Paiste alpha

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od kohy »

Nevíte náhodou jakej je rozdíl mezi touhle 14" hi hat alpha sound edge: http://www.vltava2000.cz/kvicinsky/Good ... F$00000003

A toulhe: http://www.muzikant.cz/bici-5/cinely-12 ... -45154.php

??? Díky

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sam Jr. »

je to starej a novej model

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od kohy »

A hádám, že ten starší model je asi lepší co ?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sam Jr. »

na novej sem nikdy nehrál, takže nemůžu sloužit

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Vojta Horák »

Doslova psano v prospektu prilozenym k novy sade, ze pro uspech tyhle sady v minulych letech se rozhodli tuhle sadu trosku vylepsit zvukove, osadili ji jinym logem a zaradili je do vyssi tridy cinelu a udajne nechali puvodni cenu... Takze novy by mely bejt lepsi. Srovnaval jsem akorat stary a novy 14" medium crash a ten novej je fak peknej v porovnani s tim starym humusem...

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

Ja teda nwm.... nemam zkusenosti s novyma.... ale ted zkousim novou chinu Sensitive 17" OLD Alpha a prijde mi paradni :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Koubas »

nevim teda, jestli se v tý minulý řadě dělal model sensitive, ale ale bylo pro jistotu úplně jasno -

nová řada se jmenuje PAISTE ALPHA
starší řada byla PAISTE NEW ALPHA

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

Aha, tak tady se stala chyba... ja si rikal proc ty NEW APLHA nema PAISTE na strankach :D me tam zmatlo to NEW. tak to sry, myslel sem v tom pripade Alpha :D

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od kohy »

Jinak já se s Alphama moc spokojenej, V poměru ceny a kvality jsou to velmi dobré činely.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Slowmeda »

kohy píše:Jinak já se s Alphama moc spokojenej, V poměru ceny a kvality jsou to velmi dobré činely.
Když si to myslíš, teď sem měl možnost je slyšet u soupravy, hrál na ně Ben a za ty prachy mě to přijde prostě průser.
Když třeba vezmu hihat za 6000,- Kč, tak na bazaru seženeš parádní Zildjian, nebo vyší profi Paiste. O nových turkách nebudu mluvit, ty nemáš rád, spíš si ale myslim žes je pořádně ani nezkusil. Kdybych ti osadil tvoje bicí svejma činelama, věř že už by si na alphy nechtěl hrát :) A to jsou za stejný prachy. Ale darmo mluvit... :roll:

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od kohy »

To máš pravdu no to jo, jinak mám only crash 16" a ten je fajn : za ty prachy :lol: :lol: :lol:
A proč si myslíš, že nemám rád turky ??? Sem to někde říkal ?? Jestli jo, tak jsem změnil názor. Koupil jsem ted 12" splash expression Anatolian 1 000 Kč od mýho učitele (na bicí) a můžu říct, že jsem koupil velmi dobře. Vážně parádní kousek, jsou sice lepší, ale ty vyjdou třikrát dráž. Jinak tenhle novej splash stoji tuším 2 199 Kč.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Slowmeda »

kohy píše:To máš pravdu no to jo, jinak mám only crash 16" a ten je fajn : za ty prachy :lol: :lol: :lol:
A proč si myslíš, že nemám rád turky ??? Sem to někde říkal ?? Jestli jo, tak jsem změnil názor. Koupil jsem ted 12" splash expression Anatolian 1 000 Kč od mýho učitele (na bicí) a můžu říct, že jsem koupil velmi dobře. Vážně parádní kousek, jsou sice lepší, ale ty vyjdou třikrát dráž. Jinak tenhle novej splash stoji tuším 2 199 Kč.
Asi sem si to s někým splet, je nás tu moc, nechtěl sem tě nařknout. Jinak co se týče cen, mám fakt bohaté zkušenost, měl jsem určitě přez 30 činelů různých značek a neznamená že co je dražší musí být lepší (uvažu jen profi třídu) měl jsem hodně káček a pouštim je do světa, určitě hrajou skvěle, ale moje zkušenost je že za ty prachy nestojej. Prakticky když si dobře vyberu, tak si koupim dva anatoliany místo káčka a budou hrát prakticky stejně.
Jinak alpha 12 splash za cca 2000,- kč bude momentálně dražší než splash od Anatolian viz http://www.sferabubeniku.info/viewtopic.php?f=59&t=7190
Nechci tu ale kopat za Anatoliany, Mehmety a Agopy jsou na tom velmi podobně. Pořád je to bohužel za stejnou cenu vše min. o třídu vejš než Alphy.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sam Jr. »

je jasný, že od roku 95-96 kdy sem Alphy kupoval a kdy to byly tenkrát jediný poloprofi činely na trhu, se už ledacos změnilo :) ale hraju na ně doteď :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Vojta Horák »

