Turkish

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od BóĎA »

solary ani neznějí :D

dewoitine
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 27 říj 2008 23:33
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od dewoitine »

sochi píše:podla mna ani nie su ludia co ti dokazu povedat ze paiste 101, sabian solar, alebo meinl HCS zneju super a niet nad tie cinely :D
upřímně ... když jsem začínal (dva roky zpátky) tak jsem si koupil 101 a myslel jsem si bůhví co nemám :D všemu jsem rozuměl nejlíp a nějaka sféra mi mohla políbit pr*el (tohle nemyslím uražlivě, určitě to všichni pochopí) :) takže ano, máš pravdu :D

hráč
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 31 bře 2009 18:53

Re: Turkish

Příspěvek od hráč »

Nevíte někdo o zvukových ukázkách činelů Turkish? Díky.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Wind »

hráč píše:Nevíte někdo o zvukových ukázkách činelů Turkish? Díky.
No, když vlezeš do prodejny v Brně, tak tam máš spoustu interaktivních custom nahrávek... Ale na internetu o ničem nevím, na internetu jsou jenom natočené na kameru z Musikmesse nějaké hajtky (většina)

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od VladikS »

http://istanbulcymbals.eu/index-turkish.html tady jich je spousta, ale moc bych se na to nespolehal... za 1. je kazdej turek jinej a za 2. znej z nahravky jinak...jo a jeste za 3. znej jinak v kazdy mistnosti :-)

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Turkish

Příspěvek od Vozka »

Pochlubím se :))

Obrázek

Je to Apex 21" ride, těžko jsem se rozhodoval mezi tímhle a 20" classic ridem - každej byl jinej a oba byly svým způsobem skvělý. Ten classic ride byl lehčí a byl neuvěřitelně barevnej, na každý vzdálenosti od pupku hrál trochu jinak, dal se snadno crashnout, při větší síle se i hraním hlavičkou celej hodně rozezníval, ale bohužel jsem chtěl něco univerzálnějšího, tenhle zvuk by se hodil do měkčích a muzikálnějších stylů, já jsem potřeboval ride, kterým dohraju pár koncertů s trashovou kapelou, budu se na něm učit základy swingu, zahraju slušně znějící jungle a případně se budu moct rozšiřovat obzory dalšími směry, a to ten Apex snad splňuje. Je tak průměrně tlustej, takže lehkou kovadlinovitost způsobuje jen o palec větší rozměr, má takový "standardnější" zvuk, na crashnutí už mu člověk musí u strany trochu nařezat, ovšem pak to zní skvěle, a má brutální pupek - naprosto konkrétní a hlasitý. Jediný co mě na něm štve je naprosto ošklivý logo řady, ale to snad půjde rozleštit :)) Víc informací podám po první zkoušce, která snad proběhne o víkendu (žel nemám zatím v Brně zkušebnu, takže bicí trpí v Mostě v garáži).

sochi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 101
Registrován: 16 lis 2010 23:46
Bydliště: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od sochi »

krasny plech verim , ze tak krasne ako vyzera aj hra :D

Ringo
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 15 říj 2010 00:33
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Ringo »

Poraďte jakou mám koupit hajtku od Turkishe. Někde jsem četl, že super je Araya. Chtěl bych něco univerzálního

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Turkish

Příspěvek od Fogel »

tak kazda rada ma urcite nieco do seba.. ked nieco univerzalne, tak asi nieco z classic serie. ta je najrozsiahlejsia. ale
na audioteku je aj strucny opis kazdej serie. skus si prestudovat tam

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Vojta Horák »

Ringo píše:Poraďte jakou mám koupit hajtku od Turkishe. Někde jsem četl, že super je Araya. Chtěl bych něco univerzálního
Ozkoušej :)

Ringo
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 15 říj 2010 00:33
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Ringo »

Určitě ozkouším, spíš jsem doufal, že někdo napíše něco z vlastní zkušenosti :wink:

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Wind »

Ringo píše:Určitě ozkouším, spíš jsem doufal, že někdo napíše něco z vlastní zkušenosti :wink:
Tak univerzální můžou být tak asi ze sérií: Classic, Araya, Sehzade, Apex, Sumela a dál už nevím. Tyhle mám ozkoušené a myslím že každá z těchto je dost univerzální. Ale to je kus od kusu, rozhodně bych vyzkoušel i Euphonic a Ephesus

sochi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 101
Registrován: 16 lis 2010 23:46
Bydliště: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od sochi »

mam crash turkish classic 16" a ten je naozaj univerzalny da sa pouzit od metalu az po jazz, z hajtkami vsak ale moc skusenosti nemam

Milosshek
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 23 lis 2009 01:50

Re: Turkish

Příspěvek od Milosshek »

To ringo: ja mam araya crash 17 a 18 a hi hat 14 opravdu mi to vyhovuje a to hraji hc punk, opravdu se daji vyuzit vsude a za ty prachy nekupto!! Zajed do brna do audioteku tam je maj vsechny obouchej si je a navic pokud se moc nevyznas urcite ti tam radi poradi!!

