crash ride ala crash

Odpovědět
szake
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 31 led 2011 00:24
Bydliště: MLADA BOÁLESLAV

crash ride ala crash

Příspěvek od szake »

Zdravím všechny bubeníky chtěl bych poprosit jestli mi tu někdo poradí rozdíl mezi (crash ride-dohromady) a samotej crash
jinak co je crash a co ride samotny to vim jen tenhle detail díky všem bubeníkum za radu

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: crash ride ala crash

Příspěvek od RadimCep »

To je činel, který se dá použít jako crash i jako ride... Většinou je to něco mezi crashem a ridem (nečekaně) jak rozměrově (třeba 18") nebo váhově... Na crash je to pak třeba moc těžké a na ride zase moc lehké, tak to není pořádně ono...

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: crash ride ala crash

Příspěvek od smurf »

Jo, tak nějak. U levných sad činelů jde prostě o kompromis, takže pravděpodobně nějaká těžší 18", která jde "ridovat", a když se do ní bouchne, tak nahradí i crash. V této lize to bude fakt asi tak trochu ani ryba ani rak, jde spíž o to, aby začínající bubeník ušetřil, a nemusel kupovat jeden činel a stojan navíc.
Zase třeba u dražších řad mi osobně přijde, že ty plechy samy o sobě svým rozsahem toto jednoúčelové označení mažou. Totiž, čistě pro příklad, na crash se dá vyťukávat rytmus hlavičkou jako na ride, a zní to slušně, a ride se dá crashnout tak, aby zněl jako větší kreš. Tolik aspoň moje zkušenost se sladěnou 18"cr a 20" ri ... :)

Odpovědět

Zpět na „Porovnání činelů“