Prasklý činel

lindgren
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2007 19:04
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Prasklý činel

Příspěvek od lindgren »

Zdravim. Koupil jsem si činel 18" Paiste 101 crash/ride a asi po třech měsících se na něm objevila cca 1cm prasklina. Myslíte že mi to reklamujou? Zase nechci bejt měsíc bez činelu. Jinak teda mam udělat malej výbrus? Docela mě to zarazilo, předtim sem měl starej Amáti činel asi 4 roky a v pohodě. Díky za rady

Mára
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 19 čer 2007 23:32
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mára »

Já mám ten samej už 7 měsíců a zatim drží

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

za zkoušku nic nedáš, teoreticky by ti to vyreklamovat měli, ale už na něja radši nehraj, pač čím víc se ti to rozleze, tím menší možnost vyreklamování, proto je dobrý po každý zkoušce nebo cvičení ty činely vždycky trochu omrknout. ještě tak, kde máš tu prasklinu??

lindgren
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2007 19:04
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lindgren »

Martin píše:za zkoušku nic nedáš, teoreticky by ti to vyreklamovat měli, ale už na něja radši nehraj, pač čím víc se ti to rozleze, tím menší možnost vyreklamování, proto je dobrý po každý zkoušce nebo cvičení ty činely vždycky trochu omrknout. ještě tak, kde máš tu prasklinu??
Prasklina je jakoby od kraje směrem ke středu, asi 1- 1,5 cm dlouhá. Všiml sem si jí převčírem. Na tu reklamaci asi kašlu, protože ten činel teď momentálně potřebuju, ale chtěl sem se zeptat, jak tam mam udělat ten výbrus. Jestli bys to mohl nějak jednoduše popsat. Nechci to uspěchat a ten činel zničit. Díky moc

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

s tím nemám zkušenosti, a jak nad tím tak přemýšlím, tak tak velkou prasklinu, by ti už asi ani nevyreklamovali

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

Nejjednoduší je vyvrtat kousek za konec praskliny milimetrovou dírku, aby se prasklina nešířila a potom normálně vybrousit...

lindgren
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2007 19:04
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

--

Příspěvek od lindgren »

Udělal jsem to jak řikáš, vyvrtal dírku a opiloval, ale asi po hodině hraní mi činel prasknul v bodě kde jsem to vyvrtal a prasklina zase pokračuje asi 1cm směrem do středu. Prosim poraďte co s tim, nechci o ten činel přijíd. Díky

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

jde o to, že prasklina nekončí tam, kde ji ty vidíš, ale poctatně dál. Vyvratal si asi tu dírku moc blízko kraje. Nejlepší sou na tohle spreje na defektoskopii, stojí asi 200,- a přesně poznáš, kde prasklina končí. osobně bych postup opakoval, ale opatrněji...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

osobně bych se u činelu z mosazi už pomalu smiřoval s tim, že jeho život končí. mosaz je strašně měkká slitina, všechny mosazný činely, co sem měl, šly do úplně do hajzlu. bronzovej činel sem nikdy nezničil.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Re: --

Příspěvek od Atlet »

lindgren píše:Udělal jsem to jak řikáš, vyvrtal dírku a opiloval, ale asi po hodině hraní mi činel prasknul v bodě kde jsem to vyvrtal a prasklina zase pokračuje asi 1cm směrem do středu. Prosim poraďte co s tim, nechci o ten činel přijíd. Díky
Jojo, jakmile jednou cinel praskne, da se to zbrzdit, ale casem proste ztrati zvuk a zacne praskat dal...s timto je potreba naucit se smirovat :D

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

odvrtávání je nanic... zůstanou ti tam pak dvě části činelu a do jedný z nich když jebneš, tak pokračuje pod paličkou dolu, kdežto ta za prasklinou a odvrtem je jakoby na místě, tim se to místo namáhá strašně moc a praská to dál... sundej činel, hoď ho na brusku a vybrušto tak, aby tam žádný takovýhle dvě části nebyly. pravda, chce to zajet hloubš do činelu a z jedný strany ho tak dost okrájet, ale tos měl udělat předtim než ti to praslko dál :) takže do toho činelu vybruš v tom místě jakoby V-čko, ale s co možná nejtupějšim úhlem ve vrcholu a vrchol udělat oblej, stejně tak rohy od okraje činelu zaoblit. timhle to zbrzdíš na dýl, i když to neni tak estetický... ale pokud je to nějakej levnej mosaznej činel, tak ti stejně prdne s největší pravděpodobností na tom samym místě znova a nebo někde jinde... kdybys nechápal, jak to myslim, tak se ozvi, zkusim to rozepsat víc

lindgren
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2007 19:04
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

..

