vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Kashmeeer
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 16 lis 2008 20:45
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Kashmeeer »

Pěknej nákres. Zrovna dneska se mi na crashy udělala cca 1cm prasklina. Čim teda na to? Klasickou ruční pilkou nebo flexou?

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od MACEK »

hele my sme minulej tyden s kamošem oživovali 18" Paiste Alpha Thin Crash kerej byl prasklej po obvodu asi 2cm od kraje ....tak bylo zbytečny ořezavat tu prasklinu kera byla do pulky obvodu tak sme ho stočili celej takže už je to nějaka ta 17" crash ale ted k tomu jak sme to delali -na soustuhu sme to nemeli kde stočit tak sme vzali kvalitni nužky na plech ,načmarali si čáru na činelu a pomalu sme to objeli nužkama a potom jemnym pilnikem zapilovali aby tam nebyly otřepy a zvuk paradní a neni poznat že je to zmenšený z 18" :wink:

joelimbo
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 14 říj 2009 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od joelimbo »

Já jsem brousil ale stejně mi činel pak vydržel jen něco málo. Zkoušel jsem i jen navrtat dírku hned za prasklinou a nebrousit celý kus ale nepomohlo to též. Ikdyž já jsem celkem řezník :) Je pravda, že jsem měl fakt shity, měkký a lehký.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Moleek »

Tak jsem dneska objevil prasklinu na Crash-ridu .. Zatím asi centimetr
Ale bojim se dělat oblouček, abych to nezmrvil nějak přitom.. Nestačí to vyříznout rovně coby tětivu?

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Drumman »

Moleek píše:Tak jsem dneska objevil prasklinu na Crash-ridu .. Zatím asi centimetr
Ale bojim se dělat oblouček, abych to nezmrvil nějak přitom.. Nestačí to vyříznout rovně coby tětivu?
U toho je moznost ze ti to bude praskat dal :wink: udelej obloucek a neser se s tim :mrgreen:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Sam Jr. »

tětiva samosebou bude fakčit, ale je to zase zbytečně moc materiálu, ne?

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Moleek »

NeboŤ s flexou prostě kamarád nejsem, tak jsem dopad takhle... uvidíme, jak to bude hrát a praskat dál
DSC01682.JPG

Kashmeeer
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 16 lis 2008 20:45
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Kashmeeer »

Co myslíte? Povedlo se? Můžu na to s čistým svědomím a bez obav hrát?
Co myslíte? Povedlo se? Můžu na to s čistým svědomím a bez obav hrát?

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Vojta Horák »

Kashmeeer píše:
DSC00325.JPG
Jo.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Sam Jr. »

je to moc ostrý a je úplně jasný, kde to rupne znova :lol: :oops: vem něco kulatýho a udělej srpek přesné kružnice (poloměr kruhu o něco větší než hloubka praskliny), ale třeba to budu v klidu i tak

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Moleek »

Sam Jr. píše:je to moc ostrý a je úplně jasný, kde to rupne znova :lol: :oops: vem něco kulatýho a udělej srpek přesné kružnice (poloměr kruhu o něco větší než hloubka praskliny), ale třeba to budu v klidu i tak
Jestli to bylo na mě, tak se obávám, že tím kotoučem to prostě nezvládnu.. Ale ten roh toho véčka je vybroušený kulatým pilníkem

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Sam Jr. »

já používám nůžky na plech, klasickou brusku, pak půlkulatej pilník a nakonec šmirgl, flexou bych to asi taky nedal :)

výsledek je pak asi takhle
alpha2.JPG

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Fogel »

taktiez pouzivam noznice na plech a nemam s tym problem. ano cinel sa trochu moze ohybat, ale to nevadi. a ked sa objavia nejake nerovnosti, pouzijem kladivko. nakoniec pilnik a smirgel.

