Meinl HCS

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Meinl HCS

Příspěvek od Gilnar »

Jaký jsou obecně tyhle činely?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Koubas »

levné a špatné. za tyhle peníze dostaneš od každý značky to samý s jiným logem a jiným bubeníkem na krabici, kterej ovšem valí trochu vyšší řady.

hajtka bude slušná otevřená, jinak tupá, ride taky tupej, crash nevýraznej. ale něco už asi vydrží.

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Meinl HCS

Příspěvek od MACEK »

řežu do nich jako hovado už rok a držej dobře :neutral:

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Gilnar »

Koubas: Dík, máš pravdu. Našel jsem si je na YouTube a zní to hůř než Amati...

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

Na tom asi něco bude já sem je koupil před tejdnem a nějak taky nejsem spokojenej. Ikdyž ta hajtka má celkem dobrej zvuk.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Meinl HCS

Příspěvek od kundulin »

Hajtka dobrá když je otevrena, crash na hovno, crash/ride dobrej zvukove spis jak temnej crash, splashe celkem ujde 10 a 12 ale nevirazny, china hodne slusna na tu cenu... :mrgreen:

Janďos
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2010 21:25
Bydliště: Slavičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Janďos »

Díky za postřehy, chcu vyměnit činely, mám tam jakési co byly k bicím, hraju na ně půl roku a už to praská, a zní to jak kus plechu, a rozmýšlím se mezi Zildjianama ZBT jakýmsi starter setem za necelů pětku, s 13 Hi hat, a 18 Crash/Ride ( čistě ride chcu dokůpit pozděj ) a 14 crashem zadara, no nemám na set se 14 Hi hat, 16 crash a 20 ride :-) ale mě ta hajtka stačí 13, teď mám taky, a velikostně a hlasitostí vyhovuje, no a nebo Meinl HCS s těma většíma průměrama 14,16,20, no a nevím, bohužel sem ani na jedny nehrál, možná budu mít možnost na ty Meinly, ale nevím. Poraďte, které bych měl do začátku brat, já se přikláním k těm Zildjianům, je to přece jen bronz, ne mosaz, a ta cena je v případě toho většího setu od těch meinlů o pár tisíc rozdílná :-)

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Meinl HCS

Příspěvek od kundulin »

Janďos píše:Díky za postřehy, chcu vyměnit činely, mám tam jakési co byly k bicím, hraju na ně půl roku a už to praská, a zní to jak kus plechu, a rozmýšlím se mezi Zildjianama ZBT jakýmsi starter setem za necelů pětku, s 13 Hi hat, a 18 Crash/Ride ( čistě ride chcu dokůpit pozděj ) a 14 crashem zadara, no nemám na set se 14 Hi hat, 16 crash a 20 ride :-) ale mě ta hajtka stačí 13, teď mám taky, a velikostně a hlasitostí vyhovuje, no a nebo Meinl HCS s těma většíma průměrama 14,16,20, no a nevím, bohužel sem ani na jedny nehrál, možná budu mít možnost na ty Meinly, ale nevím. Poraďte, které bych měl do začátku brat, já se přikláním k těm Zildjianům, je to přece jen bronz, ne mosaz, a ta cena je v případě toho většího setu od těch meinlů o pár tisíc rozdílná :-)
Meinly brát minimálně od Classics, nebo Amun :wink: ale třeba MCS má dobrej ride...

