Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Odpovědět
BuBU
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 15 kvě 2007 12:17
Kontaktovat uživatele:

Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od BuBU »

Tak jsem dnes odzkoušel na čištění činelů Savo Glanc na koupelny. V popisu je že odstraňuje vodní kámen a rez. Tak jsem to pro jistotu vyzkoušel na činelu Paiste 502plus který mi asi před měsícem prasknul, abych si případně nedojeb.. nějaký z funkčních. Po předchozích zkušenostech z čištění vším možným (sitol, orig čistidlo Paiste, silichrom) jsem byl až překvapenej jak lehce jde zašlá matná vrstva pěkně dolu. S předchozím náročným leštěním sitolem atd se to nedá srovnat. Nicméně jelikož činel byl už deší dobu nečištěný jsou na něm malinko vidět matné mapky po předchozích šmouhancích. Ale jako účinný prostředek pro častější údržbu čistoty činelu se mi to zá jako parádní cesta. Pokud činel teda náročně vyleštím sidolem atd tohle se mi zdá jako jednoduchá cesta k tomu jak činel jednoduše udržim čistej. Stačí pouze nastříkat pěnu kterou rozprašovač vytvoří a po chvilce působení otřít a hotovo.

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od MACEK »

a nesleze činelu ta ochraná vrstva?

BuBU
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 15 kvě 2007 12:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od BuBU »

U činelů na který jsem to dělal (řada paiste 502) už byla tolikrát čištěna, že na nich 100% už žádný ochranný lak nebyl. Nehledě na to, že u řady 502 pochybuju, že od výroby byl. Takže tohle nemám odzkoušeno. Naproti tomu Paiste Inovation které mám a je na nich lak není potřeba čistit. Mám je už přes 2 roky a sáhl jsem na ně maximálně vlhčenýma utěrkama od Pronta na kov,sklo atd a setřel prach který se tam za tu dobu pochytal. Jinak jsou jak nový. Takže pokud činel nějaký lak má asi nebu potřeba zásah Savem Glanc. Ale pokud činel je jak prase asi už žádný lak nemá.Takže asi tak.

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od kohy »

Já mám teda radši cit :-)

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od MACEK »

to já už ty činely (meinly) s tim lakem taky moc nečistím,jen po každým hraní jdu a štípnu mámě pár těch vlhčených obrousků a přejedu to s tím,utřu to suchym hadrem a taky je to jak nový.. :D

BuBU
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 15 kvě 2007 12:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od BuBU »

MACEK píše:to já už ty činely (meinly) s tim lakem taky moc nečistím,jen po každým hraní jdu a štípnu mámě pár těch vlhčených obrousků a přejedu to s tím,utřu to suchym hadrem a taky je to jak nový.. :D
Pravda, pravda. Pokud mají činely ochranej lak tak je škoda je nechat zaprasit tak, že je musíš vzít něčím fakt brutálním a tím z nich sundáš i ochranu. Ale pokud je lak pryč savo glanc je fakt fofr očista. :)

Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Stýv »

Já jsem teda činely ještě nikdy ničím nečistil :lol: ale možná bych trošku začít mohl :oops:

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Jirka Michalik »

hele, jak poznám jestli je pod tou špínou taky lak? (paiste alpha hh) :oops:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Sam Jr. »

podívej se na spodní činel (nebo spodní stranu činelu), tam většinou lak vydrží navěky a porovnej s tím horním - když už jde činel do hněda, je bez laku a chytá přirozenou patinu :)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Žilkoslav »

Jednou jsem měl čerstvě vyčištěný plechy a hrál jsem venku pod širym nebem. No a jak svítilo slunce, tak na mě ty činely házely prasátka a neviděl jsem na noty. Od tý doby zásadně nečistim.

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od MACEK »

Žilkoslav píše:Jednou jsem měl čerstvě vyčištěný plechy a hrál jsem venku pod širym nebem. No a jak svítilo slunce, tak na mě ty činely házely prasátka a neviděl jsem na noty. Od tý doby zásadně nečistim.


mě se stalo něco podobnýho....akorát to bylo v uherském ostrohu kde byly fakt výkonný světla který byly umístěný kousek předemnou...takže mi svítily nejen do xichtu ale jakmile jsem práskl do plechu tak mi to neskutečne blikalo do vočí.....nic přijemnyho...

