Výběr crashe a ridu

Odpovědět
filipmusa
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 12 srp 2009 11:47

Výběr crashe a ridu

Příspěvek od filipmusa »

Ahoj, mám takový dotaz, jsem začínající bubeník nicméně hraju už s kapelou. Doteď jsem si činely půjčoval, nicméně teď si už musim pořídit svoje. Financema momentálně zrovna neoplývám a tak jsem za pár šupů sehnal hi hatku a crash-ride 18 od staggu. Protože sem zvyklej hrát se čtyřma činelama chci ještě dokoupit Crash 16 a Ride 20. A rozhoduju se jestli koupit crash paiste 101 Brass nebo Stagg Student Brass, a u toho ridu se rozhoduju mezi Paiste 101 Brass a Sabian Solar Ride. Moc se v tom nevyznám, tak poraďte, co je lepší :-). Díky

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr crashe a ridu

Příspěvek od MrafceK »

ak mas moznost, zober cinely do kramu, postav vedla seba a skusaj.. musis pocut..

filipmusa
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 12 srp 2009 11:47

Re: Výběr crashe a ridu

Příspěvek od filipmusa »

No, zkusil jsem je v obchodě porovnat a zvukově je to dost podobné, spíš se mi jedná o to, které z těch činelů mají lepší slitinu, protože jsem někde syšel, že ty paisty jsou z mosazi a že jsou dost měkké a náchylné, ale třeba je to jen fáma. Je fakt, že zvukově mi přišly trochu tišší.

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Výběr crashe a ridu

Příspěvek od Roger Taylor »

Ride si pořiď Amati. Za 300 až 500 Kč. Časem natrefíš na inzerát. Pro začátek Ti bude stačit.
Jinak mám Zildjian Scimitar. Za litr je Tvůj. :mrgreen:

filipmusa
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 12 srp 2009 11:47

Re: Výběr crashe a ridu

Příspěvek od filipmusa »

No myslim, že amati, to je už hodně velký zoufalství - to si tam rovnou můžu dát pokličku od maminky :D . Ale ten zidjian co nabízíš, to je crash nebo ride?

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Výběr crashe a ridu

Příspěvek od sasa »

existujou firmy, který umí tzv. spotřebitelský úvěr, nebo splátkový prodej (tj to samý) zeptej se rodičů, a kup si něco co ti bue trochu i hrát - amati ani ty nejlevnější činely věhlasnejch značek ti hrát moc nebudou. když pořídíš slušný činely, tak by ti mohly vydržet i pár let... ovšem, oázka č. 1 je "máš učitele?" pokud ano určitě ti poradí jak na ně hrát aby si je hned nerozšvíkal otázka2. crashe nejsou nejdůležitější, ty bych určitě vybíral až po tom, co bude solidní základ tzn. ride a hi-hat aby byly spárovaný - takže máš solidní základ?

Sice rád nadávám na staggy, páč sou to šmejdi, ale crashe jsou za pár korun a pokud tvá odpověď na výše jmenované otázky byla ne. investuj do crashů stagg DH nebo Myra - nezní zase až tak špatně a když je rozštípeš, žádná škoda.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Výběr crashe a ridu

Příspěvek od Koubas »

kdyžtak jedna zásadní informace - brass je mosaz, takže slitina bude stejná, a myslim, že slitina od staggu bude míň kvalitní.
solar je taky mosaz a sabian se na to styděl i podepsat.
crashe je asi lepší kupovat nový, ale ride bych vzal jednoznačně z bronzu z druhý ruky.

filipmusa
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 12 srp 2009 11:47

Re: Výběr crashe a ridu

Příspěvek od filipmusa »

Mno, ten crash paiste jsem na bazaru sehnal za 600 a je jak novej, takže to si myslim že se docela vyplatí - kdyby s tim něco stalo nemusim litovat nějakejch velkejch škod. A co se týče toho ridu, tak se zkusim mrknout na bazary, ale těžko říct - nevim jestli se do 1500 nějakej slušnej vejde.

filipmusa
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 12 srp 2009 11:47

Re: Výběr crashe a ridu

Příspěvek od filipmusa »

Ještě jsem objevil tyhle: http://kytary.cz/istanbul-ms-x-series/2 ... 87:0:0:1:0 ale ty budou asi taky z mosazi že jo?

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr crashe a ridu

Příspěvek od Medák »

Mosazný (brass) činely bych zásadně nebral, protože to nezní líp než Amati a navíc dřív prasknou. Radši už nějaké levné bronzové řady.

Klidně bych jako crashe pořídil bronzové Magicky v dobrém stavu - stojí z druhé ruky pár korun a nehraje to špatně.

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Výběr crashe a ridu

Příspěvek od Jirka Michalik »

já jsem měl dlouho meinl headliner brass činely a zvukově se mi líbili teda víc než třeba paiste 201... je to všechno o vkusu...

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr crashe a ridu

Příspěvek od sedi »

trpelive sledovat inzeraty viz. napr. http://www.sferabubeniku.info/buysell/s ... ?ad_id=443

Odpovědět

Zpět na „Porovnání činelů“