PAISTE PST5

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

PAISTE PST5

Příspěvek od DNK »

Napíšu sem takovej ten klasickej příspěvek: Mám je doma, mám z nich radost, ale ještě jsem na ně nehrál...heh. Musel jsem to napsat i když ještě neznam jejich zvuk ze zkušebny,ale vy to určitě chcete vědět.14" Medium hats, 20" Medium ride Huráááááááááááááááá

Tomin0007
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 16 čer 2008 12:10
Bydliště: New Miláno
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Tomin0007 »

Tož ogare.......mám Paiste PST5 Splash 10´......má parádní navejškovanej zvuk a razanci....ale hraje při vyšším stupni dynamiky....tzn. jestli hraješ Jazz, tak není pro tebe.......ale v rocku se prosadí.....dokonce se ozve i když ji posadíš k chině.....takž můj ohhlas na ni je vcelku pozitivní.......

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Chosé »

Novej plech bych si PST-éčko asi nekoupil, ale z druhý ruky proč ne, za rozumnou cenu to docela hraje i vydrží a v neposlední řadě máš aspoň trochu jistotu že hrajou všechny skoro stejně, což se o tureckejch říct nedá, takže kupování naslepo je takřka nemožný. Závěrem: " Pro většinu lidí zde (včetně mě) naprosto dostačující.... " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

( :idea: když jsou dostačující. tak bych asi měl prodat ty moje šmejčka ..... :mrgreen: )
je to o tom co kdo chce :wink:

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

PAISTE PST5 Crash 16

Příspěvek od DNK »

Ještě jsem uvažoval o koupi crashe, asi šestnáctku medium. Ten zvuk se mi zdál být dobrej na stránkách a v obchodě se mi to docela potvrdilo...Máte s ním zkuenosti? Výhody nebo nevýhody? Napište...Díky!

Michal00068
Pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 09 pro 2007 00:02
Bydliště: Železný Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5 Crash 16

Příspěvek od Michal00068 »

DNK píše:Ještě jsem uvažoval o koupi crashe, asi šestnáctku medium. Ten zvuk se mi zdál být dobrej na stránkách a v obchodě se mi to docela potvrdilo...Máte s ním zkuenosti? Výhody nebo nevýhody? Napište...Díky!
Mám s touto řadou Paistů dobrý zkušenost,.. poslechni si na bandzonu písničky,.. tam uslyšíš, jak hezky paistíky hrajou :wink: ( http://bandzone.cz/papaboys )

Blademaster
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2007 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Blademaster »

Nebudu zakladat novy tema prsknu to sem.
Koukal sem že u nás (čr) je PST5 rock set za necelejch 10 tisíc...ale z USa je to,při stávajícím kurzu,něco málo přes 4 tisíce...leč je tu problem:jak to objednat...delal sem par pokusu na Ebay ale to se nejak nevyvedlo...nema nekdo nejaky doporuceni jak a odkud objednat ty plechace?
diky moc za kazdou radu

TOM!K
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2008 23:12
Bydliště: Zábřeh

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od TOM!K »

to by bylo hůůstýý :D

banány
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 27 pro 2007 16:59
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od banány »

bez kritiky by to nešlo. :P
Včera sem byl u Metaláků ve zkušebně na jamu, stojí tam dvoje bicí, jedny s Paiste PST5, China a Crash, reaguji na tento topic, tahle řada se mi zdá dost těžká, po ataku nějak moc nevyleze do výšek, já osobně sem jí musel dost řezat abych uslyšel "hezkej tón", China byla Agresivní jako každá jiná si myslím, (ja osobně Chiny zavrhuji, dělají strašný randál, takový "přebuzený").
Na druhých bicích byly zatočené Paiste Alpha 16" a 18" Rock Crash a také China, tyto měli o dost barevnější zvuk, hrali moc hezky ale pro mě pořád težké a dá se říct robustní činely, ale opravdu hezky sladěné zvuky po 2 následujicích ranách, v tom je chválím ale osobně bych je nekoupil jelikož bych se bál že bych je zlomil protože sem je, jak sem psal musel taky dost řezat, i když mi Radek(kapela Bahrain) řikal že mají tendenci se dost rozchvět, že jsou "pružné".
Já osobně plánuji koupit Paiste 2002 Crash, omlouvám se, že to píši zde, ale nevíte nějaké dobré enternetové bazary s činelama? Díky

TOM!K
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2008 23:12
Bydliště: Zábřeh

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od TOM!K »

tak akorát ta klasika: hudebnibazar, muzikus, bazos...

