Crashe Anatolian vs. Turkish

Odpovědět
Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od Moleek »

Ahoj. Budou vánoce a tak si vybírám nějaký pěkný 18"crash, kterým mě můžou rodiče překvapit (hehe). Nechci je oškubat, tak bych se rád vešel tak do 3 tisíc a kousek. Zkrátka ceny Anatolianu v týhle velikosti. Ale poslední dobou mě docela zaujaly názory na značku Turkish, kde bych si určitě vybral za menší peníze, a za zbytek by moh bejt třeba novej struník k mýmu plecháčku, protože bubínek, na kterej hraju místo toho je fakt hroznej.
Jak jsou na tom v porovnání zvuku si můžu oťukat.. to je jasný. ALe co výdrž? Rád bych aby mi vydržel trochu dýl než aktuální paisty, který jsem rozmládil za rok.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od Wind »

Ani na jednu značku jsem nějaké negativní reakce na výdrž neviděl...
Jediné, co jsem si na prodejně srovnával, byly hajtky, a ty dvě co tam od Anatolianu mají se mi proti Turkishům dost nelíbily. Ale to je věc preferencí...

sochi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 101
Registrován: 16 lis 2010 23:46
Bydliště: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od sochi »

mam crash turkish classic 16" a mal som moznost porovnavat s anatolian traditional 16" crashom a viac sa mi pacil moj turkish aj kamosovy, ktory mal ten anatolian sa pacil viac moj turkish ( aby to nebolo, ze "tento je krajsi lebo je moj :D ") ale je to velmi individualne obe znacky su velmi kvalitne a cim viac kusov mas na vyber tym skor si najdes svoj ideal. kedze su to turecke rucne tepane cinely kazdy ma osobity zvuk a nikdy nenajdes dva rovnake lebo proste clovek do toho nedokaze mlatit s takou presnostou ako stroj :D

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od mirekhk »

Nedávno jsem měnil Anatoliany Ultimate 14",16" a Traditional 18" za Turkish Araya 16",Sumela 16" a 18". Zdá se mi,že Turkishe jsou hlasitější,průraznější a nevím jak to popsat......velice hezky se po úderu "otevírají". Zdají se mi být po úderu plnější a celkově jsou mi příjemnější. Samozřejmě,že jsem nezkoušel zvukově všechny Anatoliany,určitě bych si mezi nimi taky vybral. Chtěl jsem ale vyzkoušet Turkishe a určitě mě o tom přesvědčila i cena. Nemůžu říci,že jedny,nebo druhé jsou lepší,ted prostě hraji na Turkishe a chystám se dokupovat další.
Turkishe určitě nejsou špatná volba a ještě ti zbyde na struník :-)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od Wind »

mirekhk píše:Nedávno jsem měnil Anatoliany Ultimate 14",16" a Traditional 18" za Turkish Araya 16",Sumela 16" a 18". Zdá se mi,že Turkishe jsou hlasitější,průraznější a nevím jak to popsat......velice hezky se po úderu "otevírají". Zdají se mi být po úderu plnější a celkově jsou mi příjemnější. Samozřejmě,že jsem nezkoušel zvukově všechny Anatoliany,určitě bych si mezi nimi taky vybral. Chtěl jsem ale vyzkoušet Turkishe a určitě mě o tom přesvědčila i cena. Nemůžu říci,že jedny,nebo druhé jsou lepší,ted prostě hraji na Turkishe a chystám se dokupovat další.
Turkishe určitě nejsou špatná volba a ještě ti zbyde na struník :-)
Jak to vidíš s tou hajtkou? Nabídka platí, potřebuju prachy na... všechno :D (tentokrát stojan na hajtku)

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od mirekhk »

Wind píše: Jak to vidíš s tou hajtkou? Nabídka platí, potřebuju prachy na... všechno :D (tentokrát stojan na hajtku)
Sorry,já ti zapoměl odepsat ..... koupi hi hat jsem odsunul na neurčito........rozum velí koupit nejdřív Speed Cobru :lol:

dewoitine
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 27 říj 2008 23:33
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od dewoitine »

Jestli jsem se díval dobře, si ve velice blbé situaci ... máš to daleko jak do Brna a Prahy. O Uh. Hradišti, kde jsem viděl hodně Turkishu i Anatolianu ani nemluvim :D a myslim (ale rad se necham poucit), ze nikde krome Audioteku (ktery je ve zminovanych mestech) Turkishe neprodavaji. Nebo ze by uz vic expandovaly? :D

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od VladikS »

Tak ty Turkishe jsou tady koukám hodně vychvalovaný :-) ....ber to takhle:

Anatolian: osvědčená značka, profi činely za nízký ceny, super zákaznická podpora - dobrý zkušenosti s reklamacema atd., navíc jsou ve spoustě obchodech k vyzkoušení.
Turkish: nová značka, ještě nižší ceny, k vyzkoušení jen v Brně (nebo i v Praze?), případná reklamace potrvá buhvíjak dlouho (vzhledem k tomu, že kousky co nejsou skladem dodávají až za několik měsíců) a nevíš s jakym výsledkem.

