Magic Bronze/Brass

Odpovědět
Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Gilnar »

Spíš jenom pro zajímavost bych se chtěl zeptat, co je zač značka Magic Brass (Někde uváděná jako Magic Bronze)?
Kdesi jsem slyšel, že to je vlastně Amati.
Každopádně to asi budou činely už porevoluční, ba dokonce pofederační (mám HH s vyraženým nápisem Made in Czech Rep.).

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Slowmeda »

jj, tak nějak to je jak píšeš, zbav se toho, myslím že tyto plechy jsou na tom ještě mnohem znatelněji hůře, než třeba stag. :wink:

Litrmlíčka
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 26 lis 2007 21:42
Bydliště: Miroslav, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Litrmlíčka »

Vlastním HH 14, Crash 16 a Ride 20 Magic Bronze. Na cvičení nebo do začátků ideální. Ten crash je asi nejslabší, HH je na tom o něco líp, ale taky nic moc na koncertování. Zato ride se mi líbí víc než kterejkoli stagg nebo levný řady jinejch značek (Paiste 101, Sabian B8...).

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Koubas »

brass a bronze jsou v zásadě jiný řady, je to jinej materiál. můj první ride byl magic brass a nebyl to zas úplně zlej crash. z druhý ruky by stály pakatel, ale asi se jich většina prodeje jinýmu majiteli nedožije... kupovat je nový je dneska nesmysl, ale už se stejně sand rok dva nedělaj, co já vim. jo, jinak výrobce byl samozřejmě amati - denak.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Bobroněnko »

Dodnes mám Magic Bronze 20" ride...a dodnes tvrdím, že je to nejlepší crash/ride, co kdy byl vyroben :-P ani jako čistokrevný ride nehraje vůbe zle, na naše neprofesionální podmínky.

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

Jen taková otázečka: A co takový splash Magic Bronze 12"? Uvažuju, že si ho pořídím na cvičení. :)

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Vozka »

Po měsíci hraní bude vypadat jako sound edge hihata. Zkušenost mého bubenického kolegy, Magic Bronze neni o moc lepší než brass.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Woody »

Vozka píše:Po měsíci hraní bude vypadat jako sound edge hihata. Zkušenost mého bubenického kolegy, Magic Bronze neni o moc lepší než brass.
spíše nepovedenej trash hit...věř mi...já to z něj udělal :mrgreen:

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Gilnar »

Já jsem zkoušel z Magic Brass HH bottom udělat čínu... po pěti hodinách bušení kladivem... http://honza-krizzik.deviantart.com/art ... -145704023

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Slowmeda »

Gilnar píše:Já jsem zkoušel z Magic Brass HH bottom udělat čínu... po pěti hodinách bušení kladivem... http://honza-krizzik.deviantart.com/art ... -145704023
krása :lol: ale věřím že to hraje líp než originál

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Woody »

no nějak podobně vypadá můj crash :-D

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od DUMP »

Bobroněnko píše:Dodnes mám Magic Bronze 20" ride...a dodnes tvrdím, že je to nejlepší crash/ride, co kdy byl vyroben :-P ani jako čistokrevný ride nehraje vůbe zle, na naše neprofesionální podmínky.
Já měl kdysi nějakou Magic nebo Amati hi-hat, byla to patnáctka, stará, špinavá, vymlácená a hodně tlustá. Jak byla vymlácená a zanesená, tak měla docela zajímavej suchej zvuk a kvůli velikosti a tloušťce zase výborně prolejzala, a přesto to nebylo nic uřvanýho. Prodal sem jí za pár stovek týpkovi, co chtěl něco levnýho na cvičení. Nakonec jí nechal jako hlavní a na cvičení si vzal stávající Zildjian ZXT nebo ZBT, teď přesně nevim.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Bronze/Brass

Příspěvek od Bobroněnko »

tomudle bych docela věřil. já mám tu amátku hihat dodneška, přesně jak říkáš - za ty roky ten plech váží cca tak 2x víc, než měl na začátku, ale nevim proč, hraju na ni radši než na solara, kterou mám jako druhou (a většinou na ni hraju koncerty). každopádně je to srdcovka, super heavy hihat :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní značky“