Sada činelů pro zábavovku ....

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Vojta Horák »

DUMP píše:Já sem teď s AAX maximálně spokojenej už skoro dva roky, ale teď zas asi zkusim něco jinýho. Jinak podle mě se činel hrozně blbě vybírá v obchodě, chce to koupit něco, o čem si myslim, že to pro mě bude dobrý a až tak za měsíc přesně vim.
To s tim mesicem je pravda no, proto moje selekce bude narocna, nicmene si chci koupit neco na dyl, pac honit se furt za zvukem uz prijde trapny i me :D Stydim se sam za sebe, jakej jsem blbec :p

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Kajda »

kundulin píše:Btw ja bych nechtel Paisty ani zadarmo... i kdyz asi jo ale hned bych je prodal :mrgreen: :mrgreen:
Hochu, ty fakt musíš být strašnej master ... :roll:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Vojta Horák »

Kajda píše: Hochu, ty fakt musíš být strašnej master ... :roll:
ženská, ty taky :lol:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Koubas »

tak musim říct, že pokud člověk kombinuje 2002, Dimensions, Rude a Signature, dělaji to tak i některý firemní hráči, tak se z Paistu dá dostat prakticky cokoliv. neomezoval bych se jenom na to, že pro rockery jsou jenom 2002. Měl jsem i několik Zildjianů, byl jsem s nima spokojenej, ale od paistu jsem sehnal zvukově podobný činely a ještě navíc i něco jinýho, navíc všechno za super peníze, tři činely mám z ebaye.

u těch Zildjianů se mi nejvíc líbila K/Z hajtka, A Custom crashe, z ride činelů by padla volba asi na nějakej K Custom, mám sice zkušenosti jenom s A Custom, Avedis a Z Custom, ale nikdy mě nezaujaly.

Sabiany maji super výběr, namíchat si nějakou AA hajtku, AAX crashe a HHX ride by mohlo bejt hezký. nebo taky úplně něco jinýho, to jsou fakt desítky modelů a bál bych se, že jeden obchod člověka při výběru neuspokojí.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od pete77 »

to tu máte pěkný starosti..to je na tom to nejpěknější si nějakej činel vybrat já mám spíš problém kde těch 15tis.vzít :D :D

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Kajda píše: Hochu, ty fakt musíš být strašnej master ... :roll:
No a co to jako nemuzu mit svuj nazor ??
To se mi jako nemuze nelibit Paiste... :o :o
Neznamena ze se libej tobe ze se budou i libit me.... Myslis ze kdyby si rekla ze sou sracky Sabian, Meinl
nebo cokoliv jinyho co se zamlouva me, ze bych ti to vyvracel ?? Pokud se ti nelibi je to OK. Nemuzes se zavdecit kazdymu... :wink:

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Kajda »

Noiselord píše: ženská, ty taky :lol:
Já vim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Kajda »

kundulin píše:No a co to jako nemuzu mit svuj nazor ??
To se mi jako nemuze nelibit Paiste... :o :o
Neznamena ze se libej tobe ze se budou i libit me.... Myslis ze kdyby si rekla ze sou sracky Sabian, Meinl
nebo cokoliv jinyho co se zamlouva me, ze bych ti to vyvracel ?? Pokud se ti nelibi je to OK. Nemuzes se zavdecit kazdymu... :wink:

Můžou se Ti Paiste nelíbit, můžeš mít svůj názor.
Btw. to, že se mi líbí Paiste neznamená, že se mi nelíbí Sabian, Meinl, Zildjian atd. a hlavně nemám zapotřebí o něčem říkat, že je to sra.ka.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Koubas »

mě by zajímalo, kolik třeba slyšel kundulín Paiste Signature, že by je nechtěl ani zadarmo. já když je měl ve sklepě společně se Zildjianama, tak sem nemoh říct, že jedny byly lepší nebo horší. sem zvědavej, jestli by poslepu poznal Paiste crash od Zildjian K.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Koubas píše:mě by zajímalo, kolik třeba slyšel kundulín Paiste Signature, že by je nechtěl ani zadarmo. já když je měl ve sklepě společně se Zildjianama, tak sem nemoh říct, že jedny byly lepší nebo horší. sem zvědavej, jestli by poslepu poznal Paiste crash od Zildjian K.

No poslepu asi n e ale kdo jo :? Taky by zalezelo ktery crashe mas na mysli :wink:

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Koubas píše:mě by zajímalo, kolik třeba slyšel kundulín Paiste Signature, že by je nechtěl ani zadarmo. já když je měl ve sklepě společně se Zildjianama, tak sem nemoh říct, že jedny byly lepší nebo horší. sem zvědavej, jestli by poslepu poznal Paiste crash od Zildjian K.
Tak zildjianama to byl jenom priklad, ale treba mezi Meinlem a Paistem jsou velky zvukovy rozdily... samozdrejme kdyz to zvukove vezmu jako celek, a kdyz porovnam vyskove si odpovidajici rady :wink:

