Paiste alpha

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Chosé »

no a vidíte - v našich končinách když ti prodavač v hudebninách řekne že nejlepší Paisty jsou PST5 a Alpha tak se musím smát, je fakt že se to u nás spíše honí různejma staggama a no name činely .... takže když se někdo zeptá na co hraju a já mu řeknu že převážně na Paisty signature, tak ani neví co to je a poradí mi ať si koupím PSTéčka, že hrajou nejlíp :lol: :lol: :lol:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Vojta Horák »

Signatury stojej jakoby vedle 2002 ne? Jsem mel moznost otukat si par crashu v USA, uplne uzasny cinely :)

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od kohy »

Noiselord píše:Signatury stojej jakoby vedle 2002 ne? Jsem mel moznost otukat si par crashu v USA, uplne uzasny cinely :)

Signature je nad 2002 : vyšší řada

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Jirka Michalik »

mám paiste Alpha medium hats 14" a je to fakt lahoda... za ty prachy co jsem to koupil je to fakt krása, ale jsou dost ostrý... asi je budu prodávat a pořídim si sabian AAX stage hats, je to už trochu víc high, a přijdou mi jemnější...

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Paiste alpha

Příspěvek od DNK »

Po Vánocích mi strejda z Ameriky přiveze 17" Thin Crash, tak už se na něj moc těším. Máte s ním někdo osobní zkušenost? Podělte se....

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Kalik »

Nevite nekdo jestli se taky dela u Alphy treba nejaka sada...treba crash hajtka a ride....ze priznivejsi cenu nez kdyby se kupovalo kazdy zvlast???? :?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od tomcorn »

Koubas píše:nevim teda, jestli se v tý minulý řadě dělal model sensitive, ale ale bylo pro jistotu úplně jasno -

nová řada se jmenuje PAISTE ALPHA
starší řada byla PAISTE NEW ALPHA
Řada "Old Alpha" se zřejmě chystá na rok 2010
:lol:

Metallica
Pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 30 zář 2008 13:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Metallica »

Kalik píše:Nevite nekdo jestli se taky dela u Alphy treba nejaka sada...treba crash hajtka a ride....ze priznivejsi cenu nez kdyby se kupovalo kazdy zvlast???? :?
Black Alpha Joey Jordison Slipknot Limited Edition...... Ale za "příznivější" cenu nejsou :lol:.. jinak vážně: na bazaru je Alph jak naseto :wink:

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Kalik »

Metallica píše: Black Alpha Joey Jordison Slipknot Limited Edition...... Ale za "příznivější" cenu nejsou :lol:.. jinak vážně: na bazaru je Alph jak naseto :wink:
:lol: :lol: :lol: ...hele taaaakhle bohatej zase nejsem :mrgreen: ....ale treba vim ze delaji vseljaky "Effect sety" ... treba splash a china dohromady....a je to o stovku levnejsi nez kdyz to koupis najednou....ale to sem videl u tech nizsich rad ....... hele a co delaji tvoje M-birche??? :mrgreen:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Vojta Horák »

2 Kalik: na Thomannovi jsem koupil set hihat ride crash a 14" crash byl zadara a tricko navrch :D 16 tisic.

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Kalik »

......pockej takze si mel jako 2 crashe ...... a z toho jeden gratis??? .... tak to byla dobra koupe :D

Uživatelský avatar
M@TriXx
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 27 led 2009 17:51
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od M@TriXx »

Já mam 16" a 18" crashe ale tu první řadu Alph a nemůžu si stěžovat, sou hutný a maji akcent, do tvrdší muziky ideál.......

banány
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 27 pro 2007 16:59
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od banány »

přidám jen nahrávku Paiste SoundEdge 14" Hi-Hat a Full Ride 20" a Meinl SoundCaster Powerfull Crash 16".
-> Nahrávka s názvem Drum & Bass 1
Je to nahraný kamerou takže žádná sláva 8)

Oprava: Sem blbec :D pardon
http://www.bandzone.cz/veterankarklub
Naposledy upravil(a) banány dne 23 bře 2009 18:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

Ehm... a ta nahravka je kde? :)

Diabollo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 190
Registrován: 15 říj 2008 20:31
Bydliště: Horní Kalná

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Diabollo »

Jaký máte kdo zkušenosti s Alpha china? nejlépe 14". Mě příjdou podle ukázek na paiste.com takový jakoby dost "tvrdý" kromě těch modelů sensitive - ty se mi docela líbí. Ale zajímalo by mě jak je to v reálu. Kdo je máte, napište postřehy, díky.