Já taky pořád váhám jestli nemám turkishe zkusit, ale když vim, že mi anatolian vyhovuje, tak těch pár stovek mi za to riziko nestojí. Nechám to vyzkoušet ostatní a pak se podle toho zařídím :-D

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od Wind »

VladikS píše:případná reklamace potrvá buhvíjak dlouho
Reklamaci řeší lidi v Audioteku a až pak ji případně oni řeší u firmy. Už jsem jeden činel reklamoval (výrobní vada u nesoustruženého činelu, která se stává) a vrátili mi peníze i za druhý činel, který jsem si koupil k tomuto (s jinými by se nehodil)...

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od VladikS »

Tak to zní fajn.

dewoitine
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 27 říj 2008 23:33
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od dewoitine »

VladikS píše: vrátili mi peníze i za druhý činel, který jsem si koupil k tomuto (s jinými by se nehodil)...
Trochu OT, ale nechu kvuli tomu základt nový topic ... Takže je možné se s lidma z Audioteku domluvit, že si činel koupím, doma vyzkouším u soupravy a v případě že se mi nebude líbit, ho vrátím a oni mi dají zpět peníze? :)

sochi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 101
Registrován: 16 lis 2010 23:46
Bydliště: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od sochi »

neviem ono je to pre nich dost riskantne rozumies na cinely sa moze spravit hocijaka mikroprasklina aj po jedno udere ja si myslim ze to nepojde na domov asi nie

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od Wind »

dewoitine píše: Trochu OT, ale nechu kvuli tomu základt nový topic ... Takže je možné se s lidma z Audioteku domluvit, že si činel koupím, doma vyzkouším u soupravy a v případě že se mi nebude líbit, ho vrátím a oni mi dají zpět peníze? :)
Hodně pochybuju. Řekl bych že na 94,238% ne...

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od VladikS »

No když si ho ale koupíš přes internet, tak máš ze zákona možnost ho do 14 dní vrátit bez udání důvodu. Ale samozřejmě v původním stavu, takže nesmí bejt omlácenej. A ještě si ho nevybereš na prodejně.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od Wind »

VladikS píše:No když si ho ale koupíš přes internet, tak máš ze zákona možnost ho do 14 dní vrátit bez udání důvodu. Ale samozřejmě v původním stavu, takže nesmí bejt omlácenej. A ještě si ho nevybereš na prodejně.
To je pravda, v Audioteku i do 30 dní.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od Medák »

Minulý týden jsem si vybrané činely nechal poslat do prodejny Audioteku v Praze. Mají tam showroom pouze pro strunatce, ale činely tam lze také vyzkoušet - stojan tam mají. S reklamacemi u nich zkušenost nemám. Ale jinak ochotný přístup, rychlá dohoda, takže spokojenost. Koupil jsem 18" crash Sehzade a hraje bombově!
Jinak Anatoiany jsem slyšel teď nedávno nenazvučené na koncertě Killer Pandy a hrají opravdu suprově!

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od Wind »

Medák píše:Minulý týden jsem si vybrané činely nechal poslat do prodejny Audioteku v Praze. Mají tam showroom pouze pro strunatce, ale činely tam lze také vyzkoušet - stojan tam mají. S reklamacemi u nich zkušenost nemám. Ale jinak ochotný přístup, rychlá dohoda, takže spokojenost. Koupil jsem 18" crash Sehzade a hraje bombově!
Jinak Anatoiany jsem slyšel teď nedávno nenazvučené na koncertě Killer Pandy a hrají opravdu suprově!
Já mám všechny činely Sehzade... A musím říct že jsem trefil bezvadně hajtku a 16" crash, hajtka má pro mé uši ideální zvuk a 16" crash krásně reaguje už od nejmenší dynamiky... což bohužel ta moje osmnáctka ne, ta se rozezní až při trošku větším úderu, ale pořád zní super... Doufám žes trefil citlivější osmnáctku než já, ale aji tak rád vidím, že mám stejný vkus jako někdo další :twisted:

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od Medák »

Já mám všechny činely Sehzade... A musím říct že jsem trefil bezvadně hajtku a 16" crash, hajtka má pro mé uši ideální zvuk a 16" crash krásně reaguje už od nejmenší dynamiky... což bohužel ta moje osmnáctka ne, ta se rozezní až při trošku větším úderu, ale pořád zní super... Doufám žes trefil citlivější osmnáctku než já, ale aji tak rád vidím, že mám stejný vkus jako někdo další :twisted:
To je ale přirozené, že větší činel reaguje pomaleji a potřebuje větší úder. Ta moje se tedy na osmnáctku rozezní celkem standardně. Fakt nemám výhrady!

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Crashe Anatolian vs. Turkish

Příspěvek od Wind »

O tom žádná, ale i tak je ten rozdíl poměrně velký i se započítáním rozdílu velikosti. Ale jinak ten můj taky reaguje normálně, jenom v tom kontrastu se to projeví, při normálním hraní ve forte si toho ani nevšimnu

Odpovědět

Zpět na „Porovnání činelů“