Paiste alpha

křupy
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 08 zář 2008 19:23

Paiste alpha

Příspěvek od křupy »

jakej mate nazor na alphy, mam moznost koupit MCSka hh 14"+crash 18"+ride 20" a plus istambul mehmet 16" za + - 9 litru a nebo ty alphy hh 13", crash 14" a 16", a ride 20", taky + - 9 litru...dik moc

tony
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 15 zář 2008 15:36

Re: Paiste alpha

Příspěvek od tony »

O paistech alpha moc nevim,ale paisty jsou dobré činely.(spíš bych ti doporucil 2002ky,ktere jsou velmi vychvalovane(

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od kohy »

tony píše:O paistech alpha moc nevim,ale paisty jsou dobré činely.(spíš bych ti doporucil 2002ky,ktere jsou velmi vychvalovane(
jENŽE CO JE DOBRÝ, TO JE DRAHÝ :-)

křupy
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 08 zář 2008 19:23

Re: Paiste alpha

Příspěvek od křupy »

praaave ty 2002 sou dost drahy, ale sou paradni no tadyty sou o pulku levnejsi skoro, ted sem to pocital a usetrim asi 5000 , nez kdybych je kupoval v kramne tak sem asi pro ty paisty

Mára
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 19 čer 2007 23:32
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Mára »

Když mluvíte o drahých činelech...........Případ z vlastní zkušenosti : Taky neoplývám velkýma finančníma prostředkama....ale...Když sem byl v Praze pro chinu,tak sem byl jen tak v Akcentu oťukat,původně Paiste Alpha,bohužel měli jen typ Sensitive,ta se mi moc nelíbila.Tak zkoušim dál a vidim Paiste 2002 Novo china 18",kouknu na cenu a 7120 kč . Tak si řikám ne,díky .Pak teda ze zajímavosti ozkoušim a hele super zvuk,ale ta cena.....tak ještě jednou.....řikám si : Se*u na cenu.Kdyby nakonec tudle mrchu nepřebila china Anatolian u Humlů, tak jí beru.Tim chci říct,že nevybírejte činely tady na netu a podle ceny.Prostě vemte prachy a jeďte to poslechnout.Zvuk přebije cenu.

křupy
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 08 zář 2008 19:23

Re: Paiste alpha

Příspěvek od křupy »

hmm pravda pravda , asi to tak udelam...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sam Jr. »

sadička těch Alf z inzerce je super, jedu na Paiste Alpha přes 10 let. jestli ti to bude vyhovovat do stylu (váhově/rozměrově) - šel bych do toho.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Slowmeda »

Mára píše:Když mluvíte o drahých činelech...........Případ z vlastní zkušenosti : Taky neoplývám velkýma finančníma prostředkama....ale...Když sem byl v Praze pro chinu,tak sem byl jen tak v Akcentu oťukat,původně Paiste Alpha,bohužel měli jen typ Sensitive,ta se mi moc nelíbila.Tak zkoušim dál a vidim Paiste 2002 Novo china 18",kouknu na cenu a 7120 kč . Tak si řikám ne,díky .Pak teda ze zajímavosti ozkoušim a hele super zvuk,ale ta cena.....tak ještě jednou.....řikám si : Se*u na cenu.Kdyby nakonec tudle mrchu nepřebila china Anatolian u Humlů, tak jí beru.Tim chci říct,že nevybírejte činely tady na netu a podle ceny.Prostě vemte prachy a jeďte to poslechnout.Zvuk přebije cenu.
Jestli pak to nebyla čína anatolian Baris, je to nejtenčí čína anatolian s velmi teplým exotickým zvukem, bez prvotního velkýho ataku, můžu říct že je to nejlepší čina jakou sem v životě slyšel. Sice se nebude hodit do tvrdých stylů, kde se asi tolik neprosadí, ale kdo hraje s tenčíma činelama tomu doporučuji vyzkoušet. Když hraju forte a víc plechů, dá se v poho zaměnit za crash s lehkym nádechem tajemna a strunatci si toho ani nevšimnou :lol:
Jinak moc nechápu jak někdo může hrát na amatérské činely (ZXT, ZBT, alpha, B8 pro apod), když má možnost téměř za stejnou cenu koupit profesionální (Anatolian, Istanbul). Uběhne asi ještě hodně času než lidé přestanou vnímat reklamu jako něco závazného. :cry:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sam Jr. »

jasně máme všechno všichni najednou prodat a koupit Anatoliany? i když jsme třeba naše "amatérský" činely poskládali postupně z druhé ruky za poslední peníze z letní brigády nebo taky, že se nám "Turci" zvukově nelíbí, protože prostě máme rádi kulatější zvuk brozu B8? :wink:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Slowmeda »