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Koubas píše:mě by zajímalo, kolik třeba slyšel kundulín Paiste Signature, že by je nechtěl ani zadarmo. já když je měl ve sklepě společně se Zildjianama, tak sem nemoh říct, že jedny byly lepší nebo horší. sem zvědavej, jestli by poslepu poznal Paiste crash od Zildjian K.
Hlavne jestli bys je poznal ty :neutral:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od DUMP »

kundulin píše: Tak zildjianama to byl jenom priklad, ale treba mezi Meinlem a Paistem jsou velky zvukovy rozdily... samozdrejme kdyz to zvukove vezmu jako celek, a kdyz porovnam vyskove si odpovidajici rady :wink:
No tak zrovna Meinly maj k Paistům určitě blíž, než Zildjian. Skoro mam pocit, že Soundcastery sou docela podobný 2002.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Tak zildjianama to byl jenom priklad, ale treba mezi Meinlem a Paistem jsou velky zvukovy rozdily... samozdrejme kdyz to zvukove vezmu jako celek, a kdyz porovnam vyskove si odpovidajici rady :wink:[/quote]

No tak zrovna Meinly maj k Paistům určitě blíž, než Zildjian. Skoro mam pocit, že Soundcastery sou docela podobný 2002.[/quote]

Pravda Soundcasterum se podobaj v tom ze s nima muzes hrat od Jazzu a po metal a vsude se hodi a perfektne zapadaj do hudby ale abych pravdu rek to je asi tak vsechno... :?:
Jo jinak jeste ke Kajde : ja nerikam ze Paisty sou sracky sou i kusy ktery se mi libi ale proste se mi tak celkove zvukove moc nelibi no :D :D :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Koubas »

já bych dva cizí činely od sebe asi nepoznal, a vo tom to právě je. jak můžeš říct, že se ti Paiste nelíbí, když je ani neznáš? já bych si vybral činely od každýho výrobce, i když třeba k turkům neinklinuju, tak jsem nějaký měl a byly dobrý. já si myslim, že prostě každej výrobce má v nabídce něco podobnýho, co ty ostatní a všichni to dělaji dobře. nepočítám teda stagg a podobný výrobce. třeba u aut se dá fakt říct, že někdo dělá blbý auta, ale u činelů z vysokých řad se dá o každý značce říct, že to umí a že to hraje. jedinej důvod, proč mám všechny činely od paistu je ten, že první slušnou hajtku sem měl paiste a k ní mi všechno krásně sedělo. ale klidně bych hrál i na sadu ufip, meinl nebo sabian, nebál bych se, že si nevyberu. mně je jasný, že ti je 15 a sníš o tom, že budeš mít sadu jak Schneider, kterej mezitim zdrhnul k sabianu, ale takhle se vyhranit je zbytečný a přijdeš na to. myslim si, že až uslyšíš pořádnej full crash, tak změníš názor.

nebo si ze svý diskografie smazal Led Zeppelin, AC/DC, Deep Purple.... System of a down, Slipknot, Tool, já nevimcovšechno jenom kvůli tomu, že jim ty Paisty zněj blbě?

jinak ta podobnost meinlů k paistu může bejt, Soundcastery třeba byly ze slitiny B12, zvukově mi přijdou někde mezi 2002 a Signature. rozhodně jsou to zajímavý činely pro někoho, kdo nechce činely ani moc temný, ani moc ostrý.

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Vozka »

Koubas: Taky jsem si řikal že turky moc nemusim, ale pak jsem na youtube memphisdrumshop uviděl/uslyšel Istanbul Agop traditional 18" thin crash/paperthin crash (ale i jiný rozměry v těchhle tloušťkách). Nad těma činalama od tý doby pravidelně onanuju, jen na ně někde sehnat ty peníze :D To byly jedny z mála činelů, který se mi líbily víc, než Paiste Dimensions (a tedy asi i Signature?) thin crashe a fast crashe

No ale to já jen taky mimo, že jsem z toho byl unešenej, přestože zvuk těžkejch turků doteďka nemám rád.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Koubas »

já už těch turků měl a slyšel dost natolik, abych zjistil, že ty paisty mi sedí víc, ale je to taky tou dostupností z bazarů, tam všechny paisty, zildjiany, sabiany vybereš mnohem snadnějc, hrajou všechny podobně, u pasitu se nebojim kupovat naslepo. u těch turků bych si určitě vybral, ale musel by to bejt obchod, kde budou mít v každý velikosti 20 činelů. stalo se mi, že jsem měl dvakrát stejnej ride istanbul sultan, jeden jsem kupoval na ebayi naslepo a jeden jsem dostal k bicím, byl kupovanej u Höniga, a ten z ebaye byl prostě lepší. pak se ti může staát, že koupíš sadu ze stejný řady a ty činely spolu neladí. ale to je daný jenom tim mým nakupováním po bazarech po celým světě, když já si prostě kupuju rád špičkový činely za ceny Meinl Classics.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Koubas píše:já bych dva cizí činely od sebe asi nepoznal, a vo tom to právě je. jak můžeš říct, že se ti Paiste nelíbí, když je ani neznáš? já bych si vybral činely od každýho výrobce, i když třeba k turkům neinklinuju, tak jsem nějaký měl a byly dobrý. já si myslim, že prostě každej výrobce má v nabídce něco podobnýho, co ty ostatní a všichni to dělaji dobře. nepočítám teda stagg a podobný výrobce. třeba u aut se dá fakt říct, že někdo dělá blbý auta, ale u činelů z vysokých řad se dá o každý značce říct, že to umí a že to hraje. jedinej důvod, proč mám všechny činely od paistu je ten, že první slušnou hajtku sem měl paiste a k ní mi všechno krásně sedělo. ale klidně bych hrál i na sadu ufip, meinl nebo sabian, nebál bych se, že si nevyberu. mně je jasný, že ti je 15 a sníš o tom, že budeš mít sadu jak Schneider, kterej mezitim zdrhnul k sabianu, ale takhle se vyhranit je zbytečný a přijdeš na to. myslim si, že až uslyšíš pořádnej full crash, tak změníš názor.

