Sada činelů pro zábavovku ....

dunda
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2009 14:57

Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od dunda »

Dobrý den.

Po dlouhém pročítání zdejších příspěvků jsem se odvážil napsat :) Hraji jako samouk už pár let v jedné klasické zábavové vesnické kapele. Tj. přes zimu hlavně bály (hospodské sály, sokolovny), v létě rockovější zábavy (hodně venkovní prosotry). Z 90ti procent směřujeme tedy k té rockové muzice. Na značky a vůbec výbavu jsem opravdový amatér :) Současná má sada jsou nějaké základní pearly a činely paiste 302. Jeden z nich nyní odchází. Takže přede mnou stojí otázka, co koupit. Už bych rád šel cestou vyšší kvality, proto píši vám odborníkům. Rád bych pořídil komplet novou sadu HH, 2x crash, 1x ride mezi 10ti až 15ti tisíci. Vzhledem k mým současným plechům se ale obávám, že poslech v obchodě mi asi moc nepomůže. Příští týden se ale na to stejně chystám. Nicméně bych byl rád slyšel od vás nějaké základní preference, jaké bych si měl udělat. Vzhledem k cenové kategorii se zatím přikláním k turecké produkci. Docela se mi líbí sada Istanbul XIST, kde je vše co žádám kolem 10ti tisíc, dokonce nyní i pevný futrál. Nicméně dobré recenze jsem četl i na Anatoliany, tam jsem se ale dopočítal už k 15ti tisícům a hlavně nevím, zda budu schopen dát sadu dohromady. Budu tedy velice rád i za konkrétní popis třeba vašich sad z činelů podobné cenové relace.

Předem děkuji všem za pomoc, máte tady fajn web.

Zdeněk.
Naposledy upravil(a) dunda dne 12 bře 2010 15:56, celkem upraveno 1 x.

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Drumer »


dunda
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2009 14:57

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od dunda »

To sice již o dost přesahuje můj horní strop, ale kouknu na ně, co se o nich kde píše :) Díky za link...

jennydrums
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 26 črc 2007 14:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od jennydrums »

Zajdi si na nějakou prodejnu, kde mají činely s možností odzkoušení. Buď si kup nějaký set a nebo si kup každý činel zvlášť tak, aby ses vlezl do svého finančního limitu. Že se neorientuješ ve značkách nevadí. Řiď se sebou, tím co ti bude líbit a nejlíp znít ;)

JiriC
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12 bře 2010 00:39

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od JiriC »

Ty Istanbuly XIST jsou za tu cenu fakt dobré, má je koupené Zdenál Pradlovský - ( Láda Křížek) a dot se mě líbí.Jinak na hudebním bazaru, se dají sehnat činely až za poloviční ceny.Jinak pro tvé potřeby doporučuji PAISTE-ALPHA,PST5,MEINL- CLASSIC a podobné.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od DUMP »

Za cenu PST5 se daj sehnat bazarový Anatoliany, PST5 bych určitě nebral. Alphy sou super, ale sou docela mastný.

jennydrums
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 26 črc 2007 14:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od jennydrums »

Alphy super ?? To nemyslíš vážně... Ono polemizovat o tom které činely zní dobře a které ne, je velmi složité. Někomu se může líbit více PST než nějaké K-čko. Proto říkám, že lze doporučit ledacos, ale primárně by se měl člověk rozhodnout na základě toho jak se mu daný činel líbí nebo ne ;)

dunda
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2009 14:57

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od dunda »

Děkuji za rady.

Tak nějak dva dni poslouchám co se dá po internetu a přikláním se spíše k takovým měkčím, jemnějším zvukům. Např. posledně se mi hodně líbili paiste 2002, i když to už je jiná cenová :) (snad jsou tedy měkké, nevím :)). No ale např. hi hat od Anatolianu 14", řada Emotion, Light verze, zní taky moc hezky. Tu jsem slyšel zde:

http://www.youtube.com/watch?v=DilR90rBu4A

Zatím to vypadá na delší rozhodování, už jsem koukal i po bazarových kusech, jen mám trochu obavy, zda se činely také nějak neopotřebovávají ve smyslu životnosti. Další co mi na bazaru vadí je, že jsem ze Šumavy a většina prodejců kolem Prahy, Brna apod. Nemám proto možnost si činel odzkoušet a okouknout.

Zas se ozvu, až pokročím :)

Dík moc. Z.

