Medium crash místo hi-hat top?

Odpovědět
tonka
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 23 říj 2008 14:19

Medium crash místo hi-hat top?

Příspěvek od tonka »

Zdravím, praskl mi top u Meinl MB10 medium hi-hat a napadlo mě ho nahradit medium crashem ať už stejné značky nebo jiné... zajímalo by mě, jakej bych z toho vytáhl zvuk :D máte s tím někdo zkušenosti? Zkoušel jste to někdo?

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Medium crash místo hi-hat top?

Příspěvek od Jan »

To půjde. Někdy používám jako hajtku 15" Zildjian thin crash nahoře a A custom fast crash dole. Pokud budeš ten činel kupovat v obchodě, nezapomeň si s sebou vzít spodek. Ať se prodavači diví.

White pawn
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2013 23:50

Re: Medium crash místo hi-hat top?

Příspěvek od White pawn »

Já osobně bych si tím teda nebyl moc jistý, hrát se samozřejmě dá na všechno (i na kýble a pokličky :D), ale každý činel má jinou funkci, podle toho je stavěný a mezi hajtkou a crashem je dost velký rozdíl - prostě to nebudu ono, no :)

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Medium crash místo hi-hat top?

Příspěvek od dadoch »

Rozhodně to bude fungovat. Hajtky se z crashů skládaj předevšim ve větších velikostech, protože 18" HH prostě nevyráběj, viz Thomas Pridgen a jeho monstrum nebo tahle 16".

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: Medium crash místo hi-hat top?

Příspěvek od Radek.P »

Zkoušel jsem zkombinovat spodek 14" Zildjian A Custom i Zildjian Z Custom se 14" Zildjian A Cusrom crasch a pěkná hajtka to ani v jednom případě určitě nebyla. Tak na nějaký úlet by to možná šlo ...
Vrch hihat je úplně něco jiného než crash, to si může každý vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Medium crash místo hi-hat top?

Příspěvek od Tarkil »

U Radima na zkušebně jsem kdysi hrál na "hi-hat" - top 14 Zildjian K dark crash a bottom nějakej uplně obyč plech snad dokonce s logem pearl (jen měl v sobě tuším vyvrtané 4 otvory) a hrálo to luxusně. Chvíli jsem uvažoval, že to koupím ;)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Medium crash místo hi-hat top?

Příspěvek od Slowmeda »

Rozdil bude v barve a to proto ze i heavy crash je tenci nez light hihat nebo tak na stejno. Tenci cinely maji vice basu a zaroven papirovejsi zvuk. Hihat asi bude fungovat, ale tipnul bych to na spise alternanivni sound.

chriss
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 23 led 2007 22:36
Bydliště: Praha

Re: Medium crash místo hi-hat top?

Příspěvek od chriss »

...určitě na prodejně zkusit. Vršky HH mívají jinou geometrii než crashe a těch 14" nelze brát jako záruku, že si ty dva kousky správně na sebe sednou. Jinak já mám s těmahle kombinacema zkušenosti spíš u B20 slitiny a dá se s tím docela vyhrát :-)

ytse
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2011 12:57

Re: Medium crash místo hi-hat top?

Příspěvek od ytse »

Tak ja si myslím že ako ti aj samotný crash može sadnúť aj nemusí, tak isto je to s jeho použitím ako hajtky... ale je to určite možné

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“