Joey
Diskutér Sféry
Příspěvky: 145
Registrován: 01 kvě 2007 21:17
Bydliště: Kolín , Červený Pečky , Pardubice, Myslív (KRÁSNÁ ŠUMAVA)
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Joey »

Mám celou sadu PST5 HI-HAt 14 medium, Crash 16 a 18 medium a 21 Groove Ride .. Mužu říct že ty činele opravdu nejsou na jemný zacházení ani to nejni prostě to nej co bych si přál, na druhou stranu zase musim říct že jsou to držáky (mám je docela dlouho) a sem s nima docela spokojenej a nemůžu si stěžovat...a co je hlavní všechny k sobě zvukově sedí...to je můj názor

ale kdybych si mohl vybrat teď tak Paiste 2002 nebo Alpha

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od bečvy »

Joey píše:Mám celou sadu PST5 HI-HAt 14 medium, Crash 16 a 18 medium a 21 Groove Ride .. Mužu říct že ty činele opravdu nejsou na jemný zacházení ani to nejni prostě to nej co bych si přál, na druhou stranu zase musim říct že jsou to držáky (mám je docela dlouho) a sem s nima docela spokojenej a nemůžu si stěžovat...a co je hlavní všechny k sobě zvukově sedí...to je můj názor

ale kdybych si mohl vybrat teď tak Paiste 2002 nebo Alpha
obecně se dá řict, že téměř všechny modelové řady činelů paiste jsou sladěné a jdou k sobě dohromady, stači si poslechnout na http://www.paiste.com
a co se týče těch pst5, mam 16 thin crash, koupil jsem ho bazarově, a za ty prachy, co bych chtěl, poloprofi činel, držák, zvuk i když thin spíš do tvrdší hudby. mě osobně se nejvíc líbí 14 medium hi hat, thin crashe a 21 groove ride....ale cena za nový set je minimálně u nás dost vysoká, u thomanna už se dají sehnat levnějc.

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Sabi »

Mám ohledně těchto činelů taky dotaz. Mám doma Paiste PST5 16" a 18" Thin Crashe... Sem s nima celkem spokojenej, jen se chci zeptat... Je to jen můj pocit, nebo ty činely strašně hlasitě řvou? Nebo je to jen tím že je zvukař dává moc hlasitě? Přijde mi někdy i doma, že když hraju třeba What I've Done od Linkinu, jsou strašně hlasitě. Jsou vážně tak hlasitý a existujou tišší, nebo je to jen můj blbej dojem?

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od bečvy »

Sabi píše:Mám ohledně těchto činelů taky dotaz. Mám doma Paiste PST5 16" a 18" Thin Crashe... Sem s nima celkem spokojenej, jen se chci zeptat... Je to jen můj pocit, nebo ty činely strašně hlasitě řvou? Nebo je to jen tím že je zvukař dává moc hlasitě? Přijde mi někdy i doma, že když hraju třeba What I've Done od Linkinu, jsou strašně hlasitě. Jsou vážně tak hlasitý a existujou tišší, nebo je to jen můj blbej dojem?
není to jen tvůj pocit, ty činely se opravdu hodí spíš do tvrdší hudby....a to včetně thin verzí, pokud se nepletu, váhovej rozdíl u pst5 je mezi thin medium a rock naprosto minimální...

Joey
Diskutér Sféry
Příspěvky: 145
Registrován: 01 kvě 2007 21:17
Bydliště: Kolín , Červený Pečky , Pardubice, Myslív (KRÁSNÁ ŠUMAVA)
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Joey »

ty činele jsou opravdu hodně hlučný....A jsou lidi kterejm se to líbí (jako Já) a lidi kterejm ne..
a co se týče tý váhy mezi různejma verzema , je to přesně tak jak řiká Bečvy

hraje na ně kluk z youtube a má je docela dobře nazvučený a zní mu tam pěkně

dr.klidny
Pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 12 črc 2007 12:56
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od dr.klidny »

Možná borcovi činely drží, ale dlouho mu nevydrží harddisk, jestli má počítač na podlaze.

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Sabi »

zazil sem cinel kterej rval jeste vic... Stagg... A Paiste Alpha jsou na tom jak? :D potrebuju cinely tak akorat aby znely pekne ale neprervaly celou kapelu :D a ucit se hrat tiseji se mi taky nechce :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Koubas »

pokud chceš tišší činely, tak to alphy nebudou, teoreticky by měly bejt tišší činely ze slitiny B20, ta b8 je taková hlasitější a ostřejší.

