Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Slowmeda »

kohy píše: T si myslim. Díky za radu. Ale tyhle maštidla jsou akorát na krásu ne ??
To ani nemění nic na zvuku ??
Na tohle bacha to je fakt velkej omyl, povrh činelu je důležitá složka ve tvorbě výsledného zvuku (ještě s tloušťkou, průměrem a slitinou) Já si třeba nechávám některé crashe více zajít, ride chci úplně nejhnusnější (vždycky když sem při hraní splavenej tak ho celej tim potem potřu (ble) a on mi krásně začíná hrát barvama :wink: . Jde o to že se tím poměrně hodně eliminují přeznění. Hi-hat jedinou častěji drhnu, ta se mi líbí jasně jiskřivá...

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od ZRNO »

Méďo Ty jseš ale čuně :-D

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Slowmeda »

ZRNO píše:Méďo Ty jseš ale čuně :-D
Nebyl bych, kdyby se Fast pochlapil a přimluvil se v anatolianu aby dělali jako každá jiná normální fabrika :lol: signature ride v provedení dry :P Takhle musím doslova svým potem vyrobit svůj vlastní signature model :D :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od tomcorn »

Slowmeda píše: Nebyl bych, kdyby se Fast pochlapil a přimluvil se v anatolianu aby dělali jako každá jiná normální fabrika :lol: signature ride v provedení dry :P Takhle musím doslova svým potem vyrobit svůj vlastní signature model :D :D
Začnu zvažovat velkoobchod s tvými tuningovými sekrety :lol:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Slowmeda »

jich mám.... :lol:

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od ZRNO »

poprosím už dál nerozvádět nerozvádět..... :oops:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Hans-Drums »

Používám pastu NéoClean Efface Rayures a ty činely i po silným zasvinění vypadaj jak nové. Jenom nanesu,nechám chvíli působit,pak se ten sajrajt setře,vyleštím a je to jak psovy kulky! :D

Wechsler
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 07 pro 2008 21:13
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Wechsler »

S čím si neporadí vata na stříbro a zlato, čistím tzv. magickou utěrkou z mikrovlákna kterou používám i na rychlé ošlechtění.
Ale za nejůčinější považuji již výše zmíněné cídidlo na ušlechtilé kovy SITOL, v kapele ho používáme i na dechové nástroje s výborným výsledkem. SITOL je defakto nástupce kdysi populárního SIDOLU. Téměř identické složení. Porovnám li výkon a cenu, (kupuji ho 300 ml za směšných Kč 19,-) musím říct že neznám konkurenta. Zkoušel jsem se ví, origo leštěnky Paiste a další předražené prostředky ale SITOL je pro mne no.1
Ještě mohu podotknout že je k činelům šetrný a v žádném případě nehrozí poškození.
Testoval jsem ho na starším plechu, silný film jsem nechal na povrchu několik dní, z tepla do zimy načež jsem to rozleštil a nádhera.... není to žádná žíravina ani abrazivní písek :-)
Jinak SITOL vyrábí Tolman a Tolman z Křivoklátu. Více se dozvíte na: http://www.tolman.cz
Koupil jsem tady na foru Hi Hat od Martina, byla zažloutlá, kupa černých fleků, zažraných otisků prstů a mastných čmouh.
Za čtvrt hodiny vypadá Ultimatka jako nová..... V případě zájmu mohu doložit fotky před a po :-)


Obrázek

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od RadimCep »

Jde o to jestli to nějak neoleští tu ochranou vrstvu co je na činelu... Fotky bodnou...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od pete77 »

sitol ne!!!!už jsem to tu psal sice to vyleští,ale vyžere ten ochranej lak :mrgreen: a pakje to ještě horší vyzkoušeno na sabianech klidne tu dámfoto co to po čase udělalo :idea:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Vojta Horák »

pete77 píše:sitol ne!!!!už jsem to tu psal sice to vyleští,ale vyžere ten ochranej lak :mrgreen: a pakje to ještě horší vyzkoušeno na sabianech klidne tu dámfoto co to po čase udělalo :idea:
Pod tohle se podepisuji, taky jsem byl naivni :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Sam Jr. »

tak sem konečně pořídil Paiste cleaner (nový Signature si to zaslouží) a za ty 2 kila supr. čistí to fajn, žádný drhnutí, nezůstává na tom žádná černá a mastná špína jako třeba po Sidiolu a dokonce i docela příjemně voní :) sjel sem tím i nějaký zašlý šperky z chirurgické oceli a taky to funguje :lol:

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od MrafceK »

Sam Jr. píše:tak sem konečně pořídil Paiste cleaner (nový Signature si to zaslouží) a za ty 2 kila supr. čistí to fajn, žádný drhnutí, nezůstává na tom žádná černá a mastná špína jako třeba po Sidiolu a dokonce i docela příjemně voní :) sjel sem tím i nějaký zašlý šperky z chirurgické oceli a taky to funguje :lol:
potvrzuju, vse dokonale ciste..

666Marek666
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20 lis 2008 19:47
Bydliště: Kremnica (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od 666Marek666 »

Voda + JAR potom Paiste protector a je pokoj :)

kabi34
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 19 črc 2009 00:35
Bydliště: Babylon

jak na špinavé či zašlé činely

Příspěvek od kabi34 »

Ahoj, prosím o radu, mám od ledna nové činely celou sadu Zildjian a pořád se mi špiní víc a víc. Už jsem to zkoušel jak vodou tak i mýdlem a je to pořád stejný. Vím že se prodávají čistící emulze na činely ale je to všechno hrozně drahý, tak kdyby někdo věděl třeba jiný způsob, nebo jestli tyto čističe na činely opravdu to vyčistí a nic jinýho ne.prosím o odpovědi. dřív když jsem začínal, tak mi to nevadilo, měl jsem obyčejný činely, ale teď jsem postoupil na vyšší úroveň a je to škoda, musí to nějak vypadat. poraďte díky moc Kuba

Metallica
Pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 30 zář 2008 13:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jak na špinavé či zašlé činely

Příspěvek od Metallica »

Registrován: před 24 minutami.... nemyslim si že bys mohl stihnout pročíst všechno za 23 minut...... nejdřív čti... pak se ptej (je tu toho mraky)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: jak na špinavé či zašlé činely

Příspěvek od R - stick »

Jako neregistrovaný toho mohl číst hodiny .....
ale je toho tady fakt dost, určitě něco najdeš.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Kajda »

To Metallica: Chtěla jsem napsat přesně to, co teď napsal R - stick.
To kabi34: Téma jsem sloučila, takže si to pročti a mrkni se i na další témata tady: K bubnům ‹ Plechy, činýlky, činely a cowbely ‹ Opravy a rekonstrukce činelů
Hodně štěstí při hledání :wink:

Metallica
Pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: 30 zář 2008 13:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jak na špinavé či zašlé činely

Příspěvek od Metallica »

R - stick píše:Jako neregistrovaný toho mohl číst hodiny .....
tak jasný.. ale soudě podle toho že se ptá tak toho asi jako neregistrovný moc nepřečetl :wink:

Melos
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 12 črc 2003 14:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Melos »

Ahoj. Leštění může být opruz, ale mě to v rámci možností baví a docela mi to i jde :) Tak jsem si říkal, že kdyby chtěl někdo vyleštit činely, pročistit ráfky, promazat mušle, vyčistit pedál atd. a neměl na to chuť, sílu nebo čas,tak by se mu mohli hodit mé služby: http://lestenicinelu.webnode.cz/ Asi je to ale hlavně informace pro Brňáky. Ceny jsou smluvní a friendly :) Dělám to jako koníček.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“