Prasklý činel

h.andrysek
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 15 bře 2008 23:15
Bydliště: Český Těšín

Re: Prasklí crash

Příspěvek od h.andrysek »

Myslím, že je tam tvrdé ý. :)
Je jedno kde ti to praskne. Myslím, že o nápis nikomu nejde. No a co s tím tu už je několikrát napsané.

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý crash

Příspěvek od heller »


addla
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 21 lis 2006 16:12
Bydliště: Ostrava

Re: Prasklý činel

Příspěvek od addla »

jsem si všimla, že na činelu mám takovou jakousi 'nerovnost'.. není to přímo prasklina (zatím?), spíš takové 'protlačené' místo.. nevím jak to popsat a fotka taky moc nepomůže.. mám to nějak vybrušovat nebo s tím něco dělat?
Přílohy
Snímek 002.jpg

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od smurf »

Ahoj :) . Tohle neřeš, možná s ním někdo v minulosti někde ťuknul, nebo mu spadnul (já to nebyl, ale taky jsem ho měl z druhé ruky). Na zvuk, ani nic jiného to vliv nemá, ani nehrozí, že by se odtud činel začal "párat".
:wink:

addla
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 21 lis 2006 16:12
Bydliště: Ostrava

Re: Prasklý činel

Příspěvek od addla »

díky, po zkušenostech s minulým činelem se bojím, aby nezačal praskat.. tak snad né..

Valter Thinschmidt
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2010 14:17

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Valter Thinschmidt »

Zdravim Vas. Pred par tyzdnami som zo dna na den zrazu pocul iny zvuk mojho 18" cinelu Istanbul Mehmet Samatya. Nikde som nevidel ani najmensiu prasklinu, dokonca aj stojan a filc som kontroloval, no stale som pocul akoby sa dve kovove casti o seba otierali. A dnes pozeram na cinel a takto debilne je puknuty. Neviem co s nim spravit. Zvarit by asi bola hlupost a prevrtavat diery sa bojim. Aj ked mozno je to uz jedno. Viete mi prosim Vas s tym nejako pomoct??? Ja by som do toho najradsej kopol a hodil do kosa, ale potrebujem ten cinel a na novy ani pouzity nemam peniaze. Cinel ma 2,5 roka, no nehral som nanho cele to obdobie, ale s prestavkami a snazil som sa byt k nemu "citlivy" a udery "kosiť" na kraj z uhla, aby to neboli kolme udery na cinel, ale ani to nepomohlo. Cakal som od Istanbulu, ze nieco vydrzia, ale som neprijemne sklamany....dakujem Vam pekne za rady
Přílohy
DSC02141.JPG
DSC02140.JPG

Valter Thinschmidt
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2010 14:17

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Valter Thinschmidt »

a este by som sa chcel opytat, ci neviete, aky je to cinel. Mosadz alebo nebodaj bronz? Ake materialy su najtrvacnejsie, ktore nieco vydrzia? Mosadz je prilis krehka a jemna ze?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Sam Jr. »

no činel už to má za sebou, na chvíli by mohlo fungovat vyvrtat 2 větší díry na okrajích praskliny (nepodcenit skutečnost, že praklina může být delší než je vidět na první pohled), možná po celé délce praskliny nechat odfrézovat, aby ses zbavil toho drnčení, ale určitě začni šetřit na novej :(

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Adrub »

Já bych si dovolil jen poznámku té trvanlivosti. Vzhledem k charakteru té praskliny se zjevně nejedná o vadu činelu ( praskl by po letech ), ale vznikla zřejmě z důvodu "špatné" techniky hraní na něj. Spíš než hledáním nějakého činelu, který by ti vydržel dýl, se zaměr trochu také na techniku hraní, pohraj si s úhlem náklonu činelů a pro příště se tomu můžeš vyhnout. Sám s tím mám bohaté zkušenosti :wink:

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Medák »

