PAISTE PST5

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Re:

Příspěvek od Koubas »

sonoracek píše:
Ahoj,trošku Ti nerozumím-podle Tebe jsou činely PST 5 skoro to nejhorší co si kdo může koupit.Podle mě tam patří např.Sabian Solar,z B8 rozhodně nejsem nadšenej a např.Paiste 101 nebo Headliner to už je vážně průser.Mě osobně se vždycky hrálo skvěle na Meinl Amun nebo Byzance-krásný zvuk-ale cena je už trošku jinde.Na činely Anatolian hraje bubeník od Aleše Brichty a např.firemní hráč je např.Jiří Zelenka.Myslím,a slyšel jsem je hrát-jsou to činely naprosto v pořádku.Hlavně bubeník potřebuje dobré ruce a nohy.Když jsem viděl jednou hrát Milana Balcara z Katapultu na oranžové Amati s příšernými činely a hroznou mechanikou,a lezl mu z toho zvuk skoro jako z desky-tak jsem pochopil,že problém spousty lidí je trošičku jinde. :mrgreen:
no, to mi nerozumíš. já neřikám, že jsou nejhorší, já řikám, že ten poměr cena/výkon je mizernej. ty činely nejsou úplně levný, ale přitom nehrajou nijak dobře. pokud si koupíš něco hodně levnýho pro začátek, prodáš to s minimální ztrátou a pak si pořídíš něco, co hraje. pokud si koupíš tohle, zvukově tě to uspokojuje možná o pár měsíců dýl, propad ceny při prodeji je ale už docela brutální. PST5 jsou činely, který bych neměl rád pro jejich cenu a nezamiloval si je pro jejich zvuk, leda že bych nikdy nikde nehrál na nějakou vyšší řadu. jakmile si k nějaký sadě třeba jenom půjčíš něco z vyšších řad, zjistiš, že tě vůbec nebaví, ale dal si za ně balík. neholduju megasadám s třema crashema, dvěma splashema a chinou PST5, radši mít jenom jeden 2002 crash a po roce si došetřit na další. takhle to dělám já a nemůžu si stěžovat, že by mě moje činely někdy omrzely a to ve srovnání s čimkoliv.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Koubas »

jsem ten svůj předchozí příspěvek nečet, pouze reakci a koukám, že se jenom opakuju trochu jinými slovy.

hlavní je, že na našem trhu jsou už dneska činely, který při menší ceně nehrajou sice jako Paiste Signature, ale hrajou výborně, ovšem mladý klucí vidí holt někde u Dolmayana nebo Jordisona logo Paiste a při pohledu na PST5 podléhaj dojmu, že za tu cenu s tim logem špičkový značky už to hrát musí.

já když měl svoje první činely, tak sem neřikal, že mám Meinly, ale že mám Meteory, protože tak to je. ano, měl sem na tom stejný logo jako třeba na tehdy špičkových Meinl One of kind, ale ty sem nikde neviděl ani z dálky. proto nemám rád, když je tady třeba anketa "na jakou značku hrajete?". jsou tu na sféře lidi, co maji crash Dark energy za 10 tisíc a taky lidi, co maji sadu za 5 tisíc a oba zaškrtnou Paiste.

PatrickEMX
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 26 srp 2008 16:03
Bydliště: Čížkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od PatrickEMX »

Takže neudělám hoši chybu když si koupim k Ridu PST5 medium 20" rock HH 14" PST5 že ne... :D :D ta PRO ARTka co jsem si koupil se mi moc nezamlouvá, sice mi Franta H. nechal vybrat z nový zásilky a poradil mi kterej kousek z 5-ti je ten nejlepší ale teď už stejně začínám slintat po něčem jinym, a když jsem na Youtube slyšel Cobuse kterej má Jak ride tak HH pst5 tak jsem skoro čůral :D ta HH stojí za vyzkoušení, hlavně když je na Kytary.cz o rovnou tisícovku levnější než na drumcentru!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Koubas »

jak máš dlouho tu PRO Artku? ty už se nedělaj...

a jinak, to je přesně vono, u PST5 si skoro čůral, ale slyšel si někdy A Custom Mastersound nebo Paiste Signature? to by tě asi muselo klepnout.