nebo si ze svý diskografie smazal Led Zeppelin, AC/DC, Deep Purple.... System of a down, Slipknot, Tool, já nevimcovšechno jenom kvůli tomu, že jim ty Paisty zněj blbě?

jinak ta podobnost meinlů k paistu může bejt, Soundcastery třeba byly ze slitiny B12, zvukově mi přijdou někde mezi 2002 a Signature. rozhodně jsou to zajímavý činely pro někoho, kdo nechce činely ani moc temný, ani moc ostrý.
Abych to shrnul.. nechci abyste me povazovali za nekoho kdo kdyz Christoph Schneider vymeni Meinl za Sabian Tamu za Sonor abyste si nemysleli ze si hned z Tamy presedlam na Sonor a z Meinlu na Sabian .... jediny v cem k nemu vzhlizim je zvuk sady... to je asi tak vsechno ... A tak naivni zase nejsem aby sem si myslel ze jednou na to budu valet jako on a budu mit bici jako on za prvi nevim kde bych na to vzal... a za druhy bych si asi sam sobe pripadal trapnej....

Jo jeste k tim Paistum ... ja nerikam ze sou spatny.... nerikam ze si mozna v budoucnu od neho nakej ten plech nekoupim..
Chtel jsem jenom rict ze jednou sem sel do Meinlu a taky u neho chci nekou tu dobu zustat i presto ze nemam zase tak vysoky rady sem s nim spokojenej... mozna se stane ze za par let budu hrat na Paisty... i kdyz premejslim ze moje dalsi cinely by mohli bejt prave Zildjiany... A rozhodne jsem nezahodil tebou zminovane skupiny jen proto ze jejich bubenici hrajou na Paisty.. kdyz posloucham skupinu tak ji posloucham jako celek.. a nezajimam se na co hraje... teprve kdyz me nejaky bubenik zaujme jeho hrou, zvukem a stylem apod. tak se snazim o neho vice zajimat a trochu se mu podobat podotykam trochu... Kazdej mame svy vzory podle kterejch.... Posledni dobou ale neznam bubeniky kteri se ridi podle sebe.. :roll: Ja bych si taky v pohode vybral u kazde znacky treba i u cinelu od amatek jo ctete dobre :D :D
Me se teda moc nezamlouva paiste ale nemuzu rict ze by se mi o neho neco nelibilo treba strasne se mi libi Chiny od Paiste 2002.. A mozna s tim Meinlem to bude u me stejny jako u tebe s paistem ja sem si taky koupil hajtku sice jenom stredni tridu od meinlu a pak sem automaticky dokupoval tu samou tridu taky od Meinlu..... A nechci tu s vami hrat valky, jestli se vam Paiste libi je to v pohode me to ale k nemu netahne... ale je pravda ze sem to napsal blbe... s odstupem casu sem si toho vsimnul chtel jsem to napsat asi takto: Ja bych paiste nechtel (tedka) jelikoz mam rad Meinl a paiste me proste nelaka tečka :mrgreen: A vsem Paistakum :mrgreen: se omlouvam a nechci rikat ze cinely na ktere hrajou sou spatne... akorat me to k nim proste netahne... jeste jednou se tedy omlouvam !!

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Sam Jr. »

no proto :twisted:

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Sam Jr. píše:no proto :twisted:
Cekal jsem kterej paistak se ozve driv :mrgreen: :mrgreen:

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Ale cinely ktery opravdu nemam rad sou anatoliany... tedka si pockam na Radimovu reakci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Bobroněnko »

nomen omen..

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od Vojta Horák »

kundulin píše:Ale cinely ktery opravdu nemam rad sou anatoliany... tedka si pockam na Radimovu reakci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Já taky ne, to máš fuk. Důležitý je, že mi hrajou :D

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Noiselord píše: Já taky ne, to máš fuk. Důležitý je, že mi hrajou :D
Jo to je nejdulezitejsi, ale dokat nejsou na srot tak je to dobry :D

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sada činelů pro zábavovku ....

Příspěvek od kundulin »

Bobroněnko píše:nomen omen..
Coze co ?? prosimte cesky :D

Odpovědět

Zpět na „Porovnání činelů“