Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

PaNed
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 15 srp 2006 17:17
Bydliště: Telč

Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od PaNed »

Vím, že existují prostředky přímo od výrobců, ale do toho se mi nechce investovat, nevíte někdo o něčem levnějším, šetrným?? Jinak činely mám od Pearl ze série Forum, takže to asi žádná velká kvalita nebude. Díky...

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Squeez »

No všeobecně se tu pořád mluví o prostředku jménem SITOL

Poradím ti, příště si to zkuš tady prohledat pomocí tlačítka HLEDAT 8)

Ixi
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 11 dub 2006 17:13
Bydliště: Svitavsko

Příspěvek od Ixi »

Používám Sitol.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

ja nikdy neleštil .... ale slyšel sem,že sitol...nebo sidol...je docela pěkná svině.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

vsechny pripravky jsou svine, ja take pouzivam sitol, je to funkcni, a levne a hlavne cisti. vsochno cisteni cinelu mne ale nebavi, slovek spotrebuje spoustu hadru, je zaprasenej jako svine - hnus, neni nad lakovany cinely. uz mne poleva pot, at budu muset lestit svoje Alchemy.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

teda,ja nikdy nečistil,bo v tom nevidím opodstatnění...ale co sem slyšel,tak sitol prej spíš na amati,že rozpouští přirozený ochraný filtr na činelech.....he he,to je jak z reklamy

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

hlavne moc nechapu ten tvuj ochrany film ??
myslis jako ten pot co tam pak udelam ???

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

já činely taky neleštim... otírám je od prachu a od piva... (ale to mi tam vylili kytaristi naštěstí jen jednou) :D

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Mi se Sitolem podařilo sundat ochrannej lak s MCS Hajtky... Leštil sem půl dňa se zarytou představou, že to není lak, ale nějaké svinstno... Teď se krásně leskne, ale za prvé se leskne trochu víc, než zbytek sady a za druhé za chvilku asi bude černá jak viks... Jinak na nelakovanou Sabian B8 čínu byl skvělej. Na to, co byla nucena přežít, vypadá po dvou hodinách práce krásně. Akorát na ty lakované činely se musí opatrně. On by sice teoreticky ani neměl být důvod je čistit, ale ty moje MCS sou za jedno shit už od výroby a za druhé byly nuceny přežít asi strašné útrapy s původním majitelem (asi pěkným hovadem), takže podle toho taky vypadají... Navíc na ride je v oblasti dopadu paličky lak spolehlivě sundaný už mechanicky, takže si nedělám iluze o jeho valné kvalitě...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Tak to si musel mit smulu, mne MCS drzi a lak na nich je v poho. vubec je nemusi cistit a jsou porad jak novy. Ale ono vubec to moje jemnejsi hrani nema hold na cinely zadny dopad ani na lak po dopadu nylonovy hlavicky. ted uz jsou tedy moje MCS zpatky v krabici na skrini takze jim ta novota asi dlouho vydrzi :)

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Squeez »

ty woe chlapi vy se máte, to bych chtěl taky někdy zažít že by se mi zbytečný činely váleli za postelí :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já měl doma vopřenej sultan ride vo zeď :mrgreen: hrál sem na levnější alchemy ProART a holt do rocku lepší, a to stála z Ebaye 2500,-

činely neleštim, nějak se mi daří nezasvinit je.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

mates píše:hlavne moc nechapu ten tvuj ochrany film ??
myslis jako ten pot co tam pak udelam ???
No hodně činelů ma nějakou povrchovou úpravu,nebo prostě svůj přirozenej povrch mi přijde...možná díky tomu nechytaj aj měděnku a tak...no co ja vim....podle mě nějakej film maj....jakože třeba když činel poškodíš,tak ten material vypadá jinak než napovrchu...tzn.jestli jsou nějak zaleštěný...nebo při výrobě se tam uďelá nějakej chemickej zázrak...do tohohle fakt nevidim....ale přijde mi jak napohled..tak i logický,že mají nějakou povrchovou úpravu....a bylo mi od znalců řečený,že by sitol nikdy na nic jinyho než na amati nepoužili.....

