China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Odpovědět
rustty
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05 úno 2008 22:52

China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Příspěvek od rustty »

cau...rozhoduji se mezi temahle dvema plechama...Mate nekdo zkusenosti? Nejaky problemy s tim urcitym modelem..Mam ostatni cinele vsecko paisty, takze je mi sympatictejsi ta 2002, ale zase to AAcko se mi zda taky pecka...co vy na to? diky za rady...

xdust
Diskutér Sféry
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 01:40
Bydliště: Valašsko

Re: China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Příspěvek od xdust »

rustty píše:cau...rozhoduji se mezi temahle dvema plechama...Mate nekdo zkusenosti? Nejaky problemy s tim urcitym modelem..Mam ostatni cinele vsecko paisty, takze je mi sympatictejsi ta 2002, ale zase to AAcko se mi zda taky pecka...co vy na to? diky za rady...
Paiste neznám, nemohu posoudit. Namísto AA bych možná uvažoval o AAX - je taková muzikálnější. Ale na nějaký nářez nevadí ani AA.

gorgano
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 28 lis 2006 22:37
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Příspěvek od gorgano »

Nechal jsem se inspirovat...mam AAX...mrda!!!

xdust
Diskutér Sféry
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 01:40
Bydliště: Valašsko

Re: China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Příspěvek od xdust »

gorgano píše:Nechal jsem se inspirovat...mam AAX...mrda!!!
Co tím myslíš? :D
Jaký je rozměr té chiny? Zkus se trošku rozepsat a přidat své názory a dojmy...
Osobně jsem měl chvilku 20" AAX a byla sice skvělá, ale v té době jsem musel volit určité kompromisy a nakonec jsem ji prodal. Ale časem bych rád rozšířil mou sbírku i o chinu. Už se tu o tom psalo, jestli existuje nějaký "jemný" efekt od Sabianu. Nakonec jsem skončil u 16" HHX Evolution O-Zone Crash činelu. Ale co se týče čín, moje sympatie patří těmto:
AAX 18" - měl jsem 20", chtěl bych si oťukat o dva palce menší
AAXtreme 19" - v Drumshopu se mi docela líbila, taky by chtěla pořádně testnout
HH 18" Thin - měl jsem 16" Thin a k dokonalosti jí chyběly dva palce :D
Paragon 19" - tak tu má kámoš, oriental, krása
HHX 18" nebo 20" a pro zpestření i 14" Evolution - taky zajímavé kusy
Bohužel se v životě nedostanu do obchodu, kde by je měli všechny pohromadě :evil: (no ačkoliv za rok plánujem cestu do USA, tam by se to mohlo podařit)

gorgano
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 28 lis 2006 22:37
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Příspěvek od gorgano »

No ja mam AAX-treme 19" chinese...Je naprosto skvela..Je dost hlasita a ma naprosto nekompromisní zvuk..Co na ní oceňuju nejvíc je její rychlost..Ten činel prostě udělá nadherny syty kššš a zase rychle odezni a nerusi tak ostatni cinely..Je to presne to co jsem si vzdycky predstavoval, proste dokonale splnila moje predstavy ohledne skvele ciny..Takze kazdemu tvrdsimu hraci ji rozhodne doporucuju, je to pravej opak light ciny.. :D

xdust
Diskutér Sféry
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 01:40
Bydliště: Valašsko

Re: China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Příspěvek od xdust »

gorgano píše:No ja mam AAX-treme 19" chinese...Je naprosto skvela..Je dost hlasita a ma naprosto nekompromisní zvuk..Co na ní oceňuju nejvíc je její rychlost..Ten činel prostě udělá nadherny syty kššš a zase rychle odezni a nerusi tak ostatni cinely..Je to presne to co jsem si vzdycky predstavoval, proste dokonale splnila moje predstavy ohledne skvele ciny..Takze kazdemu tvrdsimu hraci ji rozhodne doporucuju, je to pravej opak light ciny.. :D
Jak jsem psal, v Drumshopu jsem si do 19" AAXtreme párkrát ťuknul a opravdu se mi líbila :D
Je to hezká china - samozřejmě hlavně zvukově

gorgano
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 28 lis 2006 22:37
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Příspěvek od gorgano »

No jasny, ale ja takhle reagoval, pze jsi hladal nejakej jemnej efekt, pokud jsem to dobre pochopil...a tahle cina to je presnej opak jemnyho efektu...je to naser!! :)

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Příspěvek od mupet »

čest,
já měl asi rok a půl 15" extreme chinese aax a byla malá rychlá a jak rychle naběhla tak stejně tak i zmizela...prostě jen kš a dost...při velkých koncertech jsem měl pocit, že není slyšet , ale byla...jenže praskla...v místě pod pupkem podél "letokruhů"....jen pro info uvedu, že léta hraju na vintage paisty a kromě top hihat všechny bez problémů...takže až takový řezník nejsem...místo ni jsem pořídil právě 18" 2002...a pro mé uši to je přesně to co to má být...nádherně tříštivé kššš...jsem spokojen.
p.s.
když porovnáváte zvukové ukázky na paiste.com tak zní úžasně i pst5...málem lépe než 2002...ale v reálu je to opravdu vééliký rozdíl .

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Příspěvek od Vojta Horák »

To je fakt, ta PST5 má hezkou ukázku, ale měl jsem jí na koncert jednou pujčenou a bylo to naposledy. Taková tupá byla.

EL34
Pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 18 říj 2009 14:26
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Příspěvek od EL34 »

Já vlastním taky tu PST5 chinu a za ty prachy mě přijde dobrá. Zvukově dost specifická.

EL34
Pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 18 říj 2009 14:26
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: China 18" Paiste 2002 vs. 20" Sabian AA

Příspěvek od EL34 »

Paiste 2002 chinu bych bral hned. ale ne 18'' ale minimálně 20-22''.
Tyhle činely se daj krásně po zvuku poznat. Prostě klasický rockový chiny na který hrál dřív skoro každej.
Navíc i super vypadaj.

Odpovědět

Zpět na „Porovnání činelů“