Příspěvek od lindgren »

Negr píše:odvrtávání je nanic... zůstanou ti tam pak dvě části činelu a do jedný z nich když jebneš, tak pokračuje pod paličkou dolu, kdežto ta za prasklinou a odvrtem je jakoby na místě, tim se to místo namáhá strašně moc a praská to dál... sundej činel, hoď ho na brusku a vybrušto tak, aby tam žádný takovýhle dvě části nebyly. pravda, chce to zajet hloubš do činelu a z jedný strany ho tak dost okrájet, ale tos měl udělat předtim než ti to praslko dál :) takže do toho činelu vybruš v tom místě jakoby V-čko, ale s co možná nejtupějšim úhlem ve vrcholu a vrchol udělat oblej, stejně tak rohy od okraje činelu zaoblit. timhle to zbrzdíš na dýl, i když to neni tak estetický... ale pokud je to nějakej levnej mosaznej činel, tak ti stejně prdne s největší pravděpodobností na tom samym místě znova a nebo někde jinde... kdybys nechápal, jak to myslim, tak se ozvi, zkusim to rozepsat víc
Ok, zkusim to. Pak se ozvu, zatim díky všem

Skunkee
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 22 kvě 2008 23:54

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Skunkee »

Nazdar. Nevíte náhodo jestli se nemůže tvoři prasklina i uvnitř činelu. Nemyslím od středu, ale uvnitř. Není to ani měsíc co jsem koupil nový crash (Sabian B8Pro 16" medium) a asi při čtvrté zkoušce po úderu jde slyšet při dozvuku chrastětí jako u prasklého činelu. Žádna prasklina není vidět, ale když byl nový bylo vše ok. Známy z hudebnín mi říkal, že nějaké činely z tehle řady kvůli prasklin měl. Asi ho budu reklamovat, ale bohužel ho zrovna těd potřebuju. Nevíte jesli by to mohlo způsobit něco jiného. Zítra ho ještě zkusím hodit na nový stojan, ale dost pochybuju, že by se to vyřešilo. Jinak stojan na kterém je, je fungl nová šibenice od Basixu. Činel používám jako druhý crash, takže není skoro vůbec hraný. Nemáte podobnou zkušenost. Za radu děkuju

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Koubas »

praskonout tak může, pokud máš třeba malletku, nebo nějakou jinou filcovou palici, zkus ho oťukat po povrchu nandanej třeba na prstu, abys vyloučil cgrastěný třeba nedotáhlý matky na stojanu.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Sam Jr. »

tat tak, hledej vlasovou prasklinu mezi drážkama soustružení. tzv. "po letech" takovádle věc se prý daří reklamovat.

Skunkee
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 22 kvě 2008 23:54

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Skunkee »

Díky za odpověd. Odpoledne na to mrknu a dám vědět jak to dopadlo.

gorgano
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 28 lis 2006 22:37
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od gorgano »

JA mel takhlenc po letech prasklej Anatolian..a to jsem ho hral 2 mesice..krasne mi ho vyreklamovali..dali mi zpet penize...bylo to to nejlepsi co se mi mohlo stat, pze jsem ho chtel prodat, jelikož mi vubec nesedel, a tak jsem rad ze prasknul a dostal jsem zpet celej obnos..Ani si neumim predstavit, kdyby si ho nekdo z toho inzeratu ode me koupil a po tejdnu mu praskl :x To by me asi ukamenoval.. :D

clown
Diskutér Sféry
Příspěvky: 138
Registrován: 03 lis 2006 23:14
Bydliště: Ořechov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od clown »

ty voe a ja byl pevne rozhodlej ze si ho beru :shock:

gorgano
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 28 lis 2006 22:37
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od gorgano »

No teoreticky vzato, bys na tom videlal..:-D protoze ja bych ti k nemu samozrejme poslal paragon, a ty bysis hezky nechal vratit celej obnos.. :D Tak ted nevim, jestli je to pro tebe smula, nebo stesti.. :twisted:

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od ToP »

tfuj, co to nevyďym za hrubycy :shock:

Skunkee
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 22 kvě 2008 23:54

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Skunkee »

Tak jsem činel zkusil na prstu a nic. Přitom se ten vrzavý zvuk ozývá i na jiném stojanu, ale zkusil jsem jiný crash a ten to dělá taky, i když hodně potichu, takže jsem si toho nejdřív nevšiml. Asi se to ozývá někde od HW i když jsem všechny šrouby dotáhl. Ještě na to mrknu.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Trade »

Skunkee: Je možný, že to dělá něco ve zkušebně, co rezonuje na stejný nebo alikvótní frekvenci s tim činelem, vezmi si stojan do jiný místnosti.

gorgano
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 28 lis 2006 22:37
Bydliště: Chrastava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od gorgano »

Nakonec zjysťýš, že ťy chrčý struňýk.. :D

Skunkee
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 22 kvě 2008 23:54

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Skunkee »

Strunník to sice nebyl, ale něco podobného. Povolená matka na paměťovém šroubu. Přišel jsem na to náhodou, když jsem ho přehazoval na jiný stojan.

Lukas-Drumman
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11 led 2009 17:51

Prasklý crash

Příspěvek od Lukas-Drumman »

Mám prasklý crash a je prasklý zrovna u nápisu co s tím?
Naposledy upravil(a) Lukas-Drumman dne 19 kvě 2020 20:08, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Opraveny gramatické chyby

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“