Janďos
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2010 21:25
Bydliště: Slavičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Janďos »

kundulin píše:
Meinly brát minimálně od Classics, nebo Amun :wink: ale třeba MCS má dobrej ride...
Jo podobný názor už sem někde četl, asi na tom něco bude :) A co říkáš na ty ZBT ? Je to začátečnické já vím, ale myslím že to už se poslouchat snad dá :D

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Sheafraidh »

Janďos píše: Jo podobný názor už sem někde četl, asi na tom něco bude :) A co říkáš na ty ZBT ? Je to začátečnické já vím, ale myslím že to už se poslouchat snad dá :D
Myslim, ze je urcite lepsi bronz nez mosaz - no a ZBT jsem mel ride a crash - ride celkem OK (na metal a tvrdsi styly), crash nic moc, ale mozna se da najit neco slusnyho. Jinak pokud ti to finance dovoli, tak mozna muzes zkusit hledat v rade ZXT, neni to takovy financni rozdil a jsou to lepsi kousky (treba jsem z toho mel velmi slusnou cinu). No a potom co treba Paiste PST5 - mel jsem HH a crash v kombinaci s tema ZBT (a vlastne ZBT znely vic plechoveji, ale PST5 zase mely slabsi plech) a docela to slo. Samozrejme, zadnej profi zvuk, ale co by od toho clovek taky mel chtit, ze? :wink:

Janďos
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2010 21:25
Bydliště: Slavičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Janďos »

Díky za rady, ještě uvidím, asi si nekdy zajedu do hudebnin otestovat ty činely, abych měl představu, protože jak sem říkal, ani na jedny sem neměl bohužel možnost hrát.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Meinl HCS

Příspěvek od kundulin »

Janďos píše:Díky za rady, ještě uvidím, asi si nekdy zajedu do hudebnin otestovat ty činely, abych měl představu, protože jak sem říkal, ani na jedny sem neměl bohužel možnost hrát.
Spíš ber ty Zildjiany :wink: ale určitě si je jdi někam otukat :wink: třeba si nakonec vybereš uplně něco jiného :)

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Kupec »

kundulin píše:Meinly brát minimálně od Classics, nebo Amun :wink: ale třeba MCS má dobrej ride...
mám MCS hajtku i ride a obojí hraje hodně slušně-hajtka zní ve všech polohách-otevřená,zavřená; špičkou, hranou paličky-je jí to uplně jedno :) hraju na ní už tři roky a řek bych že než pujde do kelu bude to ještě pár let trvat :D co se týče ridu tak třeba oproti headlineru má menší dozvuk což mě osobně vyhovuje nejvíc :wink:

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Meinl HCS

Příspěvek od kundulin »

Kupec píše: mám MCS hajtku i ride a obojí hraje hodně slušně-hajtka zní ve všech polohách-otevřená,zavřená; špičkou, hranou paličky-je jí to uplně jedno :) hraju na ní už tři roky a řek bych že než pujde do kelu bude to ještě pár let trvat :D co se týče ridu tak třeba oproti headlineru má menší dozvuk což mě osobně vyhovuje nejvíc :wink:
MCS má docela pěknou hajtku, když je otevřená, ale když je zavřená tak bych se jí asi bál :mrgreen: ale otevřená hraje slušně i u HCS ale zavřená je děs... mě se asi z MCS nejvíc líbil ten ride...

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Kupec »

kundulin píše:...ale když je zavřená tak bych se jí asi bál :mrgreen:
Neni proč :D fakt hraje-a vůbec ne špatně :wink: narozdíl třeba od 14" crashe kterej(ještě před popraskánim a ztohovzniknutim chinacrashe :lol: :lol: ) hrál hrozně :D :D

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Meinl HCS

Příspěvek od kundulin »

Kupec píše: Neni proč :D fakt hraje-a vůbec ne špatně :wink: narozdíl třeba od 14" crashe kterej(ještě před popraskánim a ztohovzniknutim chinacrashe :lol: :lol: ) hrál hrozně :D :D
Já jí slyšel jak naživo tak v ukázkách a moc se mi nelíbila, akorát když byla otevřená tak mi docela sedla :)
Ale ty crashe jsou hrůza !!! třeba ta 16" MCS blee je strašně ukřičená je to takový tupý, vysoký zapráskání :mrgreen: ale ride se mi hodně líbil, a třeba Classics ride powerful nehrál o moc líp a byl skoro dvakrát dražší :) a ten crash/ride taky ujde i jako crash, i jako ride...