2 Slowmeda: A ten samotnej Bottom cinel od hihatky jsi zkusil cinknout? Ja premejslim kde bych ho sehnal samotnej, protoze to je vybornej cinel, takovej jako ze vysokej bell, nadhernej!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Koubas »

Slowmedo, pořád to ale bude i o tom, že Turci zněj typově jinak, než ty Alphy, už třeba jenom proto, že je to jinej materiál. pokud někdo hraje punk nebo třeba hardcore, nebo co já vim, může mu ten cinkavější ostřejší zvuk sedět víc.

já na ten Paiste nedám dopustit, je ale pravda, že si kupuju nejvyšší řady z druhý ruky, ovšem to se mi maximálně osvědčilo. pravda ale je, že sem je začal kupovat v době, kdy v bazarech nebyly ještě Anatoliany, který už se taky pomalu začínaj točit a ty ceny jsou ještě o dost lákavější.

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od kohy »

Sám musím říct, že si již Anatolianu moc cením, činelů jsem slyšel sice velmi málo, ale jsou to kvalitní činely

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Vojta Horák »

Slowmedo, prijde mi to jako nejakej zpusob divny propagace... Mam pocit ze kazdej si vybira co chce, ne to co chces ty :)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Slowmeda »

Tak dost :x , já sem to s váma (alphákama) myslel dobře, klidně ať si je koupí kdo chce :roll: . Nic tu nepropaguju :!: . Snažil jsem se poradit lidem, kteří do toho až tak nevidí a nejsou si jisti kde utratit x tisíc za činely. Kdo trošku uvažuje, něco si z toho vezme a ať tak či onak. V tomto tématu již dál nebudu přispívat. A to srovnání neni relevantní, protože Mates bubnuje líp. :wink:

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od milq »

Ozaj, kde je ten rejpal Mates? Uz tu dlho nikoho nenasral :mrgreen:
K teme: Paiste Alpha som mal Crash 18" a celkom sa ten zvuk dal, troska "tazkopadny a zemity" cinel, ale za tie prachy v pohode.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Vojta Horák »

huuu Slowmeda se vytocil :) Musim uznat ze jeho poselstvi urcitou hodnotu melo, ale neni nad to si otukat a vybrat co chci...

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Hans-Drums »

Noiselord píše:huuu Slowmeda se vytocil :) Musim uznat ze jeho poselstvi urcitou hodnotu melo, ale neni nad to si otukat a vybrat co chci...
Však jo!

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

Vis co, Slowmedo, ja si vybral Paisty prevazne proto ze nejsme zrovna velky mesto s paradne vybavenejma hudebninama, ktery maji 50 cinelu od kazdy znacky... u nas se rovnou objednava, a kdyz maj Paisty moznost poslechnout si je na strankach, sahl jsem po nich

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od kohy »

Sabi píše:Vis co, Slowmedo, ja si vybral Paisty prevazne proto ze nejsme zrovna velky mesto s paradne vybavenejma hudebninama, ktery maji 50 cinelu od kazdy znacky... u nas se rovnou objednava, a kdyz maj Paisty moznost poslechnout si je na strankach, sahl jsem po nich
Presně tak to bylo i u mě :-)

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Sabi »

Mno jo, jeden kraj, jedno mesto.... Jeden zivot :D Nebranim se Anatolianum, jen nemam rad rady typu na to se vyser, kup si radsi to co mam ja, protoze me se to libi. A kdyz nemam jinou moznost, jdu do Alph a PST 5, pac se mi libi :)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Paiste alpha

Příspěvek od Vojta Horák »

Ja hral na stary Alphy nez jsem objednal novy o kterych jsem nic netusil, prakticky :D

Odpovědět

Zpět na „Paiste“