Zildjian A Custom vs. Anatolian

Odpovědět
Fugas
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 16 dub 2008 12:59
Bydliště: Třebíč/Praha
Kontaktovat uživatele:

Zildjian A Custom vs. Anatolian

Příspěvek od Fugas »

Mám nabídku bazarovou na:
Zildjian A Custom: 14 hi-hat, 18 fast crash a 20medium ride za 12 000Kč.
Doma mám Anatolian natural ride 20 nic víc.
Ptám se: Mám raději koupit jetý Z-tka a Anatolian prodat a nebo se na Z-tka vykašlat a koupit si za ty prachy zbrusu nový Anatoliany se zárukou, s osobním výběrem, atd.?

Každej názor/rada potěší, takže díky předem

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Zildjian A Custom vs. Anatolian

Příspěvek od RadimCep »

A Custom jsou hodně kvalitní činely, takže bych se jich rozhodně nebál z bazaru. Záleží v jakém jsou stavu... Ale jestli jsi spokojenej s Anatolianem a A Custom není tvůj šálek čaje tak jdi do Anatolianu, protože je tady opravdu široký výběr činelů všech různých zvuků, super servis a super cena... Asi jsem ti moc neporadil...

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Zildjian A Custom vs. Anatolian

Příspěvek od Vozka »

je to pouze odhad, ty a customy jsem neslyšel, ale domnívám se, že budou mít o dost přímočařejší, jednodušší (a tedy zároveň čistý a kultivovaný) zvuk, než anatolian natural ride, takže se asi rozhodni podle toho jakého zvuku bys chtěl celkově dosáhnout. Pakliže předchozí majitel zildjianů nebyl moc řezník (a tam jde jen o ten crash asi), tak nějaká objektivní kvalita bude na podobné úrovni.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian A Custom vs. Anatolian

Příspěvek od Žilkoslav »

Áčka k naturál rajdu se mi moc nelíbí.
Jestli můžu radit, dokup ostatní také od značky Anatolian. Máš možnost výběru kus po kusu. :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Zildjian A Custom vs. Anatolian

Příspěvek od Koubas »

mně se A Customy moc líbí, záleží taky na tom, co hraješ za styl. ty Zildjiany se hodně hodí do popu, lehčího rocku, punk rocku, zvukově jsou dost univerzální a čistší. za sebe bych řekl, že pokud v kapele stavíte každej na nějaký osobitosti zvuku, tak je lepší vybírat svůj zvuk z turků, pokud chtete znít uhlazeně a moderně, A Customy jsou nejlepší volba.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian A Custom vs. Anatolian

Příspěvek od Slowmeda »

Žilkoslav píše:Áčka k naturál rajdu se mi moc nelíbí.
Jestli můžu radit, dokup ostatní také od značky Anatolian. Máš možnost výběru kus po kusu. :wink:
Mám natural 22" a používám k němu Baris a Ultimate, což jsou takový obdoby A custom. Tahle kombinace mě prostě baví. Je to takový konkrétní a čistý, prostě funky :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Zildjian A Custom vs. Anatolian

Příspěvek od sasa »

je třeba mít na paměti, že existují i jiné alternativy - nicméně u nás těžko vybírat.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian A Custom vs. Anatolian

Příspěvek od Žilkoslav »

Slowmeda píše:Mám natural 22" a používám k němu Baris a Ultimate, což jsou takový obdoby A custom. Tahle kombinace mě prostě baví. Je to takový konkrétní a čistý, prostě funky :D
To já si nemohl pomoct a mám všechno Traditional. Je to o vkusu.
...Každopádně natural ride je móc hezkej. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Porovnání činelů“