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od kr@ken »

No pokud si takovej paistař, že nic jinýho nechceš, tak vyzkoušej řadu 2002, já mám komplet sadu, hraju (nejen) bigbít, jsou hlasitý tak akorát, krásně lezou ven přes PA a znějí teda pro mě dost libově do uší. Myslím, že když budeš kupovat celou sadu určitě dostaneš i zajímavou slevu, pokud teda beru nákup v ČR.

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Sabi »

Tak sem zjistil ze když se správně udeří, nejsou tak hlasitý a vyhovujou :D jen se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s něma... mm 16" a 18", a když na 18" hraju stylem že do ní mlátím místo do hajtky, má takovej zvláštní zvuk.... nwm jestli to je činelem nebo tím že blbě mlátím. Co myslte? :D

Shadow
Pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 14 bře 2008 04:38
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Shadow »

2w!king.. dam ti radu..kup si slupky.. makej a setri..a pak mrd.. a treba paiste 2002/signature =D takhle se to ted chystam udelat ja..mel sem/mam meinl fx9.. narup se crash tak sem misto nej poridil Z custom rock crash (neladi to k sobe..fakt ze ne =D) a ted makam pres prazdniny..a nakonci budu kupovat set 2002/signature od paistu..coz uz je skoro nejlepsi zvuk co muzu dostat :) ne-li nejlepsi =)

Shadow
Pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 14 bře 2008 04:38
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Shadow »

jasne..ted sem vsichni budou psat ze tahle a tahle rada od toho a toho jim zni lip.. ale psal sem ze co muzu dostat..tzn ja=) muj nazor =)

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Kajda »

To Shadow : V 2002 s tebou naprosto souhlasim :D

Milby
Diskutér Sféry
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2007 02:56
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Milby »

Ahoj, tak ty PST5ky mam doma asi uz rok. Zpocatku, kdyz jsem sundal plechy z Kraslic to byla lahoda pro moje usi :D Jenze posledni dobou mi ty cinely ve zkusebne zneji straaasne plechove a hajtka je plechova jako svina :D Crash 16ka je asi podle mne z nich nejlepsi, to se mi libi, 18tka je uplne desna a ride mi neva.
Jenze jina situace je na podiu.. Tam se mi to libi uplne vsechno a kdyz jsem je slysel ze strany posluchace, tak je to balada:)
proste nenazvuceny des a nazvuceny super.
Ale popravde, drzi, zadna prasklina nic, pristi ale budou z Turecka :mrgreen:

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: PAISTE PST5

Příspěvek od Sabi »

To s tebou souhlasim, mam sice zatim jen crashe... ale 16" upe krasna podle me, 18" pravej opak :D

sonoracek
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 srp 2008 12:10

Re:

Příspěvek od sonoracek »

Koubas píše:já osobně mám na ně názor, že je to skoro to nejhorší, co si můžeš koupit, vzhledem k poměru výkon/cena. dáš za to dost peněz a vono to ale docela hraje, ale k profi to má daleko. po profi ale jednou zatoužíš a teď to přijde. prodáš to tak za půlku a pudeš si koupit činely, na který bys tehdy měl taky, kdyby ti místo hajtky, ride, dvou tří crashů a číny a splashe stačila nějaká menší sada. o moc dražší třeba nejsou nový anatoliany, který hrajou úplně jinak a dobrá volba jsou taky bazarový áčkový zildjiany, kterých je všude spousta.

Ahoj,trošku Ti nerozumím-podle Tebe jsou činely PST 5 skoro to nejhorší co si kdo může koupit.Podle mě tam patří např.Sabian Solar,z B8 rozhodně nejsem nadšenej a např.Paiste 101 nebo Headliner to už je vážně průser.Mě osobně se vždycky hrálo skvěle na Meinl Amun nebo Byzance-krásný zvuk-ale cena je už trošku jinde.Na činely Anatolian hraje bubeník od Aleše Brichty a např.firemní hráč je např.Jiří Zelenka.Myslím,a slyšel jsem je hrát-jsou to činely naprosto v pořádku.Hlavně bubeník potřebuje dobré ruce a nohy.Když jsem viděl jednou hrát Milana Balcara z Katapultu na oranžové Amati s příšernými činely a hroznou mechanikou,a lezl mu z toho zvuk skoro jako z desky-tak jsem pochopil,že problém spousty lidí je trošičku jinde. :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Paiste“