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od VladikS »

Moje nova Anatolian traditional Regular je uplne nadherna a prepokladam ze serie classic bude dost podobna. Takže nějakou Hi hat medium nebo rock a myslím, že to bude to pravý :-)

Ringo
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 15 říj 2010 00:33
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Ringo »

Tak jsem si nakonec k Vánocům vybral ride Rock Beat Raw 21". Zvukově mi seděl asi nejvíc ze všech, které jsem oťukal v audioteku. Včera už bylo živý hraní a mám z něj ještě lepší pocit než když jsem ho kupoval :) Akorát mi ho hned první den používání nějakej magor punkáč polil pivem :( Jak já nesnáším pogo před pódiem...

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Medák »

Minulý týden jsem si pořídil 18" crash Turkish Sehzade. Už jsem ho byl vyzkoušet i se soupravou a musím jen chválit. Plech je trochu tlustší než můj druhý crash Sultan on Istanbulu, tvarově i vzhledově je velmi podbný. Zvukově je plný, syčivý, ne tak temný jako Sultan.
Předběžně jsem vybíral podle těch ukázek na polských stránkách, jak byl odkaz zde. Pak jsem napsal do Audioteku, jestli by mi nějaké činely neposlaly do pražského obchodu na vyzkoušení. Měl jsem je tam za 2 dny, tak jsem dojel, koupil a musím říct, že naprostá spokojenost. Prodavač mi říkal, že bubeníci s kterýma hraje také používají řadu Sehzade a prý zatím žádný problém, spíš samá chvála.
Cenově je to opravdu bomba - činel mě stál 2200. Za tuhle cenu lze od zavedených značek koupit maximálně tak 201, ZBT nebo B8 :) Pořádné činely se pak od těchto značek ve stejné velikosti pohybují kolem 8 - 10 tisíc a nemyslím si, že by byly výrazně lepší.
Ještě jsem uvažoval o Anatolianech nebo Istanbulu, nakonec rozhodl poměr cena/výkon. Hlavně Instanbul je zde dost drahý (i když činely jsou to skvělý) - v Turecku se dají pořídit za téměř třetinovou cenu (to není výtka, ale konstatování).

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Wind »

Našel jsem, jak to vůbec s těma Turkish je. Založil to Mehmet a byl tam nějakej Mustafa a Benhan Göcmez, kteří spolu následně založili Masterwork...
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-cla ... enec~2003/

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Turkish

Příspěvek od DNK »

Dnes jsem v Brně na hlaváku potkal někoho, kdo si nesl domů novej Turkish, vypadalo to na kreš. Ten člověk kolem půl jedenácté procházel halou Hlavního nádraží. Tak schválně, kdo z Vás to byl????

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Turkish

Příspěvek od Fogel »

tu http://www.youtube.com/user/firstdrums#g/u
najdete zopar novych nahravok turkish cinelov...
Naposledy upravil(a) Fogel dne 05 zář 2011 06:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Wind »

Musím říct, že jsem oficiálně zamilovaný do Ephesus crashů. Kámoš má 16" a 18", a i když nejsou zvukově 100% dokonalé, tak se mi strašně moc líbí a přijdou mi pocitově jako strašně závislostivorné činely. Je to láska :twisted: ?

Ringo
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 15 říj 2010 00:33
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Ringo »

Já jsem zatím zamilovanej jen do svýho ridu 21" Rock Beat Raw, ale myslím, že cokoliv si od Turkishe koupím, tak mi rychle přiroste k srdci :) Líbí se mi, když někde s někým hrajem, jejich bubeník má Anatoliany a závidí mně :D

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Wind »

http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes ... unor~2011/

Shodou okolností přesně tuhle sérii mám, s autorem se rozcházím v hodnocení crashe (možná měl kousek, co hraje úplně jinak, co vím), ale můj 16" crash je hrásně bohatý, má tam takovou tu "čistou špínu" (tzn. harmonický trashy zvuk :D)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Vojta Horák »

Ringo píše:Líbí se mi, když někde s někým hrajem, jejich bubeník má Anatoliany a závidí mně :D
Grrr! :)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Turkish

Příspěvek od Wind »

Musím se pochlubit, jsem čerstvě hrdým majitelem 18" Apex Chiny... A nejspíš z ní dost brzo ohluchnu :D
Je spíš tlustší, ale nezní vůbec gongovitě, je to takový pěkný hlasitý trashy zvuk...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní značky“