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Kupec »

kundulin píše: Já jí slyšel jak naživo tak v ukázkách a moc se mi nelíbila, akorát když byla otevřená tak mi docela sedla :)
Ale ty crashe jsou hrůza !!! třeba ta 16" MCS blee je strašně ukřičená je to takový tupý, vysoký zapráskání :mrgreen: ale ride se mi hodně líbil, a třeba Classics ride powerful nehrál o moc líp a byl skoro dvakrát dražší :) a ten crash/ride taky ujde i jako crash, i jako ride...
Tak taky je to o vkusu že jo :wink: s powerfulem sem ještě neměl tu čest-ale třeba ted co mam 14"classics medium tak ten hraje suprově-sedí mi jak do kapely tak třeba i do groovů :)

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Meinl HCS

Příspěvek od kundulin »

Kupec píše: Tak taky je to o vkusu že jo :wink: s powerfulem sem ještě neměl tu čest-ale třeba ted co mam 14"classics medium tak ten hraje suprově-sedí mi jak do kapely tak třeba i do groovů :)
No na tu 14" Medium od Classics mam taky dlouho zálusk :) on má Classics celkově suprový hajtky,hlavně ta Powerful soundwawe, mají skvělej chick, a maj hlavně dobrej výběr (Medium,powerful, medium soundwawe, Pow. soundwawe) ale classics se mi líbí víc než třeba takový hajtky od SoundCasteru, ta Medium od SC je hrozná, to spíš radši tu Dry od Amunu :) nebo něco od Rakeru :D ale ta je na můj vkus zase moc ostrá :twisted:... časem snad něco od Byzance :D ale ty už jsou hodně mastný, ale hrajou parádně...

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Kupec »

kundulin píše: No na tu 14" Medium od Classics mam taky dlouho zálusk :) on má Classics celkově suprový hajtky,hlavně ta Powerful soundwawe, mají skvělej chick, a maj hlavně dobrej výběr (Medium,powerful, medium soundwawe, Pow. soundwawe) ale classics se mi líbí víc než třeba takový hajtky od SoundCasteru, ta Medium od SC je hrozná, to spíš radši tu Dry od Amunu :) nebo něco od Rakeru :D ale ta je na můj vkus zase moc ostrá :twisted:... časem snad něco od Byzance :D ale ty už jsou hodně mastný, ale hrajou parádně...
Jo taky bych do byzanců šel jenže ty prachy se mi nějak nedostávaj :lol: ale zatim mě ta MCS hajtka stačí a nehodlam ji měnit do tý doby, dokaď jí nerozsekam :mrgreen:

Janďos
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2010 21:25
Bydliště: Slavičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Janďos »

Tak sem si v různých hudebninách obouchával různé činely, dost se mi líbily Anatolijany ale ty prachy na ně nemám :-) Takže beru ty Zildjiany

TwiggyR
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2011 23:23

Re: Meinl HCS

Příspěvek od TwiggyR »

Já jsem si teď pořídil Hi Hat 14" a za ty prachy bych řekl že dobré. Teda když je zavřená :D , otevřená je už horší.

Uživatelský avatar
Floewer
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 27 bře 2012 16:52
Bydliště: Cítoliby (kousek od Loun)

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Floewer »

V pátek mi přišli HCS a nejsou zas tak špatný :D

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Fogel »

su, ale to poznas az neskor ;D

Uživatelský avatar
Floewer
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 27 bře 2012 16:52
Bydliště: Cítoliby (kousek od Loun)

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Floewer »

Tak zněj v pohodě na tu cenu, sou levný, seděj dobře... Tak jedinej problém by mohl bejt, že by začali praskat hned ne? :D

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Meinl HCS

Příspěvek od Šupi »

Měl jsem čest blízce poznat 14" Crash (asi rok jsem ho vlastnil) a je to na blití! :D

Odpovědět

Zpět na „Meinl“