NPG
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2008 12:47

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od NPG »

Mrkni na tenhle kanál: http://www.youtube.com/user/memphisdrumshop
určitě ti to aspoň trochu pomůže při rozhodování

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od DUMP »

jennydrums píše:Alphy super ?? To nemyslíš vážně... Ono polemizovat o tom které činely zní dobře a které ne, je velmi složité. Někomu se může líbit více PST než nějaké K-čko. Proto říkám, že lze doporučit ledacos, ale primárně by se měl člověk rozhodnout na základě toho jak se mu daný činel líbí nebo ne ;)
Myslim to vážně a ve svym příspěvku si sám za mě obhájil moje stanovisko :lol:

jennydrums
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 26 črc 2007 14:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od jennydrums »

Přesně tak, právě proto jsem se o tom rozepsal ;)

dunda
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2009 14:57

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od dunda »

NPG píše:Mrkni na tenhle kanál: http://www.youtube.com/user/memphisdrumshop
určitě ti to aspoň trochu pomůže při rozhodování
Super link, dík moc...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Koubas »

rozhodně bych nenazval 2002 měkký činely (i když je tam spoustu modelů), ale jsou jinak super. na činelech z týhle slitiny mě baví právě ta ostrost. daji se sehnat dobře z bazarů, ebaye... rozhodně bych ti je do rocku doporučil (uslyšíš je třeba u AC/DC). na bazaru se teď válela dimensions hi hat, dimensions je taky řada 2002 v zásadě. kdybys chtěl jemnej ride, prodávám Dimensions 20 medium raw crash.

dunda
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2009 14:57

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od dunda »

No to bude to, proč jsem psal, že jsem amatér :))) Já to nazval měkký oproti tomu, co jsem slyšel jinde, ale možná to je úplně jiná vlastnost :) No moc na ty pojmy nejsem :) Vybírat budu dlouho, čekám než našetřím. Podle všeho to bude buď turecko nebo bazar. To zjistím časem, podle poslechu. Dík za korekci ... :)

Z.

dunda
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2009 14:57

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od dunda »

Jen pro informaci třeba pro ostatní. Po všem tom poslouchání ať už v obchodech nebo na internetu vyhrály jednoznačně paiste 2002. Jak jsem předesílal, nejsem žádný odborník, ale prostě jsem zkoušel všechno možné, pak se vždy vrátil k paiste 2002 a byl to tak velký rozdíl, že nic jiného nechci :) Takže postupně dokupuji, už mám 18" crash a 14" hi-hat. Nejvíce ale potřebuji 16" crash, ty bohužel po bazarech moc nejsou, tak mě asi čeká koupě nového :( Jako poslední si nechávám ride, to je ale zatím hudba budoucnosti, už teď mám doma horko :))

Díky každopádně všem za pomoc.

Tak ať vám to tluče...

Zdeněk.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Kajda »

Dobře jsi udělal :wink:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Vojta Horák »

btw k těm Aplhám- jsou drahý a už mě pěkně serou, za tu dobu co je mám jsem si aspoň udělal představu o tom, co si do budoucna koupim.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od DUMP »

Pro mě sou Alphy super, hlavně SE Hi-Hat byla opravdu výborná. Akorát sem jí před třema rokama kupoval novou za 7500, což je docela dost, ale považoval bych jí za profesionální nástroj, kterej v rámci Paistů spadá cenově do střední třídy.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Vojta Horák »

DUMP píše:Pro mě sou Alphy super, hlavně SE Hi-Hat byla opravdu výborná. Akorát sem jí před třema rokama kupoval novou za 7500, což je docela dost, ale považoval bych jí za profesionální nástroj, kterej v rámci Paistů spadá cenově do střední třídy.
Já mám celou medium sadu a teda snad krom 16" crashe me vytacej neskutecne. Prijdou mi malo konkretni a strasne zahuhlany a nebo uz jsem zblblej a nevim co je dobry.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Noiselord píše:btw k těm Aplhám- jsou drahý a už mě pěkně serou, za tu dobu co je mám jsem si aspoň udělal představu o tom, co si do budoucna koupim.
Muzu se zeptat co si v budoucnu chces kupovat ?? :o
Btw ja bych nechtel Paisty ani zadarmo... i kdyz asi jo ale hned bych je prodal :mrgreen: :mrgreen:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Vojta Horák »

Je mi šumafuk, kdo s tim hraje, nicméně to vidim na AA Sabiany, eventuelně něěco podobnýho od Zildjianu.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Noiselord píše:Je mi šumafuk, kdo s tim hraje, nicméně to vidim na AA Sabiany, eventuelně něěco podobnýho od Zildjianu.
Ty sabiany AA jsou dobra volba pokud chces neco universalniho.. ale jestly mas rad konkretni a jasny zvuk sahni radsi po AAX :wink:

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od RadimCep »

Ideální činely na zábavovku jsou dle mého Zildjian A Custom Mastersound v kombinaci s Oriental chinama... :)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Vojta Horák »

kundulin píše: Ty sabiany AA jsou dobra volba pokud chces neco universalniho.. ale jestly mas rad konkretni a jasny zvuk sahni radsi po AAX :wink:
To chci posoudit az pri koupi a finalnim rozhodovanim o velice uzkem poctu kandidatu. Nicmene verim tomu, ze za den si nevyberu. To chce proste na 3x ozkouset s odstupem.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od DUMP »

Já sem teď s AAX maximálně spokojenej už skoro dva roky, ale teď zas asi zkusim něco jinýho. Jinak podle mě se činel hrozně blbě vybírá v obchodě, chce to koupit něco, o čem si myslim, že to pro mě bude dobrý a až tak za měsíc přesně vim.

Odpovědět

Zpět na „Porovnání činelů“