Murat Diril

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Murat Diril

Příspěvek od Wind »

Dnes se mi dostalo jedinečné příležitosti vyzkoušet dvě řady Murat Diril (Black Sea a Renaissance) a musím říct, že to jsou HODNĚ zajímavé činely. Je na tom krásně slyšet, jak každý Turecký výrobce zní jinak. Murat Diril zní hodně jinak, je svůj. Mohl bych ho buď milovat nebo nesnášet. A mě se tyhle činely moc líbily.

P.S. Nebyl tam jediný nehrající kousek, snad jen Ren. 13" hajtka byla trochu uřvaná

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Murat Diril

Příspěvek od tomcorn »

Zas tak unikátní to není, MD vyrábí např. Byzance pro Meinla :wink:

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Murat Diril

Příspěvek od Wind »

To vím, a nějaký Byzance jsem slyšel, ty "jenom jeho" hrajou zase úplně jinak... (Black Sea je hodně specifická řada, tam to snad ani jinak nejde, ale ani konvenčnější Renaissance nebyla něco, co by mi něco připomínalo, naopak měla jenom některé věci společné s Black Sea)

edit: myslím si, že v Meinlu budou chtít od něj spíš konvenčnější zvuk než když si vyrábí Muraty "pro sebe", nevím jak u jiných řad ale tyto dvě mi nepřipomínaly nic od Meinlu, ani od nikoho jiného

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Murat Diril

Příspěvek od DNK »

A nedělal Murat i Paiste Twenty???

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Murat Diril

Příspěvek od Wind »

Podle jeho stránek je to tak

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Murat Diril

Příspěvek od Sam Jr. »

a poslali ho do háje kvůli nevyrovnané kvalitě :wink:

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Murat Diril

Příspěvek od Fogel »

co na to povedat.. jebat cele paiste. meinl dokazal ocenit lukrativnost tureckych cinelov, konkretne Murata, a teraz maju paradny biznis zo serii Byzance, ktore nielen maju skvelu reklamu, ale aj famozne hraju.. ale je to zalezitost luxusu. radsej usetrim a kupim si anatolian alebo turkish... alebo si nasetrim peniaze, zabehnem do istanbulu a vyberiem si osobne zo sirokej ponuky turkov za tretinove ceny :twisted: :mrgreen:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Murat Diril

Příspěvek od Koubas »

proč jako jebat celé paiste? že turci maji kolísavou kvalitu neni nějaká fáma, ale fakt, což dokazuje i to, že si všichni musí mezi tureckýma činelama vybírat. naopak paiste si myslim zakládá na tom, že ty činely hrajou všechny stejně. to se asi moc neslučuje.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Murat Diril

Příspěvek od Wind »

Ta kolísavost kvality je pravda... Ale u těchto dvou várek opravdu hrály všechny a navíc k sobě perfektně seděly... Těžko říct, ale ten chlap má 22 let praxe, možná jsou Muraty všechny dobrý (dobře, spíš asi ne :lol: )...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Murat Diril

Příspěvek od Koubas »

já to můžu ze svý zkušenosti říct jenom o Istabul Agop, ale bylo to tak. dvakrát sem měl stejnej ride Sultan, jednou z Ebaye, podruhý kupovanej u Honajzera, a ačkoliv si prý Ivo Honajzer činely vybírá, tak ten z Rakouska kupovanej na ebayi naslepo byl lepší, ten odtud měl docela mrtvej pupek. další ride Alchemy byl dobrej, ale měl v sobě něco, co vypadalo jako opravená díra, ten činel byl ale tak tlustej, že by asi zničit nešel, tak to pustili. pak se mi dostal do rukou crash, kterej už byl prasklej po letech - výrobní vada, reklamace byla uznána. ty činely se opravdu musí vybírat, zatimco moje sada paistů mě nikdy nezklamala a činely sem si koupil podle zvukových ukázek. tři z mých čtyř činelů byly nový a včetně pošty třikrát z ameriky a jednou z německa mě stály ani ne 17 tisíc. za nový istanbuly bych dal možná i víc, na anatolianech a turkish bych malinko ušetřil. ale i kdybych hodně hledal, tak bych stejně nemusel najít - ten zvuk Paistu je oproti turkům jinej, používaji se jiný slitiny a dělá se to jinak.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Murat Diril

Příspěvek od Wind »

Jo, se vším co jsi napsal souhlasím. A Paiste nebo turecký zvuk - to je na chuti každého z nás.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Murat Diril

Příspěvek od Kajda »

Wind píše:Jo, se vším co jsi napsal souhlasím. A Paiste nebo turecký zvuk - to je na chuti každého z nás.
No a já mám třeba ráda oba ... používám i Paiste 2002 i Anatolian ;-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní značky“