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

mates píše:Tak to si musel mit smulu, mne MCS drzi a lak na nich je v poho. vubec je nemusi cistit a jsou porad jak novy. Ale ono vubec to moje jemnejsi hrani nema hold na cinely zadny dopad ani na lak po dopadu nylonovy hlavicky. ted uz jsou tedy moje MCS zpatky v krabici na skrini takze jim ta novota asi dlouho vydrzi :)
Jj, jak říkám, měl sem je do úplných začátků a od pěkného prasete... Sou komplet dodrbané... Měl sem je k Amátkám a to byla kapitola sama pro sebe. Třešničkou na dortu bylo asi 6 chybějících šroubů na kopáku, rozvrzaná "šlapka" Peace, na jednom tt dole promlácená diplomatka, na druhém emperorka s důlkama udělanýma paličkou a na kotli byla dole protržená pinstripka... Prostě, kdo neviděl, nepochopí... Ty činely na tom byly jen o trochu líp...

doggy
Pokročilý
Příspěvky: 90
Registrován: 28 črc 2006 13:42
Bydliště: košice

Příspěvek od doggy »

Vyskušaj ten sitol ja snim čistim sabiany a som s nim velmy spokojny.Po chytani ostavaju sice aj tak otlačky ale ak si ich vyčistíš aspon raz za 2mesiace idu lachko dole.Nie po dvoch rokoch,ale so sitolom to pojde dole aj po 2rokoch ale už horšie.ja ho použivam asi 14 rokov.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od gu-staff »

Já používám Paiste Cleaner. Je možná dražší, ale ne extrémně (ASI 3 KILA), ale bordel jde dolu hned, pak vlhkym hadrem, vyleštim flanelem, a je to. Stačí tak zhruba jednou za dva měsíce, vydržel mi asi na 6 čištění, a to čistim 9 plechů. Dát za rok 300 neni nic strašnýho, a pro muzikanty jako já ( když neumim nic moc hrát, tak aspoň ať jsem obklopenej čistejma lesklejma činelama :)) je to tak nějak důležitý. Jinak obecně na činelech nesvačim, ani na ně pokud možno nešmatám ( pokud nepotřebuju ztlumit rukou ) Moje obscese došla tak daleko, že při nasazování a sundavání ze stojanů používám dětský chlupatý rukavice s norskym vzorem.....

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

2gagarin: to ses na tom jeste dobre, j mel amati s totalne pormlacenyma a izolepou poslepovanyma bilejma blanama, kopak byl uz spis na izolepe nez na blane a o nakejch rezonanckach sem si moh nechat zdat, HW a plechy komentovat nebudu, snad jenom hajtku ktera byla jedinej nerozmlacenej plech na souprave:))

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, ja mam pocit ze nylonovy palicky uz dolu nejdou :) Proste mam pocit ze se to podepise az do laku a uz se s tim nic moc neda. Myslim takove ty lehci otisky.

PaNed
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 15 srp 2006 17:17
Bydliště: Telč

Příspěvek od PaNed »

Mám bicí krátce, začínám na nich a na činelech mi zůstávají od paliček takový tečky, hlavně na hajtce...je to asi tim, že to nemam tak v ruce a moc do toho mlatim nebo ja nevim...

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, hlavne jsem jednou dostal cool napad si podlepit cinel... no, to jsem si pak cistenim trosku podeformoval lak. Co se tyka Paiste signature, tak ty cistim obcas papirovym kapesnikem- de to dobre dolu.. obcas sabian cistic

frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Příspěvek od frantiskan »

no teda vyskousel sem nejakej sajrajt,pouzivame to v praci na odrezovani tak,a musim rict ze je to 5x ucinejsi nez nejakej sidol,medenka de dolu prakticky hned,akorat mam pocit ze mi po tem cinely nejak zcervenaly... dokonce je to tak silny ze slizaly i cerny napisy magic :shock: na nic jinyho nez na amati bych to asi neaplikoval...ano,vypadaji ted o 75% lepe,skoda ze i nehraji lepe :D

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

PaNed píše:Mám bicí krátce, začínám na nich a na činelech mi zůstávají od paliček takový tečky, hlavně na hajtce...je to asi tim, že to nemam tak v ruce a moc do toho mlatim nebo ja nevim...
občas zůstávaj na činelech tečky z pískované blány, když odíráš ten písek a pak přejdeš na činel.. nebo koneckonců i z obyč dřevěných hlav.

Davídek
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28 srp 2006 11:37

Příspěvek od Davídek »

Já si flusnu na činel a vyleštím hadrem. Pomáhá to. 8) :mrgreen:

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

fuj to je hnusný :?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

na můj činel by někdo flusnul a zapích bych mu paličku do palice nejmíň půlku!

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“