Meil Soundcaster Fusion

Odpovědět
Jan_CZ
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2013 18:56

Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Jan_CZ »

Zdravím,
již delší dobu uvažuji o koupi činelů Meinl Soundcaster Fusion, kromě crashe se mi velice líbí celý set. Hledám univerzální, big band činely.
Nemáte s nimi někdo z vás nějakou zkušenost?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Žilkoslav »

Hrál jsem jen na Meinl Soundcaster Custom Crash (16, nebo 17, to už nevím), nehrál špatně, ale, tyhle taky určitě nebudou hrát vůbec zle, ale za ty prachy koupíš - dle mého názoru lépe znějící - turecké činely. Značky jako Anatolian a Turkish šly v současné době hodně dolů s cenou. :wink:

Jan_CZ
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2013 18:56

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Jan_CZ »

Činely značky Turkish mi nesmí přes práh - špátné zkušenosti. :) Byl bych raději za alternativy značek - Paiste, Zildjian, Istanbul, popř. Sabian.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Šupi »

Můžu se zeptat jaké špatné zkušenosti?

Vik Firt
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2013 15:30

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Vik Firt »

To by mě taky zajímalo :)

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od bub7 »

Oťukával jsem si činely z podpisové řady Neila Pearta Sabian Paragon a nejenom že ty činely neskutečně krásně hrajou a splňujou svojí plností zvuku (nejenom) bigbanbové použití, ale i skvěle vypadají. Taky jsou dost drahé:) Osobně mám rád zvuk tureckých činelů, ale zase chápu, že někomu jinému sedět nemusí. Takže za mě do bigbandu Sabian Paragon, Zildjian K,

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Žilkoslav »

Jan_CZ - Kolik do toho chceš investovat? A co je pro tebe set činelů? Rozumíš, někomu stačí hi-hat, ride, crash, jiný má dvě hi-hatky, dva ridy, šest crashů, čtyři chiny a splashe nepočítaje. :)

Jan_CZ
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2013 18:56

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Jan_CZ »

RE: Šupi, Vik Firt: Turkish cymbals - tyto činely tady nechci nějak veřejně pranýřovat, jedná se o čistě subjektivní názor. Hrál jsem koncert na kolegovy Turkish Classic a kromě toho, že jeden crash prasknul - 2 měsíce starý činel, prodejce sice uznal výrobní vadu a činel vyměnil, negativní vjem to ve mně zanechalo - mi vážně dost hrubě neseděl jejich zvuk. Proto jsem je hned na začátku vyřadil z výběru, i když vím, že je s nimi dost lidí spokojeno.

RE: bub7: Díky za tip, Sabian Paragon jsou nad můj rozpočet, jinak krásný činely, excelentní zvuk.

RE: Žilkoslav: Set - plánuji nakoupit hihatku,dva crashe, jeden ride, popř. i splash a možná chinu. Počítám tak s cenou těch Meinl Soundcasterů F. - tzn. cca 20000,- bez efektů, cca: HH - 7000,-; C - 5000,- (×2); R - 7000,-.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Žilkoslav »

U těch turků se to občas stane, taky jsem teď prasnul Istanbul Mehmet 12" Chinu po měsíci hraní, praskla pěkně po letech, jak už to u těch turků bývá a ještě, že existuje něco, čemu se říká záruka a reklamace. :)
Ale jo, když si je chceš koupit, tak proč ne. Ale určitě vybírej i z jiných značek. Zkrátka jdi do obchodu, činely si oťukej a uvidíš. :wink:

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Šupi »

Přesně...neupínej se na značku ;)...nejhorší je když se ti nějakej fakt zalíbí a pak uvidíš tu cenu...

Jan_CZ
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2013 18:56

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Jan_CZ »

Tak dnes jsem vyrazil na velé srovnání činelů.
Meinl - Soundcastery jsou vážně perfektní, nejvíc se mi líbí ta dynamická reaktivita, hrajou velmi dobře a otevírají se při jemnějších i tvrdších ranách. Zkoušel jsem ještě Byzance Traditonal a Brilliant a musím říct, že jsou ještě o půltřídu výše.
Paiste - u tohoto výrobce jsem nenašel žádnou vhodnou alternativu krom řady Signature, což je ale cenové jinde, než bych si představoval. Jinak je to samej rock.
Anatolian - tyhle činely mě dostali svojí cenou, myslím, že lepší poměr cena/výkon neexistuje, nicméně čistě turekcé činely moc neladí mému středoevropskému uchu.

Závěrem si to nechám ještě projít hlavou, asi půjdu do M. Soundcaster a nebo šáhnu o trochu hlouběji do kapsy a vezmu M. Byzance Brilliant.

Děkuji všem za zajímavé podněty.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Žilkoslav »

Meinl Byzance Brilliant jsou činely nesoucí značku Německou, ale Meinl je nechává vyrábět v Turecku, což dokazuje ostatně i jejich název. Zvukově se jim budou blížit například činely Alchemy Professional, nebo Istanbul Mehmet Radiant.

Jan_CZ
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2013 18:56

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Jan_CZ »

Jasně, vím, že jsou dělány v Turecku, ale stejně tam pořád slyším to Německo...:)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Sheafraidh »

Šupi píše:Přesně...neupínej se na značku ;)...nejhorší je když se ti nějakej fakt zalíbí a pak uvidíš tu cenu...
To je otazka, co vlastne chces - je to jako u kafe (a i jinde, ale u tech cinelu je to dost slyset), za kvalitu si musis priplatit :wink:
Kdyz jsem vybiral cinely - hlavne u ride a u HH - tak jsem si poslechl ten ride a rekl jsem si, ze to mit zkratka musim a ze mi to za ty prachy zkratka stoji...
Ale je pravda, ze tohle vedlo k tomu, ze cele bici byly potom za 200% ceny z planovaneho rozpoctu - ale zase mam, co me zatim neprestava bavit :)

Jan_CZ
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05 úno 2013 18:56

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Jan_CZ »

A co jsi to kupoval? Ty Istanbuly co máš v profilu? :P

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Žilkoslav »

Já bych ty turecký činely nepodceňoval. Můj Istanbul Mehmet 21" rock ride mě taky chytnul víc za srdíčko než Paiste Signature. Ten Paiste byl na mě zkrátka moc chemickej. A teda taky drahej... :D
Ale i kdybych ty prachy měl, tak si ho nekoupim. Vona je to předevšim otázka vkusu!

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meil Soundcaster Fusion

Příspěvek od Sheafraidh »

Jan_CZ píše:A co jsi to kupoval? Ty Istanbuly co máš v profilu? :P
Jj, na nic jineho jsem potom uz penize nemel :)

Odpovědět

Zpět na „Meinl“