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Chosé »

Koubas píše:jak máš dlouho tu PRO Artku? ty už se nedělaj...

a jinak, to je přesně vono, u PST5 si skoro čůral, ale slyšel si někdy A Custom Mastersound nebo Paiste Signature? to by tě asi muselo klepnout.

koubas: to já jsem si taky kdysi myslel jak nejsou PST5 výborný plechy, tím stádiem postupu si každej musí asi projít, jinak to nejde, já taky mám ještě mezi lepšíma kouskama i crashe 502+ ale to je jen do doby co pujdu zase na Sign. právě proto si nekupuju nic mezi tím - je to pro jen zbytečná ztráta peněz si na rok koupit něco mezi. Ke svejm sem si vyzkoušel už i crashe 2002 thin ale ty tam vůbec nešly tak jsem je prodal a šetřím dál na full crashe :)

PatrickEMX
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 26 srp 2008 16:03
Bydliště: Čížkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od PatrickEMX »

Koubas píše:jak máš dlouho tu PRO Artku? ty už se nedělaj...

a jinak, to je přesně vono, u PST5 si skoro čůral, ale slyšel si někdy A Custom Mastersound nebo Paiste Signature? to by tě asi muselo klepnout.
PRO ARTku mám asi rok a půl...

Já vim, jenomže Signature je poněkud dražší a já si musim obstarat ještě nevej crash 16 protože ten můj Alch. profess. mi prdnul u pupku, ale ještě se drží, a myslim že ještě delší dobu vydrží a zní pořád dá se říct stejně, a pak chci novej bubínek....mám spadeno na Chada Smithe. :)

PatrickEMX
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 26 srp 2008 16:03
Bydliště: Čížkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od PatrickEMX »

A mám právě PST 5 ride medium, a s tim jsem fakt spokojenej, krásně cinká :wink: a ta samá HH by mohla ladit ne? Myslim si že je ale lepší než ta PROARTka

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Chosé »

mrkni po ojetejch kusech i od jinejch značek, na hudebnim bazaru se sem tam objevijou dobrý věci

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Koubas »

myslim, že PRO Art nejsou špatný činely, měl sem ride a za ty peníze byl nadprůměrnej, stál stejně jako Sabian B8 u nás, ale já ho měl z Rakouska za 2600 a za ty peníze byl úžasnej. škoda, že už se tahle řada nedělá. myslim, že PST5 bude přinejlepším srovnatelná, nejlíp uděláš, když je vyzkoušíš vedle sebe.

jinak já měl to štěstí, že hned po levných činelech se ke mně dostal jeden z prvních anatolianů u nás, což byl dobrej mezistupeň, pak jsem ho vyměnil za A Custom a nakonec taky právě Sign. full. když se podíváš do inzerce, kde třeba Dump prodává za slušnou cenu Anatolian crash ještě v záruce, za cenu toho PST, musíš o tom nejmíň chvilku aspoň zauvažovat.

PatrickEMX
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 26 srp 2008 16:03
Bydliště: Čížkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od PatrickEMX »

Koubas píše:myslim, že PRO Art nejsou špatný činely, měl sem ride a za ty peníze byl nadprůměrnej, stál stejně jako Sabian B8 u nás, ale já ho měl z Rakouska za 2600 a za ty peníze byl úžasnej. škoda, že už se tahle řada nedělá. myslim, že PST5 bude přinejlepším srovnatelná, nejlíp uděláš, když je vyzkoušíš vedle sebe.

jinak já měl to štěstí, že hned po levných činelech se ke mně dostal jeden z prvních anatolianů u nás, což byl dobrej mezistupeň, pak jsem ho vyměnil za A Custom a nakonec taky právě Sign. full. když se podíváš do inzerce, kde třeba Dump prodává za slušnou cenu Anatolian crash ještě v záruce, za cenu toho PST, musíš o tom nejmíň chvilku aspoň zauvažovat.
Pokusim se :)