Valter Thinschmidt píše:Zdravim Vas. Pred par tyzdnami som zo dna na den zrazu pocul iny zvuk mojho 18" cinelu Istanbul Mehmet Samatya. Nikde som nevidel ani najmensiu prasklinu, dokonca aj stojan a filc som kontroloval, no stale som pocul akoby sa dve kovove casti o seba otierali. A dnes pozeram na cinel a takto debilne je puknuty. Neviem co s nim spravit. Zvarit by asi bola hlupost a prevrtavat diery sa bojim. Aj ked mozno je to uz jedno. Viete mi prosim Vas s tym nejako pomoct??? Ja by som do toho najradsej kopol a hodil do kosa, ale potrebujem ten cinel a na novy ani pouzity nemam peniaze. Cinel ma 2,5 roka, no nehral som nanho cele to obdobie, ale s prestavkami a snazil som sa byt k nemu "citlivy" a udery "kosiť" na kraj z uhla, aby to neboli kolme udery na cinel, ale ani to nepomohlo. Cakal som od Istanbulu, ze nieco vydrzia, ale som neprijemne sklamany....dakujem Vam pekne za rady
Tak tento víkend jsem přišel na úplně stejný druh praskliny u vrchního činelu hi-hat Istambul Mehmet Sultan a zároveň jsem objevil i dvě velké praskliny na crashy Alchemy Rock Professional. Všechny praskliny jsou uprostřed činelu a ne po letech, což mě dost překvapilo a vyděsilo zároveň. Napadlo mě, jestli to špatně neskladuju, ale vozím to v jednom futrále s přepážkami a při převozu celkem dávám bacha, abych s tím nepraštil nebo na to nepoložil něco těžkýho. Je možný, že tu prasklinu už mám na té hi-hatce delší dobu, ale všimnul jsem si toho až teď. Zvuk se změnil u crashe (tak jsem na to vlastně přišel), ale u hi-haty se zdá být furt stejný - ta prasklina taky není až tak veliká. S tou blbou technikou mě to taky napadlo, ale kolmo přes hranu nehraju a vůbec mám pocit, že nejsem až takový řezník a na činely dávám pozor. Ze špatného hraní snad vznikají praskliny po okrajích a ne ve středu mimo "léta"? Tak fakt nevím, jak se tohle stalo, ale začínám trochu pochybovat o kvalitě těch turků. Možná, že jsem jen natrefil na špatný kusy :? Mám je víc jak dva roky a už abych kupoval nový :evil:

Fotky (po delší době zde):
Hi-hat - Istanbul Mehmet Sultan 14"
Istanbul Mehmet Sultan 14_1.jpg
Istanbul Mehmet Sultan 14_2.jpg
Crash - Alchemy Profesional 17"
(není můj, ale mého kolegy ze zkušebny - také praskl ve středu)
Alchemy Profesional 17.jpg
Alchemy Profesional 17_2.jpg
Crash - Alchemy Rock Profesional 18"
Alchemy Profesional Rock Crash 18_2.jpg
Alchemy Profesional Rock Crash 18_1.jpg
Splash - Alchemy Pro Art 8"
Alchem Pro Art 8_2.jpg
Alchem Pro Art 8_1.jpg
Ps: se značkou Alchemy nadobro končím. Když tři různé činely prasknou uprostřed po letech, je něco špatně! :evil
Naposledy upravil(a) Medák dne 26 črc 2011 17:37, celkem upraveno 3 x.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Medák »

Valter Thinschmidt píše:a este by som sa chcel opytat, ci neviete, aky je to cinel. Mosadz alebo nebodaj bronz? Ake materialy su najtrvacnejsie, ktore nieco vydrzia? Mosadz je prilis krehka a jemna ze?
Mosaz zásadně nekupuj - je to hrozný bláto a za rok budeš mít z činelů větrníky.

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: Prasklý činel

Příspěvek od odietamo_drummer »

Zdareec!!! máám po létech, zhruba u prostřed činelu prasklinu, nevíte kdo by mi mohl
z toho činelu udělat anatolian O-Zone činel??? díky, pokud někdo z Ostravy tím lépe!!!

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od tomcorn »

odietamo_drummer píše:Zdareec!!! máám po létech, zhruba u prostřed činelu prasklinu, nevíte kdo by mi mohl
z toho činelu udělat anatolian O-Zone činel??? díky, pokud někdo z Ostravy tím lépe!!!
Ten činel je už po záruce?

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: Prasklý činel

Příspěvek od odietamo_drummer »

tomcorn píše:Ten činel je už po záruce?
mám ho tady ze sféry z druhé ruky, každopádně budu si kupovat nový a ten O-zone bych fakt chtěl :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od tomcorn »

V tom případě doporučuju Zrna, ten jich už několik vyrobil :wink:

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Medák »

Konečně jsem po delší době přidal fotky prasklin. Najdete je o několik příspěvků výše.

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Prasklý činel

Příspěvek od miross »

Medák píše: Tak tento víkend jsem přišel na úplně stejný druh praskliny u vrchního činelu hi-hat Istambul...
Mám od kamaráda ve zkušebně Hi-Hat Alchemy Professional a je přesně stejně prasklá jako na obr. č. 3 myslím, že mu vydržela cca. 5 let?

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý činel

Příspěvek od lukemo24 »

Mám od Zrníčka nádherný O-zone Anatolian baris, bohužel po první zkoušce je prasknina kolem vrtání, prostě jakýkoliv crash s dírama za čas půjde :))) Ale děkuju mu ještě jednou :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Prasklý činel

Příspěvek od Koubas »

já co jsem tak vypozoroval u nějakých Istanbulů a Alchemy, co jsem měl tak 5 let zpátky, tak to bylo to, že tim ručním tepáním tam prostě občas vznikne slabší místo, když tepec uhodí kladivem zrovna moc, u Alchemy ProART to dokonce vypadalo, že to tam z obou stran trefil do stejnýho místa a byla tam díra, kterou nějak zabrousili a zamlátili. když máš pak na činelu takhle hodně slabý místo, který vychází třeba přes tři ty vysoustružený drážky, pak věřim, že to může praskat zrovna takhle a ne nutně po letech.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“