TRX cymbals

Odpovědět
Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

TRX cymbals

Příspěvek od Medák »

Další zatím neznámá značka činelů:
http://trxcymbals.com/
Podle ukázek na YT to zní hodně dobře!

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: TRX cymbals

Příspěvek od bubenik.zt »

Hm...já ale zůstanu u těch osvědčených.... :)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Žilkoslav »

Další turci... Já myslím, že u nás je tureckých značek činelů na trhu dostatek. Sice by někteří dovozci mohli rozšířit sortiment o více vyráběných řad, ale i tak tu máme pořád dobrou nabídku turků a je z čeho vybírat. A ty ceny... Pohoda! Možná až na diktát Audio Partnera, kterej schramstnul Istanbul Mehmet a nikdo jinej než Kytary.cz tuhle značku neprodává, což moc zdravému konkurenčnímu prostředí nepřidá.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Medák »

To jo, na výběr si stěžovat nemůžeme :)

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Kupec »

Žilkoslav píše: Možná až na diktát Audio Partnera, kterej schramstnul Istanbul Mehmet a nikdo jinej než Kytary.cz tuhle značku neprodává, což moc zdravému konkurenčnímu prostředí nepřidá.
Ještě snad akcent, ne? :?: nebo se pletu??

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Wind »

Tak pořád má Mehmet konkurenci v ostatních turcích, takže to až tak strašný není, ne?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Žilkoslav »

Wind - No, to je pravda. Nadruhou stranu, a to je zajímavé, Istanbul Mehmet a Istanbul Agop (kdysi jedna firma) nabízejí opravdu téměř totožné řady, ale Agop je nepoměrně dražší. Například Mehmet Tadritional 20" ride tě vyjde na cca na 4500 a Agop na 6000. A ještě to můžeme porovnat se značkou Turkish, která tu tedy není zrovna dlouho, tak tam dáš za takový činel, který je kvalitou se zavedenými značkami srovnatelný, polovinu toho, co bys dal za Ist. Agop.

Kupec - Akcent Mehmety pouze už doprodává.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Medák »

Žilkoslav píše:Wind - No, to je pravda. Nadruhou stranu, a to je zajímavé, Istanbul Mehmet a Istanbul Agop (kdysi jedna firma) nabízejí opravdu téměř totožné řady, ale Agop je nepoměrně dražší. Například Mehmet Tadritional 20" ride tě vyjde na cca na 4500 a Agop na 6000. A ještě to můžeme porovnat se značkou Turkish, která tu tedy není zrovna dlouho, tak tam dáš za takový činel, který je kvalitou se zavedenými značkami srovnatelný, polovinu toho, co bys dal za Ist. Agop.

Kupec - Akcent Mehmety pouze už doprodává.
Ty ceny Istanbulů bude asi české specifikum. Agopy sem začal dovážet jako první pan Honig, který je prý jezdí vybírat osobně, Mehmety přišly až mnohem později. Zvukově je to podle mě skoro to samý, přičemž Agopy jsou tu o dost dražší a až se divím, že je někdo ochoten za to takové peníze dát.
Sám mám crash a hi-hatu od Mehmet, druhý crash od Turkishů a hraje to báječně :P U Zildjianů bych za to dal trojnásobek :twisted:

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Wind »

Žilkoslav píše:... Turkish..., tak tam dáš za takový činel, který je kvalitou se zavedenými značkami srovnatelný, polovinu toho, co bys dal za Ist. Agop.
A proto mám Turkish :)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Žilkoslav »

Wind - To vüchütal jak pán, starü... :D

Každopádně zpět k tématu. Myslím, že TRX je zajímavá značka, ale asi si na ní ještě nějakou dobu počkáme, jelikož je trh tureckými činely nasycen. Ale nechme se překvapit.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Sheafraidh »

Medák píše:Agopy sem začal dovážet jako první pan Honig, který je prý jezdí vybírat osobně ...
Porad je vyhradnim distributorem a ze je jezdi vybirat osobne mohu potvrdit...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Koubas »

vybírat je asi sice osobně jezdí, ale měl jsem dvakrát Istanbul Agop Sultan Ride, a lepší z těch dvou byl z Rakouska, ten od Höniga měl horší pupek

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Žilkoslav »

Koubas - Možná kdyby měl pan Hönig možnost poslechnout zrovna tyhle dva a porovnat je, vybral by si turka s lepším pupíkem. :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Koubas »

třeba jo, ale je naivní myslet si, že Hönig přijede do istanbulu a dostane to nejlepší - on prostě vybere to lepší z toho, co je, ale to taky může bejt dost probraný.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Sheafraidh »

Žilkoslav píše:Koubas - Možná kdyby měl pan Hönig možnost poslechnout zrovna tyhle dva a porovnat je, vybral by si turka s lepším pupíkem. :)
Mozna ano, mozna ne - treba ja osobne se s nim take uplne neshoduji ve vyberu, kdyz jsem vybiral svoji sadu, tak jsem bral vetsinou ty, ktere jemu prisly "jedovate", takze je to zase, jako vzdy, o jedinecnosti kazdeho cinelu a kazdeho hrace :-)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Žilkoslav »

To je pravda, hlavně vono i ucho a vkus se mění. Já si před rokem a půl koupil crashe 16" a 18" Istanbul Mehmet Sultan, protože mi přišli sušší a jmnější a teď jsem vyměnil za 16" Radiant a 18" Samatya, moderní leštěné činely právě s tím jedovatým zvukem.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Medák »

Zde je odkaz na další zajímavou značku:
http://supernaturalcymbals.com/

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: TRX cymbals

Příspěvek od Medák »

Žilkoslav píše: Každopádně zpět k tématu. Myslím, že TRX je zajímavá značka, ale asi si na ní ještě nějakou dobu počkáme, jelikož je trh tureckými činely nasycen. Ale nechme se překvapit.
Souhlas, vybírat se u nás dá - je těch činelů tolik, že člověk pomalu neví, co vybrat. Něco jako: tohle je dobrý - to bych chtěl, ale tohle je taky dobrý - to taky chci,.... Hlavně mě vždycky namlsají různá videa, ty krásný povrchový úpravy, nejradši bych ty činely koupil všechny 8) Jenže a) vozit 20 činelů a stojanů/ramen není v mých silách b)není to zadarmo c) člověk musí při výběru i hodně přemýšlet, aby to pasovalo do muziky - tj. nemůžu si kupovat nějaký extra suchý činely nebo nějaký thiny, který sice nádherně zní, ale nikdy by se v tom randálu neprosadily (tj. je to něco pro jazzmany, ne pro mě).

Odpovědět

Zpět na „Ostatní značky“