Sam Jr. píše:jasně máme všechno všichni najednou prodat a koupit Anatoliany? i když jsme třeba naše "amatérský" činely poskládali postupně z druhé ruky za poslední peníze z letní brigády nebo taky, že se nám "Turci" zvukově nelíbí, protože prostě máme rádi k brozu B8? :wink:
Ne tak sem to zas nemyslel :) A právě si myslím že ta B8 nemá kulatější zvuk, to spíš ta B20 od turků ne? B8 považuju za průraznější, mírně "jedovatější". Samozřejmě proti gustu žádný......

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Koubas »

Alphy jsou kvalitní činely, a pokud někdo chce spíš takovej ten ostřejší zvuk, protože hraje v kapele se zkreslenou kytarou, je to dobrá volba. ty turci jsou takový klasičtější, turci umí jenom tepat a tepat a soustružit a pak to hraje a pořád to bude hrát, u paistu dokážou experimentovat a daji ti vybrat tam, kde ty turci nejsou.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od ZRNO »

2 slowméďa: tak s tou chinou baris Tě vyvedu z omylu , počkej až uslyšíš Trinity 18" a 20" chiny... si ustříkneš :-D

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Slowmeda »

ZRNO píše:2 slowméďa: tak s tou chinou baris Tě vyvedu z omylu , počkej až uslyšíš Trinity 18" a 20" chiny... si ustříkneš :-D
Zase budou tekutiny na hnití činelů :mrgreen:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Slowmeda »

Koubas píše:Alphy jsou kvalitní činely, a pokud někdo chce spíš takovej ten ostřejší zvuk, protože hraje v kapele se zkreslenou kytarou, je to dobrá volba. ty turci jsou takový klasičtější, turci umí jenom tepat a tepat a soustružit a pak to hraje a pořád to bude hrát, u paistu dokážou experimentovat a daji ti vybrat tam, kde ty turci nejsou.
A turci daj zase vybrat tam kde je potřeba muzikalita.
Paisty uměj super činely, jen jsou na našem trhu předražený. Poloprofesionální alphy stojí jako profi turci, nic víc nebo míň nechci říct. Zbytek je na každym, odmítám diskuzi co je lepší

Mára
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 19 čer 2007 23:32
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Mára »

Slowmeda píše: Jestli pak to nebyla čína anatolian Baris, je to nejtenčí čína anatolian s velmi teplým exotickým zvukem, bez prvotního velkýho ataku, můžu říct že je to nejlepší čina jakou sem v životě slyšel. Sice se nebude hodit do tvrdých stylů, kde se asi tolik neprosadí, ale kdo hraje s tenčíma činelama tomu doporučuji vyzkoušet. Když hraju forte a víc plechů, dá se v poho zaměnit za crash s lehkym nádechem tajemna a strunatci si toho ani nevšimnou :lol:
Jinak moc nechápu jak někdo může hrát na amatérské činely (ZXT, ZBT, alpha, B8 pro apod), když má možnost téměř za stejnou cenu koupit profesionální (Anatolian, Istanbul). Uběhne asi ještě hodně času než lidé přestanou vnímat reklamu jako něco závazného. :cry:
Ta china je Ultimate,o tý tvý Barisce sem slyšel - jsou si prej skoro podobný.

