Zvláštní crash

Odpovědět
Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Zvláštní crash

Příspěvek od Gilnar »

Když se vyklízela stará zkušebna, dostali jsme hromadu krámů, co tam nechaly předchozí kapely. Pravěký kombo, blány, hromadu prasklejch činelů... a právě mezi těma činelama byl tenhle zajímavej crash. Je tlustej, nemá skoro žádnej viditelnej hammering, nahoře má zvláštní drážkování, dole vypadá jako Amati, má dost temnej zvuk, místy až do splashe. Sletovali jsme ho stříbrem a hraje pěkně. Co může bejt zač?
http://gilnar.rajce.idnes.cz/Tajemny_ci ... bal/#album

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: Zvláštní crash

Příspěvek od Gilnar »

Tak jsem se optal svého učitele a nestačil jsem se divit.
Je to Amati, dechovkový činel, který se někdo pokoušel ztenčit, takže do něj šel dlátem a šmirglpapírem.
Ach, ta subtilní krása improvizace, že?

McQ
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 21 dub 2007 21:47
Bydliště: většinou Praha...

Re: Zvláštní crash

Příspěvek od McQ »

Hm, aniž bych četl druhý příspěvek, hloubal jsem na fotkami a dospěl jsem ke podobné dedukci.
Ovšem DLÁTO?? --- Prasárna na entou... někde "umělec" zabral poněkud víc a na prasklinu bylo zaděláno :oops:

Kdysi dávno -v mých začátcích- nebylo k dispozici nic než výkovky soudruha Amatiho. Na radu zkušenějších jsem ztenčoval top-činel z páru quasi 14" pro H.H. (ve skutečnosti průměr 36 cm) - a to jenom brusným papírem + dřevěným špalíkem, vyfrézovaným podle zaoblení činelu, aby záběr byl rovnoměrný. Soustruh jsme nahradili vrtačkou upevněnou do svěráku, do ní jsme šetrně upnuli činel a šlo se na věc. Sice téměř zmizelo drážkování a tudíž se zmenšila celková plocha činelu, ale při tehdejší nekvalitě materiálu to zas až takovou roli nehrálo.

S výsledkem jsem tehdy byl spokojen: z nehrajícího kcheplu se stal docela slušný a použitelný nástroj :wink:
A když jsem svou první sadu kompletně prodával, kupující byl zvukem HH docela potěšen; že je to Amati nechtěl dlouho věřit.

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: Zvláštní crash

Příspěvek od Gilnar »

Taky že prasknul a letovat stříbrem šel jen díky tý enormní tloušťce... teď ho používám na domlácení ve zkušebně... zvuk má strašnej, ale holt v době, kdy jsem tohle vlákno zakládal jsem neměl tušení, jak taky může činel hrát :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní značky“