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

Mno ja mam Sensitive 17"... a jsem s ni maximalne spokojenej :) zni jeste paradnejc nez na strankach.

Diabollo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 190
Registrován: 15 říj 2008 20:31
Bydliště: Horní Kalná

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Diabollo »

Jo, sensitive a hlavně 17" se mi taky moc líbí už z ukázek. vrátím se k tý 14". včera sem si ji vyzkoušel a musím říct že mě moc nenadchla :( Samotný uder zní strašně "tvrdě", dozvuk má přiměřený svému průměru. Přijde mi i dost zbytečně hlasitá pro můj "rockový, alternativní" styl. zvukově mi daleko víc sedí 18" 502, kterou mám už pár let. Příjde mi "jemnější".
V podstatě se mi kromě těch sensitive verzí ty chiny Alphy moc nelíbí.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Vojta Horák »

Kalik píše:......pockej takze si mel jako 2 crashe ...... a z toho jeden gratis??? .... tak to byla dobra koupe :D
To jo, akorat je ta 14" ka takova vejskova :)

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

Me ty Chiny taky prisly zvlastni, krom tech sensitive, kdyz ja jsem vybiral :)

Diabollo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 190
Registrován: 15 říj 2008 20:31
Bydliště: Horní Kalná

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Diabollo »

Tak nakonec si musím oponovat sám sobě, včera jsem zkoušel tu 14"chinu s celou soupravou a docela mě to překvapilo. takže už bude viset na stojanu napořád (aspoň zatím). Ono je asi velký rozdíl jen tak udeřit samotný činel bez ničeho a pak ho zkusit v nějakým breaku nebo při hře. Nakonec to není ani taková "rána". Ale možná že to bude i tím, že jsem jí umístil celkem nízko nad kotle zhruba v urovni Ridu a nad ní mi zůstala ta 502 18".
Jsem jen zvědavej, jak si s tím pak poradí zvukař, až bude zvučit kotle :mrgreen:

Sabi: Ty jsi to vybíral podle ukázek na netu, nebo jsi měl možnost to odzkoušet někde na krámě?

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

Mno protoze jsem nekde z prdele sveta, tak sem vybiral jen z ukazek z netu... Mozna to je hlavni duvod proc mam Paisty. Pac u tech slysim aspon pribliznej zvuk :)

Uživatelský avatar
M@TriXx
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 27 led 2009 17:51
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od M@TriXx »

Tak nakonec jsem pořídil 14" hi-hat sound edge od SAMa a jsem spokojen, ale novou bych si asi nepořídil, k tý 16" a 18" crashům krásně sedí, je to rachot...... :-D

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

Jep, tu mam taky, novou :) taky mi vyhovuje, jen si clovek musi zvyknout ze je trosku hlasitejsi :D

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Paiste alpha

Příspěvek od DNK »

Zdravim,
mám Alpha Thin Crash 17" a pomalu přemýšlím, že by to chtělo bratříčka. Myslím, že by bylo dobrý mít něco odlišnýho kvůli množství zvuku. Napadá mě 2002 a Twenty, tak kolem 16" a 17". Co myslíte Vy?

Viz. http://sferabubeniku.info/viewtopic.php?f=132&t=9363

Drupp
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 04 led 2009 00:47

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Drupp »

Nazdar hosi,
nema z vas niekto skusenosti s 17" a 18" Alpha Rock Crash? Hlavne teda z tych novsich, ktore sa uz vyrabaju v prevedeni brilliant. Ide mi hlavne o to, ze nakolko su tieto cinely citlive? Zatial som pouzival Meinl Raker 16" a 18" Medium Crash, ktore su uz popraskane a milionkrat rezane, preto by som chcel prejst na Alphy. Bral by som aj Medium ale bohuzial nemaju velkost 17". Uprednostnujem cinely s rychlou reakciou, preto by ma zaujimalo, ci su tieto cinely az moc tazkopadne alebo reaguju okamzite. Viem, ze vahu maju Medium/Heavy. Diky moc za odpovede.

Odpovědět

Zpět na „Paiste“