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od VladikS »

Moleek píše:NeboŤ s flexou prostě kamarád nejsem, tak jsem dopad takhle... uvidíme, jak to bude hrát a praskat dál
DSC01682.JPG
Já bych se nebál a oříznul to ve větší šířce, klidně skoro do roviny pokud máš flexu s větším kotoučem. Takovejhle ostrej výřez zcela jasně vybízí k tomu, aby to znovu prasklo přesně podle nauky o pevnosti materiálů z cvut pokud s i to dobře pamatuju :-D, hlavní je oříznout to ještě kousek za viditelnym koncem praskliny, protože materiál je narušenej ještě o kus dál, i když to třeba neni vidět.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Moleek »

VladikS píše: Já bych se nebál a oříznul to ve větší šířce, klidně skoro do roviny pokud máš flexu s větším kotoučem. Takovejhle ostrej výřez zcela jasně vybízí k tomu, aby to znovu prasklo přesně podle nauky o pevnosti materiálů z cvut pokud s i to dobře pamatuju :-D, hlavní je oříznout to ještě kousek za viditelnym koncem praskliny, protože materiál je narušenej ještě o kus dál, i když to třeba neni vidět.
Ok.. Už to zas ruplo, takže teď to zkusim pořádně... :D
A ještě jsem dovezl spodek hajtky

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Jenda »

Aktuálně jsem objevil dvě zatím poměrně malý praskliny na vrchním plechu A Custom MS hi-hatky.. Chtěl bych ji zachránit, ale když tady čtu o flexe nebo nůžkách na plech, tak je mi z toho trochu nevolno.. Sám do toho rozhodně nejdu, nemám na to žaludek.. :D Je tady někdo, kdo má s vyříznutím plechů zkušenosti a je nejlépe někde z Východních čech? .. Předem díky za reakce.. Honza 732 112 608

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od ZRNO »

Jenda píše:Aktuálně jsem objevil dvě zatím poměrně malý praskliny na vrchním plechu A Custom MS hi-hatky.. Chtěl bych ji zachránit, ale když tady čtu o flexe nebo nůžkách na plech, tak je mi z toho trochu nevolno.. Sám do toho rozhodně nejdu, nemám na to žaludek.. :D Je tady někdo, kdo má s vyříznutím plechů zkušenosti a je nejlépe někde z Východních čech? .. Předem díky za reakce.. Honza 732 112 608
Citlivko :-D vždyť je to jen kus plechu :-)

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Fogel »

ZRNO píše:Citlivko :-D vždyť je to jen kus plechu :-)
presne tak, nesmies byt taky utlocitny. ja us som zrezal mosadzne aj bronzove plechy (b8 aj b20) a tiez som mal zo zaciatku obavy, ale teraz sa uz s tym neserem. kazdopadne musis tie cinely osetrit co najskor aby sa ti praskliny nesirili dalej. pukliny pekne s noznicami na plech orez, zapiluj a vybrus so smirglom do hladka. dbaj na to aby nevzniklo dalsie potencialne miesto na prasklinu.. pripadne nerovnosti po strihani vyklep kladivom a hotovo. takto sa zachranuju plechy..
btw: lisovane b8 cinely su homogenne a strihaju sa lahsie
liate b20 cinely su nehomogenne a pri strihani sa bronz trochu "krusi", je to kus obtaznejsie
zalezi samozrejme aj na hrubke...

Fajt
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 30 zář 2011 12:38
Bydliště: Březolupy(Uherské Hradiště)

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Fajt »

A co kdyz mam prasklinu u pupku cinelu (crash 14' paiste 101)? :D
To muzu asi vyhodit ze ?:)

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Moleek »

Fajt píše:A co kdyz mam prasklinu u pupku cinelu (crash 14' paiste 101)? :D
To muzu asi vyhodit ze ?:)
Tenhle činel stojí 7 stovek. Můžeš s ním zkusit cokoliv, dokud se nerozmlátí na šrot, tak ho používej klidně jako efektový.
Mimochodem takhle jsme doprasili starý ride Amati a nakonec z něj odpadl pupek úplně, takže stačilo trochu obrousit hrany a bell je na světě :)

Fajt
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 30 zář 2011 12:38
Bydliště: Březolupy(Uherské Hradiště)

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od Fajt »

:D

san
Pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 18 bře 2004 17:08
Bydliště: 3nec

Re: vybroušení praskliny na činelu - názorná postup

Příspěvek od san »

Zdarec, nenašel by se někdo z Brna nebo jeho okolí, kdo by mi zastřihnul a tím zastavil rozjíždějící se prasklinu na činelu? Odměna jistá! Pište do soukromých zpráv nebo na email: sansan(zavinač)seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“