Meinl Classics

cartman
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 27 kvě 2006 21:21
Kontaktovat uživatele:

Meinl Classics

Příspěvek od cartman »

Zdarec!Prosím vás ,nemáte někdo skušenosti s Meinl Classics?Chcu si koupit sadu,oťukával jsem to v obchodě ale nevím jestli to nepraská nebo tak.Tak pište jestli něco víte.Díky

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já razim názor, že za těch 10 tisíc za tu sadu se dá z druhý ruky pořídit asi líp. ale jinak to špatný činely asi nejsou, koukal sem na krámě na jetej crash a i ta výdrž asi nebude zlá.

Dudi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 19 čer 2005 14:55
Bydliště: Úvaly,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dudi »

Jako Clasic serie neni až tak špatná ....na začátek....ale chce to vybírat.
Ikdyž je to strojovina,sou rozdíly.
Osobně vlastním snad nejuřvanejší hajtku této série a sem spokojen...A výdrž má...nešetřím jí.Takže jestli je libo kovový přibroušený rachot s menší citlivostí na úder,mohla by to být dobrá volba.A Clasic se od Rakerů moc nelišej.
A pokud tedy brát něco od meinlů,tak nejméně Amun,tady to už hraje perfektně...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

mimochodem, nechám za 1200 splash Meinl Soundcaster, a ten teda rozhodně hraje!

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedi »

Dudi píše: Osobně vlastním snad nejuřvanejší hajtku této série a sem spokojen...A výdrž má...nešetřím jí.Takže jestli je libo kovový přibroušený rachot s menší citlivostí na úder,mohla by to být dobrá volba.A Clasic se od Rakerů moc nelišej.
Dudi, jakou mas? 14" extra powerfull? Uvazuji do zacaku s 13" medium HH, protoze mi ten zvuk na internetu pripadal takovy kratsi a sussi, coz se mi libi. I jsem se domluvil, ze ji jeden obchod objednal a je na ceste na vyzkouseni. Takze rad uslysim jakekoliv moudro. Dik :wink:

Dudi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 19 čer 2005 14:55
Bydliště: Úvaly,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dudi »

Jojo je to 14"extrapowerfull.Poslechl sem si též nahrávky a nevychází špatně.ALE!!!!Když jsem jí kupoval-Kaudio-zkoušel sem čtyři stejný H.H.a každá hrála jinak.A to to prej tepe mašina...Samozřejmě sem vybral tu nejlepší... Takže pokud se ti bude vybraný kousek líbit...???

Pete
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 31 led 2006 22:18
Bydliště: No né že bych exra působil ale LITOVEL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete »

já mám 13 medium soundwave a je taky dobrá ostrá možná trochu surová až humpolácká

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedi »

diky!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

v pátek sem měl půjčenou čínu Meinl Classics a dost se mi líbila. rozhodně povedenej činel za ty peníze.

thrasherka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 368
Registrován: 10 kvě 2006 21:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thrasherka »

2koubas:a kolik za ni chtěli?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

měl sem jí půjčenou od kímoše, ne z obchodu, ale stojí 16" asi 2500, 14" model je snad za 1800. vždycky se řikalo, že tyhle číny se povedly nad rámec řady a asi to tak bude.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Když je tepal sám Julius Meinl!?

Ropak
R. I. P.
Příspěvky: 491
Registrován: 06 lis 2003 14:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ropak »

Cao, pomerne dost pouzivam Meinl Classic a uz pomerne dlouho. Jsou to dost hlasity cinely spis do rockovy muziky. Rekl bych ze i dost vydrzej - i kdyz uz mam vybrusy vsude. Za ty prachy je to ale drzak.

