Řádně těžkej ride

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Řádně těžkej ride

Příspěvek od Rockchild »

Ahoj všichni,
poměrně dlouho jsem tu nebyl, poměrně dlouho jsem nebubnoval, ale teď jsem po dlouhé době chytil zase slinu a obměňuju všecko a chci se dokopat alespoň k nějakému pravidelnému cvičení na bicí. Ale k věci:

Jakožto nemajetnej student jsem před lety koupil první ride, kterej mi byl nabídnut a nebyla to amátka - Meinl Laser. No ale paradoxně Magic bronze hrál líp a připustil jsem si to zpětně až teď.

No a jakožto nemajetnej pracující (nemůžu se už bohužel vydat v bicích) bych se teď rád poohlédnul po levném ride, po metlošský kovadlině. Tudíž potřebuji od Vás radu, který činel, z těch levnější, z druhé ruky, řekněme kolem tří, ideálně do tří tisíc by splňoval moje požadavky.. Chci pořádnej poctivej činel, s velkym pupkem, spíš cinkavej, než dlouze znělej. Docela, byť byly doby, kdy bych se za to sám vykastroval jsem slyšel poměrně chválu na ride od Stagg, tuším, že ten koláč měl něco okolo 21"-22"? a poměrně se mi líbilo jaká je to kovadlina.

Co vy myslíte, co mi poradíte?

Díky, především těm, kteří mojí situaci pochopí a neřeknou mi, že do tří nic neseženu:D

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Řádně těžkej ride

Příspěvek od gu-staff »

Pokud by jsi přece jen sehnal o něco víc,tak za 5.250 teď nabízím Alchemy Professional 21" Raw ride, což je přesně to co hledáš, tenhle ride nepřeslechneš. Ale co koupit do 3 tisíc nevim, po inzerátech toho asi bude dost (nějaký Áčko apod.). Na Ebay stopro, pokud se nebojíš koupě činelů bez ozkoušení a "na blind". S činely Stagg zkušenost nemám, mám jeden stojan od nich, kterej se během let trochu rozebral, ale pořád ho používám. Ale činelů bych se od nich bál....Předpokládám, že do toho chceš mlátit, a to je vždycky dobrý se poohlídnout po "ověřené" značce.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Řádně těžkej ride

Příspěvek od Rockchild »

Nechci do toho mlátit nijak výrazně. Jde mi jen o to, že chci prostě těžší plech, co se hry přes ride týče. Do ted jsem měl toho Lasera, což je nějaká stará nejnižší bronzová řada a jednak má ten ride hrozně malej pupek, a jednak je to takovej ten ride co zní všude tak nějak stejně, akorát na pupku výraznějš. Já hledám prostě konkrétní zvuk na pupku. Tohle je hodně blízko mé představě. https://www.youtube.com/watch?v=yjM7yvFOhJk

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Řádně těžkej ride

Příspěvek od Kryštof »

Mam na prodej Sabian 21 Vault universal ride, coz je presne co hledas, tajgke skvelej pupek a konkretni telo jsi jeste neslysel, ale za 3ku ho nedam. (Za 4500 je tvuj)

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Řádně těžkej ride

Příspěvek od Medák »

Jako levný těžký dobře znějící ride bych doporučil Sabian B8Pro Heavy, který se dá sehnat na bazaru kolem 2 tisíc a sám ho již několik let vlastním. Crashe nebo hi-hat z řady B8Pro nejsou žádná hitparáda, ale ty těžký ridy znějí pěkně.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Řádně těžkej ride

Příspěvek od Rockchild »

Díky za tip, večer si poslechnu nějakou ukázku. Jako co jsem teď koukal na bazary, tak za tu dobu co jsem se o to nějak aktivněji nezajímal (cca 3 roky), tak šly ceny všeho co se bubnů týče strašně dolu. Já kupoval ten Meinl Laser tehdy za 2tis, jsou to tak 4-5let. Teď jsem našel Paiste Alpha za 2tis, různé Istanbuly kolem 2tis. Jako už se daj sehnat slušný plechy mi přijde i za takhle nízkou cenu.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Řádně těžkej ride

Příspěvek od Rockchild »

A vůbec celkově mi přijde, že teď zájem o bubnování opadá, těch inzerátů se mi přijde neobjevuje tolik co před pár lety. Dřív jsem sledoval inzerci fakt hodně, defacto to byla rutina, co nějakej úkon na PC, to rozkliknutí záložky hudebnibazar.cz a nebyl problém za den vidět jen v bicí sekci třeba 100 novejch inzerátů. Teď sotva 20-30 a to většinou takový ty dlouhodobý.

Přijde to tak jen mně?

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Řádně těžkej ride

Příspěvek od Medák »

Trochu offtopic, ale možná je to tím, že taková ta "střední třída" nástrojů zlevnila a lidem, kteří něco koupili před lety za velký peníze, je líto se toho pod cenou zbavovat. Ale to je čirá spekulace. Nabídek se mi zdá přesto dost. Jen se už moc nevidí Amátky v slušnějším stavu, asi si to lidi nechávají z nostalgie...

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Řádně těžkej ride

Příspěvek od Rockchild »

https://www.youtube.com/watch?v=vWjqnYcnyMk
Randy používá perfektní ride. Tohle se mi fakt líbí. cink cink cink:))

Odpovědět

Zpět na „Porovnání činelů“