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Žilkoslav »

MACEK píše:mě se stalo něco podobnýho....akorát to bylo v uherském ostrohu kde byly fakt výkonný světla který byly umístěný kousek předemnou...takže mi svítily nejen do xichtu ale jakmile jsem práskl do plechu tak mi to neskutečne blikalo do vočí.....nic přijemnyho...
Na druhou stranu docela dobrý světelný efekt. :D

BuBU
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 15 kvě 2007 12:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od BuBU »

Žilkoslav píše:Jednou jsem měl čerstvě vyčištěný plechy a hrál jsem venku pod širym nebem. No a jak svítilo slunce, tak na mě ty činely házely prasátka a neviděl jsem na noty. Od tý doby zásadně nečistim.
To já zas hrál po širým nebem na jednom náměstí, najednou se zvedl vírt a koukám, že crash a china po pravici nikde. Tak kouknu a válí se mi to na zemi....Ale to už je malinko OT :-P

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Kajda »

My jsme hráli před pár týdny s big bandem na náměstí a před poslední písničkou nade mnou letěl pták a pustil mi hovno přímo na malý bubínek :? Bych nevěřila, že se mi to může stát :shock:
To už je ale úplně OT :wink:

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od MACEK »

Kajda píše:My jsme hráli před pár týdny s big bandem na náměstí a před poslední písničkou nade mnou letěl pták a pustil mi hovno přímo na malý bubínek :? Bych nevěřila, že se mi to může stát :shock:
To už je ale úplně OT :wink:


sakra to je aspon příhoda..,.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Trade »

kajda: mno, pořád lepší, než kdyby se trefil o pár desítek centimetrů vedle...

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Kajda »

No to jsem si také říkala, že mám štěstí v neštěstí :lol: Horší by bylo, kdyby se trefil na mě a nebo někam mezi bubny, z toho bubínku to šlo aspoň dobře setřít :lol: A taky bylo dobrý, že se to stalo mezi písničkama a ne přímo během hraní :roll:

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Alena »

Taky bych potřebovala nějaký radikální zásah. Činely jsem čistila pravidelně lihem, hlavně od mastnoty z rukou, ale rok a půl máme novou zkušebnu, kde je větší vlhko a činely teď chytají měděnku. Zkoušela jsem čistič stříbra a ani hovno. Nic jiného mě nenapadlo, protože Sidol (nebo jak se to jmenuje) má v sobě zrnka písku a ty by to poškrábali. Takže co teď s tím. Zkusit to Savo?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Sam Jr. »

Sidol není tak hrubej, aby to podrápal. začni zlehka a podle potřeby přitlač. bacha na tu hrubší stranu houbičky na nádobí, ta umí udělat na činelech pěknou paseku :( vlastní zkušenost.

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Alena »

Sam Jr. píše:...bacha na tu hrubší stranu houbičky na nádobí, ta umí udělat na činelech pěknou paseku :( vlastní zkušenost.
Šmarja, to by mě snad ani nenapadlo. :o To je jak jít při mytí nádobí na hrnec z teflonu drátěnkou

Alibaba
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15 úno 2008 13:07

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Alibaba »

Já bych teda do Sidólu nešel. Tím jsem v pravěku čistil Amáťácký vlnitý plechy páč byly jak levharti. A plech to docela bralo.
Pokud má člověk alespoň trochu kvalitní kovovýrobu, tak si nedovedu představit co by sundalo lak. Moje 2002 hrály šest let a tři roky z toho tři bubeníci zároveň a ani prd. Jen občas suchej hadr a nadýchnutí...

Alena
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 04 led 2006 14:38
Bydliště: Hradiště, okr. Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od Alena »

Jak jsem psala, do Sidolu se mi nechce, jenže Savo? Vždyť je to oxidant, ne? A měděnka není organického původu, takže pak nechápu, jak to funguje, když Savo je vlastně dezinfekce. Má někdo nějaké další návrhy?

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění činelu....testoval jsem Savo Glanc

Příspěvek od smurf »

Já měl teď krizi, páč jsem neměl po ruce žádný origo čistič a plechy už byly jak svině, tak jsem zkusil Silichrom. Je to sajrajt na kovové a chromované povrchy z obyč drogerie či marketu za cca 70kč. Nevím, jak moc je šetrný, ale co se týče očisty, starý hnědý plech se leskne zas jak zrcadlo. A je vidět, že působí i chemicky, prostě tu korozi rozpouští.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“