PAISTE PST5

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Roger Taylor »

Jo, to je přesně ono. Pokud chcete dobrý zvuk efektových činelů (splash, china), pak musíte šáhnout o dvě řady výš.

Jinak čistě můj názor je takový, že pokud budu vybírat u Paistů a chci už něco dobrého, tak šáhnu do regálu, kde jsou činely Paiste Alpha. Polo-profi řada. Např., má je bubeník z Jetro Tull (asi je teď "socka" :lol: ) A pokud jsem závislý na efektových činelech, tak budu hledat až v regálu Paiste 2002. Předpokladem ovšem je, že jste právě vyhráli ve sportce nebo konečně po pěti letech vybrali stavební spoření. (a neudělali si bejby :lol:)

Chce to kompromis. Taky se zamyslete nad tím, kdo všechno má přístup do Vaši zkušebny, protože každý cizák, kterému někdo umožní přístup do zkušebny, tak si rád bouchne do škopků i činelů. Zažil jsem to ne 100krát, ale 1000krát, a těm debilům to dovolili kolegové, výborní kytaristi a taky jsem si naivně myslel, že i výborní kámoši. Bránili se tím, že to byl personální ředitel z "enháčka" a takové kontakty by se mohli hodit. Když si někdo ve vaši nepřítomnosti bouchne do Paiste PST5, tak to asi přežijete. Kdyby si bochnul do řady 2002, tak by to nemusel přežít ani ten odvážlivec :twisted: , který si na ně dovolil bouchnout. Takže asi tak.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Kajda »

Činely (2002) na zkušebně zásadně nenechávám, mám tam jenom ty na cvičení - hi-hat Paiste 301, ride Stagg (na to, že je to Stagg, tak není špatnej :) ) a prasklé crashe. Plechy nepůjčuji ani na koncertech (rozhodně ne crashe), stejně tak nechci hrát na cizí. Bojím se toho, že ten činel může mít skrytou prasklinku a zrovna, když na něj budu hrát já, tak se ta prasklinka ukáže a bude to na mě :)
Paiste PST5 nejsou nejhorší činely, ale za tu cenu bych si už vybrala jiné, třeba ty Anatoliany ... ale zase samozřejmě záleží na vkusu každěho z nás :wink:

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Roger Taylor »

Jasně, to jediná možnost jak si ochránit své činely. Máš recht, Kajdo. Velmi praktická rada.

Já jsem si od Staggu také něco koupil. Byl to Splash devítka a celkem se to dá. Ale takový zvuk splashů, jaké mají v nahrávkách The Police, to ROZHONĚ NENÍ. Je to pouze ekonomická nakrážka.

Z řady Paiste PST5 jsem slyšel pouze čínu 18". Hm, no nevím, dejme tomu, že jsem měl zrovna zalehnuto v uších :lol:

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od bečvy »

Roger Taylor píše:...........Z řady Paiste PST5 jsem slyšel pouze čínu 18". Hm, no nevím, dejme tomu, že jsem měl zrovna zalehnuto v uších :lol:
Můžu potvrdit, ta china to je děs!

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

PAISTE PST5

Příspěvek od DNK »

Jak jsem psal do druhýho tématu PST, kdyby někdo chtěl můj Medium Ride, tak je k prodeji.... Používám B8 a nějak mi to líp sedí...Cenu nějak dohodnem...

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od jakas »

Sabi píše:Mám ohledně těchto činelů taky dotaz. Mám doma Paiste PST5 16" a 18" Thin Crashe... Sem s nima celkem spokojenej, jen se chci zeptat... Je to jen můj pocit, nebo ty činely strašně hlasitě řvou? Nebo je to jen tím že je zvukař dává moc hlasitě? Přijde mi někdy i doma, že když hraju třeba What I've Done od Linkinu, jsou strašně hlasitě. Jsou vážně tak hlasitý a existujou tišší, nebo je to jen můj blbej dojem?
myslím, že to není jenom tvůj dojem, i když já nemám thin ale 18" rock :D a řve teda neskutečně, až se mi to nelíbí, ale s metličkama nebo jako ride je dobrej :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Koubas »

částečně to je dojem a částečně pravda, protože slitina B8 (jsou z toho tyhle levnější činely, ale i 2002) je trochu hlasitější, než třeba B20, ale ten dojem taky umocní to, že B8 má ostřejší zvuk, kterej jakoby víc proleze. proto jsou 2002 ideální činely do rocku.

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Tatrman »

Jsou to velive ostré činely,řezavé.V rocku se prosadí,ale na něco jemného abolutně nevhodné.Ale určitě za tu cenu seženete větší kvalitu,Turkish,Anatolian....či jiné.

Odpovědět

Zpět na „Paiste“