Může jít o prasklinu?

Odpovědět
Kubin.X
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 29 led 2010 20:52

Může jít o prasklinu?

Příspěvek od Kubin.X »

Čau, koupil jsem rok starý Istanbul Agop Sultan 18" crash. Zvuk pohoda. Jenže po prvotním pohledu mě zarazila taková anomálie na okraji činelu. Je to něco jako kdyby do okraje vyryl asi 1cm rýhu. Mohlo by to přerůst až v prasknutí činelu? Jinak žadný řezník za bicíma nejsem.
Vkládám foto pro představu.
Přílohy
2
2
1
1

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Může jít o prasklinu?

Příspěvek od Žilkoslav »

O prasklinu s největší pravděpodobností nejde, turci praskají v 9 případech z 10 po letech. K tomuhle mohlo dojít patrně neopatrnou manipulací s činelem. Nebo na něj někdo hrál něčím, co se ke hře na bicí nepoužívá, například kladivem, kombinovanými kleštěmi, majzlíkem, nebo třeba rašplí. Měl bych možná obavu o to, aby činel díky této bolístce v její blízkosti nepraskl právě po letech. Pak máš, pokud se již na činel nevztahuje záruka, po činelu.

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Může jít o prasklinu?

Příspěvek od Fogel »

je to vyslovene mechanicka deformacia zlym zaobchadzanim. ale nie je to vazne. kludne vezmi kladivo a na kovadline to pekne zarovnaj, nic nepokazis :wink:

Kubin.X
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 29 led 2010 20:52

Re: Může jít o prasklinu?

Příspěvek od Kubin.X »

To jako fakt? :D Ani mě nenapadne! Bych to snad ještě zhoršil. To radši nechám tak, nevyjde to nastejno?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Může jít o prasklinu?

Příspěvek od Žilkoslav »

Raději to tak nechej. :wink:

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Může jít o prasklinu?

Příspěvek od Medák »

Kladivo :twisted: Jsem jen tak mimochodem zkoušel, co vydrží starý popraskaný činel (Alchemy professional): když se do toho člověk trochu opře, není problém jedním bouchnutím tupou stranou kladiva udělat nepěknou prasklinu.

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Může jít o prasklinu?

Příspěvek od Fogel »

tak ja som si napriklad experimentalne kladivom vylepsil svoju meinl classics crash. pridavnym hammeringom trochu ztemnel zvuk a skratil sa dozvuk. treba si cinel podlozit kovadlinou a dbat na to, aby miesto dopadu kladiva bolo presne prilahnute cinelom. skusal som to uz na X cineloch, vacsinou starych samozrejme, ale aj na tureckom istanbule jednu deformaciu hrany po pade. nikdy som ziaden nepraskol. a odporucam pouzivat "ball peen hammer", tu gulatu cast.
Obrázek

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Může jít o prasklinu?

Příspěvek od Žilkoslav »

Jestli ten plech hraje, fakt bych to nechal bejt. Bouchneš jednou blbě a pak už nepomůže ani svěcená voda.

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Může jít o prasklinu?

Příspěvek od Vozka »

Četl jsem na zahraničních fórech pár threadů o výrobě custom činelů a normálně se na hammering používá zaoblená kovadlina právě proto že na rovné (a s rovným kladivem) stačí fakt bouchnout o kousek vedle a mít smůlu a praskne to. Takže já bych to nechal.

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Může jít o prasklinu?

Příspěvek od Fogel »

neviem si predstavit ake necitlive prasa by som musel byt aby som to takto praskol. naozaj to nie je az taka veda, ale moze to nechat tak, je to len esteticka deformacia. keby sa niekto zaujimal o opravy a upravy cinelov, tu je zaujimavy a obsirny thread http://www.drummerworld.com/forums/show ... hp?t=10636

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“