Dilema jak Koňskej Vocas....

Odpovědět
Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Dilema jak Koňskej Vocas....

Příspěvek od Hans-Drums »

No,abych začal od začátku...Letošní předsevzetí bylo nakoupit k bicím novější kousky....Tak jsem si udělal seznam toho,co bych ještě chtěl a co jde do kopru,co musím dokoupit. Jako první je tu Hi-Hat,páč moje stará Headlinerka už mele z posledního,chci něco,co už se dá doopravdy považovat jako činel. Peníze bych taky měl,tak jsem objevil tři hlavní kandidáty....Největší kandidát je: Meinl Mb8 14" Medium , potom Meinl Soundcaster 14" Powerful Soundwave (Mají na muzikant.cz za výsměchovou cenu) a nakonec Meinl Amun 13" Medium Soundwave,kterou má Musiccenter údajně ještě skladem.... Rád bych se vešel do 6000,- Přinejhorším bych ještě přišetřil a pořídil Soundcaster Custom.....Ale to už jsou zase velký šušňáky,protože Mb8ičku,která je z tý mojí trojice nejdražší můžu pořídit za 5300,-

Jaké jsou vaše názory,návrhy a zkušenosti ? Díky moc :wink:

Psycho
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 07 srp 2007 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema jak Koňskej Vocas....

Příspěvek od Psycho »

Ahoj , ja osobně bych z toho cos napsal sel do ty 13" . Myslim ze celkove jsou 13" povedenejsi nez 14 ale zalezi na vkusu. Jinak ja jsem zastance turecka takže za 5 litru radim anatolian dle chuti :)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema jak Koňskej Vocas....

Příspěvek od DUMP »

Jestli trváš na Meinlech, tak ten Soundcaster je opravdu za super cenu a ta MB8 určitě nebude lepší. Mezi Soundcaster a Soundcaster custom nejspíš nebude kvalitativní skok, rozdíl bude řekl bych spíš v tepání. U Soundcasterů je super to, že je napasuješ do jakýhokoliv stylu a přesto hlasitostí utáhnou i metal. Záleží jenom, jak moc se do nich opřeš, hrajou i potichu.

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema jak Koňskej Vocas....

Příspěvek od Hans-Drums »

No,nakonec jsem tedy objedna Mb8 s tím,že pokud se mi nebude líbit,tak jí vrátím.....Pročítal jsem ještě různý cizokrajný fóra,kde jsem se dočetl,že Amuny a Klasický soudcastery už se nedělají a že řada Mb8 je nahradila a je to něco mezi. Jinde si zase chválili,že ze slitiny B8 jsou to nejpovedenější činely,tak uvidím. Navíc jsem nikde nenašel ani nějakou ukázku té Soudcasterky a navíc je to Powerful,což je nejtěžší kategorie,a určitě reaguje jinak než Medium......No uvidím. Jinak na YouTube je video od Meinlu,ukázka Mb8-iček a zvukově se mi hrozně líbí nejen ta Hi-Hat,ale hlavně ty Crashe :wink: Tady:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema jak Koňskej Vocas....

Příspěvek od DUMP »

Řada MB8 nahradila Amuny, který sou o třídu horší, než Soundcastery, ty sou dneska akorát renovovaný na Soundcaster Custom. Mám dokonce pocit, že MB8 je nejnižší řada, pokud nepočítám ty řady vyloženě pro začátečníky. Jestli si doteď hrál na Headlinerku, tak se ti ta MB8 bude určitě líbit, ale po čase tě bude srát, že si za ty prachy mohl mít Soudcaster hi-hat, která je úplně jinde. A pokud ti vadí powerfull kategorie, tak si troufám říct, že MB8 bude i v medium kategorii míň citlivá, než o něco težší Soundcaster, kterej je známej zrovna tim, že je hratelnej ve všech dynamickejch úrovních, sám sem měl SC Powerfull crash a doteď sem nehrál na nic, co by hrálo stejně dobře jak potichu, tak nahlas.

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema jak Koňskej Vocas....

Příspěvek od Hans-Drums »

No ty řady jdou po sobě:
HCS
MCS
Classics
Mb8
Mb10
Soundcaster Custom
Byzance
Mb20
(Nepočítám řady jako Generation X,Candela.........)
A ty vosmičky ozančujou jako profesionální,někde i dokonce vyšší profesionální třída (Např. Kytary.cz )
No,ale každopádně pokud mi zvukově sedět nebude,nebude problém jí vrátit a jít do tý Soundcaster :wink:

matoradofunk
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 17 led 2010 22:50

Re: Dilema jak Koňskej Vocas....

Příspěvek od matoradofunk »

mam z nemecky fabriky zpravy o tom, ze uz maj udelany cinely pro novou radu od Meinlu, ty cinely maj mit lehce turectejsi nadech, ta rada se jmenuje myslim M serie
je to ze slitiny m20, zatim nebudou delat tolik rozmeru, ale hihatky tam sou a snad by se to melo co nejdriv k nam zacit dovazet.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema jak Koňskej Vocas....

Příspěvek od Slowmeda »

Hans-Drums píše:No ty řady jdou po sobě:
HCS
MCS
Classics
Mb8
Mb10
Soundcaster Custom
Byzance
Mb20
(Nepočítám řady jako Generation X,Candela.........)
A ty vosmičky ozančujou jako profesionální,někde i dokonce vyšší profesionální třída (Např. Kytary.cz )
No,ale každopádně pokud mi zvukově sedět nebude,nebude problém jí vrátit a jít do tý Soundcaster :wink:
To sorry, ale bude to trochu jinak. Takhle jsou ty činely uvedený ale prakticky od MB 8 jsou to všechno profesionální plechy na stejné kvalitativní úrovni lišící se povrchem tvarem a slitinou, tak aby si vybral každej to svoje. MB8 je naprosto suverénně profi řada a jestli to je někde prezentováno jinak maj v tom bordel. Stačí kouknout do katalogu a zjistíš že krom prvních tří řad (podobně jako u Paistu) jsou používaný u i u endorsedů. Já je třeba osobně nemusím, stejně jako jakýkoliv jiný plechy ze slitiny B8 (např paiste 2002) ale je to věc názoru a stylu...

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Dilema jak Koňskej Vocas....

Příspěvek od bub7 »

Pro hlasitou muziku bych radši sáhl po Mb 10. To bude o trochu úhlednější kravál.

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema jak Koňskej Vocas....

Příspěvek od Hans-Drums »

Musím ti méďo za pravdu dát,ale opravdu jsem je takhle zařazený viděl. Jinak co se Mb8 týče - Zvukově mi sedí,oblíbil jsem si ten zvouček.Sešlápnutá zní dobře,ale nejvíc se mi líbí v otevřeným stavu. Se soupravou je to doopravdy lahoda.Cvičím se špuntama,který ukrojej to přeznívání a různý šumy,takže mi jde do lopuchů opravu čisťonkej a líbeznej Hi-Hatí šustot :D....Jinak kdyby zněla krapítko níž a na tom povrchu by nebyla vidět každá stopa po paličce,tak bych byl spokojen na 100%

Odpovědět

Zpět na „Porovnání činelů“