Istanbul Mehmet nebo Soultone

Odpovědět
mileswork
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2015 08:44

Istanbul Mehmet nebo Soultone

Příspěvek od mileswork »

Zdravím. Zvažuji koupě sady Istanbul Mehmet Traditional navíc ve zvýhodněné sestavě s dalším crash:

http://kytary.cz/istanbul-mehmet-tradit ... t=HN115162

Nebo činely Soultone, které mě zaujaly na prezentačních videích, například série Custom:

http://www.drumcenter.cz/eshop/soultone ... 70887.html

Máte nějaké zkušenosti? Ty Istanbuly by vyšly na 13698, Soultony komplet na 22 060, což je dost velkej rozdíl.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Istanbul Mehmet nebo Soultone

Příspěvek od Medák »

Mám Mehmet Traditional 3x (+ 1x Sultan) a hraje to suprově - zvuk je takový ušlechtilý a klasický. Se Soultone je to myslím srovnatelný. Vzhledem k ceně bych ale bral Mehmety. Osobně je mám radši než třeba Anatoliany nebo Turkishe, které jsou ve stejné cenové relaci (od obou značek mám po jednom činelu a docela dost jsem jich vyzkoušel).

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Istanbul Mehmet nebo Soultone

Příspěvek od gu-staff »

Mám zkušenost se Soultony. Za tu cenu jsou to příjemný činely. Mám ride Vintage, který je zvukově možná trochu hlasitý, ale barvou moc příjemný. HH mám Vintage Old School, a to je opravdu maso. Taková stará "swingová" hajtka, která mně moc baví. Pak mám ještě nějaký efekťáky, něco s dírama, a malý splashe, 8" a 7", kterejma dobarvuju zvuk, a ty jsou taky v pohodě. Až budou peníze, dovybavim sadu komplet na Soultone a budu spokojenej. Jediná nepříjemnost je, že skladem je má jen Ivoš v Opavě, ale zato má opravdu skoro vše k vyzkoušení.

mileswork
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2015 08:44

Re: Istanbul Mehmet nebo Soultone

Příspěvek od mileswork »

Tak už jsem se rozhoupal a koupil ty Mehmet Traditional a jsem spokojenej. Hlavně Crash, to je paráda, jemnej zvuk.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Istanbul Mehmet nebo Soultone

Příspěvek od Medák »

Ještě mám k Mehmet Traditional takový postřeh: jsou méně hlasité než jiné činely, co jsem měl/mám. Ale to mi právě vyhovuje a při živém hraní v klubech nemusím mít strach, že činely přeřvou bubny a ven poleze jen činelová koule.

mileswork
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2015 08:44

Re: Istanbul Mehmet nebo Soultone

Příspěvek od mileswork »

Medák píše:Ještě mám k Mehmet Traditional takový postřeh: jsou méně hlasité než jiné činely, co jsem měl/mám. Ale to mi právě vyhovuje a při živém hraní v klubech nemusím mít strach, že činely přeřvou bubny a ven poleze jen činelová koule.
Ride 20 mě příjde dost hlasitá, hlavně to doznívání. ale Crashe jsou asi míň, ale záleží jestli je to medium, heavy, nebo thin. Ještě mám takové dilema, budu dokupovat ještě jeden crash, už mám 16 palců a ve slevě k tomu mají 18, ale uvažu, že raději koupit 14, nebo 15 palců. Chci to na potichou hru. Máte někdo zkušenosti mít u hi-hatky 14(15) crash a u ride 16 crash?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Istanbul Mehmet nebo Soultone

Příspěvek od Žilkoslav »

Medák píše:Ještě mám k Mehmet Traditional takový postřeh: jsou méně hlasité než jiné činely, co jsem měl/mám. Ale to mi právě vyhovuje a při živém hraní v klubech nemusím mít strach, že činely přeřvou bubny a ven poleze jen činelová koule.
Mám Istanbul Mehmet 21" heavy ride, 18" a 20" murathan china, a nemyslím si to. :twisted: :D

Odpovědět

Zpět na „Porovnání činelů“