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Sabi »

Mno tak ja krom splashe, kterej mam Paiste Alpha a HH, kterou mam stale PEAVEY, mam komplet PST 5, crashe Thin a ride Medium, a i ja i kapela sme spokojeny, zatim :D samozrejme, az budu mit navíc 10 000,-, koupim neco ,,poradnyho" :D, ale to co mam mi vyhovuje, hlavne kdyz to zni a ladi s kapelou a stylem. :)

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

PAISTE PST5

Příspěvek od DNK »

Zdarec, zkoušel jsem v obchodech crashe 14 " 16" 17" , myslim že i ten crash ride a vůbec mě to nedostalo. Víte mám PST 5 hajtku i ride, jsem spokojen(v rámci možností), rád bych se už zbavil základních Zildjianů, který mám půjčený. Crash PST 5 pomalu zavrhuju, rád bych se ale držel Paiste, tak nevím, co bych měl koupit. Možná Aplha. Kupovat jetý Crash se mi moc nechce, přece jen se do toho mlátí.... Zkuste poradit, co byste doporučili...Dík

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Slowmeda »

DNK píše:Zdarec, zkoušel jsem v obchodech crashe 14 " 16" 17" , myslim že i ten crash ride a vůbec mě to nedostalo. Víte mám PST 5 hajtku i ride, jsem spokojen(v rámci možností), rád bych se už zbavil základních Zildjianů, který mám půjčený. Crash PST 5 pomalu zavrhuju, rád bych se ale držel Paiste, tak nevím, co bych měl koupit. Možná Aplha. Kupovat jetý Crash se mi moc nechce, přece jen se do toho mlátí.... Zkuste poradit, co byste doporučili...Dík
koupit jetej crash není problém, nikdy tedy ne na dobírku ale přímo vyzkoušet osobně. Cenově výhodný a zvuk alespoň už vyznělý. Pokud to ale člověk špatně zkontroluje může si naběhnout :?

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Jirka Michalik »

mám PST5 20" rock ride a je dost dobrej, akorát hrozně řve i když se na něj snažim hrát co nejjemněji... chcete ho někdo? jestli jo, tak SZ...

memento
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 22 říj 2007 21:39

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od memento »

Tak nevim.Myslim si,ze PST 5 zas takovy uplny sracky nebudou.Kupoval jsem je novy-hi-hat.ride.2x crash asi pred 2 lety.Do ted mi zadny crash nepraskl(a to se s tim moc neseru),takze pro moji potrebu naprosto vyhovujici.
Proc kupovat crashe za mrte penez,kdyz stejne 99,876521 % lidi na koncerte hovno pozna?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Žilkoslav »

memento píše:Tak nevim.Myslim si,ze PST 5 zas takovy uplny sracky nebudou.Kupoval jsem je novy-hi-hat.ride.2x crash asi pred 2 lety.Do ted mi zadny crash nepraskl(a to se s tim moc neseru),takze pro moji potrebu naprosto vyhovujici.
Proc kupovat crashe za mrte penez,kdyz stejne 99,876521 % lidi na koncerte hovno pozna?
Jasně, proč vyrábět a kupovat Káčka, Áčka, Byzance, 2002, všemožný Turky a další, když všichni můžem hrát na Stagg, Headlinery, bo 101 a nikomu to nebude vadit? :)

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Kenny »

Já mám celou sadu headliner FX9 - hajtku, crash a ride a když sem chtěl druhou crash tak mi k tomu nejlíp sedla právě Paiste PST5 16 thin crash...Oproti tý FX9 je taková jemnější a syčivější, podle mě se mi hezky doplňujou..Ale samozřejmě sem byl omezenej financema a je to můj názor..Každopádně jsem s ní zatim spokojenej..

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od kohy »

Myslim, ze je blbost kupovat tyhle cinely:

1) nekdo zacne, koupi vetsinou to nejlevnejsi. Hraje dva roky, za tu dobu uz toho vi o mnoho vic. Zvuk se mu nelibi, proc nekoupit novy.