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

Vrátím se k diskuzi Paiste Alpha. Přemýšlím teď nad Chinou... Má stávájící sestava: Paiste PST 5 16" a 18" Thin Crash, 20" Medium Ride, Paiste Aplha 14" Sound-Edge Hi-hat a 10" Thin Splash. Sem s tím spokojenej, jen teď nwm jestli Chinu normal nebo Sensitive. Docela se mi líbí ta Senzitive. A pak je tu otázka rozměrů... Má někdo neaký zkušenosti a poradí mi s tím pls? :) a prosím, žádny odpovědi typu ,,kup si radši Anatolian" a podobně, já si zůstanu u Paistů :twisted: dík předem :)

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Hans-Drums »

Obouchat a slyšet,je lepší než přečíst a pak bejt nespokojenej......(teda pokud je možno) Ovšem spíš bych vybral sensitive.Volba rozměrů myslim že je čistě otázkou vkusu a stylu hudby co hraješ

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

ja si poustel zvuky na Paiste.com.... pac tady u nas je v kramu nemaj, neni moznost je obouchat :) ale taky to vidim spis na sensitive, a asi 17" :)

Diabollo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 190
Registrován: 15 říj 2008 20:31
Bydliště: Horní Kalná

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Diabollo »

Taky používám Alphy a jsem spokojen. Určitě je lepší činel otukat na krámě a pak se rozhodnout. Na druhou stranu se tyto činely (až na větší obchody po Praze) moc neobjevují a možnost porovnat např. chinu sensitive 15" a 17" není zrovna všude dostupná. řešil jsem zrovna tento problém a osobně jsem tyto oba činely na jednom krámu nepotkal. Paiste,ale mají v celku dobrý zvukový ukázky na netu a když jsem si je doma porovnával s mým originálem,jsou dost reálný. :D

banány
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 27 pro 2007 16:59
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od banány »

Slowmeda píše: Jestli pak to nebyla čína anatolian Baris, je to nejtenčí čína anatolian s velmi teplým exotickým zvukem, bez prvotního velkýho ataku, můžu říct že je to nejlepší čina jakou sem v životě slyšel. Sice se nebude hodit do tvrdých stylů, kde se asi tolik neprosadí, ale kdo hraje s tenčíma činelama tomu doporučuji vyzkoušet. Když hraju forte a víc plechů, dá se v poho zaměnit za crash s lehkym nádechem tajemna a strunatci si toho ani nevšimnou :lol:
Jinak moc nechápu jak někdo může hrát na amatérské činely (ZXT, ZBT, alpha, B8 pro apod), když má možnost téměř za stejnou cenu koupit profesionální (Anatolian, Istanbul). Uběhne asi ještě hodně času než lidé přestanou vnímat reklamu jako něco závazného. :cry:
Nemůžu s tebou souhlasit, každému sedí jiný zvuk a nepř. mě mnohem chutnější přídou Alphy než Anatolian.

Diabollo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 190
Registrován: 15 říj 2008 20:31
Bydliště: Horní Kalná

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Diabollo »

Alphy bych do amaterských činelů určitě neřadil!!! Jejich kvalita a zpracování tomu neodpovídají. Já bych je řadil spíš jako poloprofi. Když si vybavuji amaterský Paiste tak 101,201 8)

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Hans-Drums »

I když jsem Meinlák,tak nemůžu než nesouhlasit :)

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od kohy »

Jinak před nedávnem jsem si koupil Crash 16" medium, a má to parádní zvuk. V poměru cena kvalita, je to vyhodný kup. A v nějakém článku jsem četl recenzy na alphy, a ten typek, co je zkoušel říkal, že z crashů zní nejlíp asi Crash 16" thin.

Radši jsem si ale koupil medium, aby mi déle vydržel

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Vojta Horák »

mam je od vanoc a nestezuju s na ne akorat hh mam 14" (mluvim o sade medium)
ten mensi crash 14" je spis splashovatej ale casem jsem si zvyknul
Ride (full ride 20") me zprvu uchvatil, ted s odstupem casu bych chtel neco mekciho mozna, ale to proto ze se mi zalibil jazz
Hi-hat je skvela, sice ted vim ze jsem mel koupit sound edge protoze jsem ji nekde slysel v porovnani s normalni, ale zase ma takovej krasne uslechtilej zvuk.

Jestli je koupis novy, budes spokojenej

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

Tak sem koupil Sound Edge 14" HH, paradí, sice mi trvalo než sem se naučil s ní správně pracovat, ale už cajk a paráda. s Chinou je problém, v česku není k sehnání, tak se mi objednala ze zahraničí a čekám, pak dám vědět. :)

Odpovědět

Zpět na „Paiste“