Jedine co mi vadi, ze china neni moc china .-)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

no čína to moc neni, ale hezky se to používá. má dlouhej dozvuk, což by asi mít neměla, ale mně se to líbilo. každopádně mě zvukově zaujala víc než třeba Alpha, což je jinak lepší řada asi ve všem.
___________________________
díky Bene, zrovna tohle se snažim si hlídat a vloudilo se to tam...
Naposledy upravil(a) Koubas dne 19 čer 2006 13:21, celkem upraveno 2 x.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mně se to líbilo - komu čemu, třetí pád... ;-)

mikestanda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 241
Registrován: 06 črc 2005 14:48
Bydliště: Litoměřice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikestanda »

2 Ropak: No jo, tvoje povestna necinovata cina :D

Uživatelský avatar
paul
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 23 led 2006 20:38

clasic hi hat

Příspěvek od paul »

mě se osobně zamlouvají Meinl Clasic 14"PSW nebo 14"MSW

playdrum
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 28 lis 2008 22:26
Kontaktovat uživatele:

Meinl Classics

Příspěvek od playdrum »

Ahoj. Já si dnes donesl činel 16" Medium Classics a nevim nevim. Zdá se mi, že má strašně dlouhej dozvuk. Asi jsem prohloupil. Když on zněl na netu tak krásně! Ani v hudebninách se mi nezdál tak špatnej. Má někdo zkušenost taady tím plechem, jakej je Váš názor? Dik

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meinl Classics

Příspěvek od Hans-Drums »

Spíš to bude špatnou akustikou ve zkušebně.Ten činel sice nemám ale slyšel jsem a přijde mi úplně normální.A ty nahrávky na netu musíš brát s rezervou,zase ta Meinl Classics China co mám zněla na tý ukázce o dost hůř než v reálu

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Meinl Classics

Příspěvek od Koubas »

s tou 16" mám taky takovou zkušenost, je opravdu dlouhá, měl jsem jí půjčenou na koncert a v hlasitý hudbě ten dlouhej dozvuk nevadí, tam se to ztratí a naopak ti ty dozvuky činelů udělaji nějakej spodek, ale klasická čína to prostě úplně neni - řiká to víc lidí. někdo má ty číny classics kvůli tomu rád a někdo je nemusí.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Meinl Classics

Příspěvek od smurf »

Máte někdo zkušenost s 18" chinou z této řady?

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Meinl Classics

Příspěvek od smurf »

A s 20" ?

playdrum
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 28 lis 2008 22:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Meinl Classics

Příspěvek od playdrum »

Tak jsem dohrál. 16" o které tady píšu o něco výš nevydržela. A mezi tím jsem si koncem léta 2010 koupil crash 18" taky od classicsu, medium. Oba činely šly do prčic. Ta 16" hrála dýl a má malinký praskliny, ale po celým obvodu (asi 6 výbrusů...sice dobře udělaný, ale co zkouška, tak se to šíří dál). Dva roky hraní jsou dva roky hraní. Měla na to právo. Crash 18"mi praskl kolmo úplně nechutně, ale bohužel né po letech, takže by mi reklamaci stejně nevzali. Beru, že tu 16" jsem nešetřil a nehrál na ni ze začátku úplně optimálně, ale ta 18" je fakt zlo. Hrál jsem na ní šetrně doprovody a řekl bych i že relativně dobrou technikou, ale ta šla fakt hnedka s*át! Takže teď zkusím Anatolky nebo Turkishe...zkusit se má všechno. Mohly to být blbý kusy, mohl jsem na ně hrát relativně špatně, ale opravdu hlavně ta 18" nic nevydržela.

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re:

Příspěvek od jakas »

Koubas píše:no čína to moc neni, ale hezky se to používá. má dlouhej dozvuk, což by asi mít neměla, ale mně se to líbilo. každopádně mě zvukově zaujala víc než třeba Alpha, což je jinak lepší řada asi ve všem.
Já mám stejnej názor, že zmiňovaná meinl china je moc dobrá ve své kategorii, ale s tou alphou je to podle mě přesně naopak, když se srovnával 14" alphu a 14" classics tak se mi více líbila alpha, byla taková kultivovanější než meinl, ta mi přišla hrozně obyčejná, ale to je věc vkusu :)
Naposledy upravil(a) jakas dne 23 lis 2011 18:18, celkem upraveno 1 x.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Meinl Classics

Příspěvek od Sam Jr. »

porovnával někdo crashe Meinl Classic s Paiste PST5? pst5 se mě zdáli v naší muzice dost neprůrazný.

Odpovědět

Zpět na „Meinl“