2) kdyz uz kupuje novy talire, tak vetsina bubeniku se uz snazi ziskat cinely, ktere dobre zni, a jsou levne (jako napriklad Anatolian-ted jsem asi tomovi udelal radost :D ), Kdyz si koupite ty levnejsi cinely z Anatolianu, tak budou stat temer stejne jako Pst5, ale narozdil od Paistu budou asi o 2 tridy lepsi.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Vojta Horák »

co se komu líbí...
Ale poslední dobou fakt zjišťuju, že prostě reference jsou na hovno. uši a zas jen uši, pak budu (u)spokojen :oops:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od tomcorn »

kohy píše:Myslim, ze je blbost kupovat tyhle cinely:

1) nekdo zacne, koupi vetsinou to nejlevnejsi. Hraje dva roky, za tu dobu uz toho vi o mnoho vic. Zvuk se mu nelibi, proc nekoupit novy.

2) kdyz uz kupuje novy talire, tak vetsina bubeniku se uz snazi ziskat cinely, ktere dobre zni, a jsou levne (jako napriklad Anatolian-ted jsem asi tomovi udelal radost :D ), Kdyz si koupite ty levnejsi cinely z Anatolianu, tak budou stat temer stejne jako Pst5, ale narozdil od Paistu budou asi o 2 tridy lepsi.
....dík :wink: , finančně se vyrovnáme později
:lol: :lol: :lol:

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od kohy »

tomcorn píše: ....dík :wink: , finančně se vyrovnáme později
:lol: :lol: :lol:
Tak Anatoliany jsou skvely cinely, a jeste k tomu levne. Hadam ze tyto dva faktory zpusobuji, ze jsou cinely Anatolian cim dal vic oblibene. A ty za to tome samozrejme taky muzes :wink:

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Sabi »

tomcorn píše: ....dík :wink: , finančně se vyrovnáme později
:lol: :lol: :lol:


Kua Kohy, ty budes bohatej... To ti pak budu chodit obdivovat bici :mrgreen:

Faid3r
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 20 lis 2008 21:04
Bydliště: Hanušovice / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Faid3r »

Jak si na tom stoji PST5 china 18"?

Michal00068
Pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 09 pro 2007 00:02
Bydliště: Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Michal00068 »

Faid3r píše:Jak si na tom stoji PST5 china 18"?
Nádhera, chci si jí koupit. Mám 16ku. Ale slyšel jsem u jednoho týpka 18ku a zamrazilo mi v zádech.

Michal00068
Pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 09 pro 2007 00:02
Bydliště: Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Michal00068 »

kohy píše:Myslim, ze je blbost kupovat tyhle cinely:

1) nekdo zacne, koupi vetsinou to nejlevnejsi. Hraje dva roky, za tu dobu uz toho vi o mnoho vic. Zvuk se mu nelibi, proc nekoupit novy.

2) kdyz uz kupuje novy talire, tak vetsina bubeniku se uz snazi ziskat cinely, ktere dobre zni, a jsou levne (jako napriklad Anatolian-ted jsem asi tomovi udelal radost :D ), Kdyz si koupite ty levnejsi cinely z Anatolianu, tak budou stat temer stejne jako Pst5, ale narozdil od Paistu budou asi o 2 tridy lepsi.
Nevím s tím nesouhlasím!!! Každýmu se líbí jinej zvuk činelů. Osobně jsem zkoušel mnoho řad od různých značek.
Anatolian mi vůbec nepadl do ucha. Hlavně ride a hajtka.
Myslím si, že řada PST5 je ekonomická řada činelů, která za svůj zvuk se nemusí vůbec stydět!!!Hlavně ride je pro mě příjemným překvapením.
Proč si myslíte, že ho používá třeba bubeník z within temptation? ostatní crashe a splash, chinu má buď signature, nebo 2002...
Jak říkám, každý má jinou představu o zvuku, takže je blbost se hádat, které činely jsou lepší. Nejlepší je dát na sebe, vlítnout do hudebnin... a odzkoušet!!!

Odpovědět

Zpět na „Paiste“