě kde není závit a kde má vrchní činel styk s tím kovem jsem navinul malý kousek plechu, takže nyní je ten plech nad úrovní závitu a drží to činel dobře. Ta keyhole tam je fakt malá, ale je. Vrchní činel mám dost povolený - může se sám hýbat.
Nevím jestli to je technikou hry, ale mně se na tu hi hat blbě hraje. Je normální, že když hraju, tak je tam ze začátku(attack) takový kovový zvuk?? Vím že co píšu je asi blbost ale já mám představu o Hi-Hat pouze, že by měla udělat to sss bez žádných kovových zvuků.
Možná by bylo řešení hrát jenom na vch a nehrát o hranu.
Když to sešlapuju rychle, tak to zní každý sešlap jinak..
Na ten stojan sonor se mi hraje špatně.

FAKT nevím jestli na to jen neumím hrát nebo je někde problém. Vůbec do toho netřískám - to pak zní ještě hůř. Možná mám jen špatné představy o tom jak to má znít. Jsem samouk - donedávna jsem hrál jenom rukou a až nyní hýbu tím zápěstím a zdá se, že se tak hraje líp a hlavně lehčeji.
Jenom mě přijde divný že to fakt někdy zní tak krásně a někdy prostě kovově.

Takže se předem omlouvám, jestli zde řeším probléme, který ve skutečnosti neexistuje. A děkuji za rady. :D

Jorjo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 141
Registrován: 16 bře 2009 17:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Jorjo »

Tak každá hajtka zní jinak :D . Jestli myslíš to kovový cinkcink ,když hraješ na otevřenou ,tak z ní ssss nikdy nedostaneš.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HH 2000 SE - problém

Příspěvek od Sheafraidh »

Testoval jsem nekolik hihatek Istanbul Alchemy a skoro vsechny mely lehky kovovy "cink" - az na jednu, kterou jsem si vzal :)
Ale chce to jit po zvuku a nekoukat na penize (resp. mit na to rezervu).

Odpovědět

Zpět na „Paiste“