Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Doma? :?

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Fakju: tak to se divim

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Zpětnym chodem.., nepatří tohle spíš pod činely? Marně jsem to tam hledal.

HyneX
Diskutér Sféry
Příspěvky: 137
Registrován: 20 pro 2006 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

leštění, leštění

Příspěvek od HyneX »

Já jsem dostal k narozkám leštidlo na Zildjiánky a používám ho. Není to tak silný jako Sitol, ale zase to udělá takový ochranný film, který Sitol udělá těžko. Taky stálo okolo tří stovek.
Taky jsem slyšel, že Sitol těm činelům škodí, asi se vždycky kus činelu s každým leštěním setře.... ale to by to člověk asi musel leštit 3 roky v kuse, aby mu z toho nezbylo nic.
Takže myslíte, že Sitol je na činely OK?

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

1x za rok Sitol cinelum neuskodi. Resp. ja ho pouzil jen jednou pred nahravanim desky v profi studiu. Rozdil ve zvuku je znacny, vylezou vysoky frekvence, ktery jsou jinak duseny tim prachem a mastnotou. Lestil jsem i logo a vydrzelo. Ovsem pri beznem hrani ve zkusebne ci na koncerte clovek rozdil ve zvuku vylestenych a spinavych cinelu nepozna.

HyneX
Diskutér Sféry
Příspěvky: 137
Registrován: 20 pro 2006 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sitol

Příspěvek od HyneX »

no, to jsem chtěl slyšet! Resp. číst :)
Já jsem používal Sitol na starý Amátky, tam jsem si byl jistý, že žádnou škodu neudělá :D

Abbry
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 pro 2006 19:26

Příspěvek od Abbry »

Na český plechy používám Sitol,ale na Istanbul-y atd. mám Cymbal Cleaner Paiste kterej mi hodně připomíná náš Sitol jen stím rozdílem že voní 8) a snad není tak agresivní.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medák »

Je zajímavý, že činely Magic ač by měly mít ochraný lak, chytají měděnku a to je mám asi rok, ale přesto zatím nečistím a nechávám to bejt. Vyleštěný to vypadá líp, ale člověk to stejně zachvíli ochmatá, když je nandává a sundává.

frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Příspěvek od frantiskan »

no sid(t)ol je dobry ale na uplne ocisteni cinelu je potreba velka spousta hadru a prace,tak skusim koupit velkou spoustu sid(t)olu naleju ho do nejake nadoby ponorim cinel a odrhnu kartacem...sam sem zvedavej jak to dopadne

HyneX
Diskutér Sféry
Příspěvky: 137
Registrován: 20 pro 2006 12:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HyneX »

se Sitolem je to asi tak, že se dříve jmenoval Sidol, ale pak ho ze záhadného důvodu přejmenovali na Sitol...
A taky jsem dostal chuť si s ním vyleštit svoje starý amáťácký činýlky.. když se tu tak o tom bavíme... ony ty činely vlastně nejsou moje, jsou půjčený, ale aspoň bude mít jejich vlastník radost,... :)

dady
Diskutér Sféry
Příspěvky: 158
Registrován: 03 srp 2005 13:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dady »

zdar...ja len pre istotu: neviete ci treba cinely s 'Traditional' povrchom cistit nejako specialne na rozdiel od tych lestenych kuskov...?...

d. 8)

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dadoch »

pro vsechny: zkuste si v drogerii koupit pripravek SILICHROM - vypada to jako zubni pasta nebo treba indulona,stoji to asi 30 korun a je to na cinely spickovy.daj se s tim vylestit temer do bela a vydrzi to tak pul roku.

tady: http://www.drogeriemartina.cz/inshop/uk ... 04%5D.html

poprtel
Pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 24 lis 2006 17:10

Příspěvek od poprtel »

fakju píše:Pozoruju, že se mi na nehranejch plochách činelů dělaj malý zelenočerný flíčky. Jsou to řádově milimetry, ale...
taky.. a jeden se mi seskrbal dolu a vypada to nak divne :D mimochodem paiste cymbla cleaner popisek- posledni bod- (englishsky)- Pokud vas cinel po pouziti naseho prostredku ztrati barvu, pouzijte nas original paiste cymbal protector :D sem docela koukal :shock:

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od MACEK »

ja použivam sitol....stoji asi 30kč a je to fakt kvalita....dlouho je ten činel pěknej.....akorat ten sitol trochu smrdí no :D .....jo a nechava bily fleky na koberci :D :D

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od pete77 »

taky jsem zkoušel sitol,silichrom apd.mám sabianB8 Pro ty jsou lakovaný a jenom to ten lak zničilo tak jsem zastánce originálních přípravků.Ted mám novou čínu tak ji pravidelně čistím od těch otisku apd. a jsem zvědav jestli se ten nápis od originál přípravku od sabianu smije nebo ne?

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od BLeviathan »

Já používám ten paiste cleaner a je tam vysloveně psaný netlačit moc při čištění, takže si myslím že tam kousek abraziva je. Loga by to podle mne časem vzalo,ale čistí to luxusně. Stačí fakt trocha na vlhčí hadru a pohoda.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Žilkoslav »

Paiste Cleaner. Když jsem jej prvně použil, divil jsem se, co může bejt na činelech za svinstvo.

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od bečvy »

Žilkoslav píše:Paiste Cleaner. Když jsem jej prvně použil, divil jsem se, co může bejt na činelech za svinstvo.
můžu jenom potrvdit, činely staré asi týden, vypadali jako nové, kromě stop po paličkách, ale když jsem to vyčistil paiste cleanerem, tak byl hadr černej jako prase. čistí to parádně. hlavně dodržovat návod, dávat toho málo, a nezapomenout to otřít vlhkym hadrem a pak do sucha vypulírovat :) . když to neotřete tim vlkhym hadrem, zůstane tak hnusně olepený, ale to je vlastně celkem fuk...

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Sabi »

u me to vypada po dvou letech hraní asi takhle.... ten Stagg uz nepouzivam.... je to normalni? jestli ne, cim je to? a da se s tim neco delat?
Přílohy
my bici
my bici
Naposledy upravil(a) Sabi dne 05 srp 2008 02:50, celkem upraveno 1 x.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Benbuben »

To vypadá jako bordel od hlaviček paliček... :wink: Nijak zvlášť bych to asi neřešil.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Trade »

Eh, můžu poprosit tyhle obrovský obrázky radši dávat jako přílohu? pak to roztahne stránku jako kráva...

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Sabi »

Omlouvám se tímto Trademu a informuji že jsem to napravil :D teď už je to snad OK :) takže říkáš že je to normální, ať to vůbec neřeším, nečistím, nezabývám se tím jo? Nejni to tím že bych do toho moc mlátil? tak to jsi mne uklidnil :)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Slowmeda »

Nemáš paličky od Hlaváčka?? jednou sem je měl a takhle se mi to taky zblilo a to tim že byly celý navoskovaný a ten vosk ty činely takhle špinil, v zásadě souhlas s Benem

Uživatelský avatar
Sabi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 193
Registrován: 23 kvě 2008 01:53
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Sabi »

Hraju s habrovejma Balbex PRO.1. takze je to jen vec vzhledu, tak cajk, to ste me uklidnili ani nevite jak :)

Mára
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 19 čer 2007 23:32
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké prostředky používáte na leštění (čištění) činelů?

Příspěvek od Mára »

Mám hajtku a crash kolem půl roku.Taky se mi dělaj stopy od paliček,nějak zvlášť to neřešim.Někdy to vyčistim,zas ne často.
Přílohy
Anatolian Hi-hat 14
Anatolian Hi-hat 14

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“