Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Kajda »

Teď už je to srozumitelné :D

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Roger Taylor »

Čau, tak jás e to pokusím říct lapidárně.
1.Pokud jste metalisti, tak si kupujte tlusté plechy (s označením power, edge, heavy apod.)

2.Pokud hrajete v dechovce, nebo lehký jazzík, pak stačí tenké činely s označením thin.

3. Správné uložení činelu na stojanu je samozřejmostí.

Potom by nemělo dojít k žádnému prasnutí ani po několi letech, ledaže by tam byla skrytá výrobní vada, ale o tom jsem ještě neslyšel.

Často kolem sebe slýchávám bubeníky, kolik každým rokem utratí za činely a jak jsou mizerný ty činely, ba dokonce i paisty 2002, jak praskaj a oni jak se nadřou když musí pořád mlátit do těch plechů. ABSOLUTNĚ JE NECHÁPU. :shock:

Já mám např.: Paiste Alfa, Power Crash 16" od r. 1992 a pořád dobrý
Paiste 1000, Crash 18" od r. 1991 a pořád dobrý

Dále mám Zildjian Scimitar, Ride 20" a to neskutečnej talíř. Ten když se rozezní, tak v něm jsou Třinecké železárny, Vítkovice i ČKD dohromady. Navíc mi na něj někdo šlápl a je teť krapet prohnutý, ale furt dobrý. A taky se viděl pár bubeníků, kteří při transportu činely nesundávali ze stojanů. Až mi to šustění na činely půjde stejně jako Jeffovi Porcarovi z skupiny TOTO, tak si pořídím Paisty řadu 2002. Ta řada je dokonale otestovaná. JE PROSTĚ GOOD. :)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Žilkoslav »

Vidíš to... A já si zase myslim, že je to o technice. Hraju jazz i heavy metal a přijde mi třeba daleko pohodlnější hrát na činely thin a to i v tvrdší muzice.
Výběr váhy činelů, nemůže být ovlivňován žánrem co hraješ.

Diabollo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 190
Registrován: 15 říj 2008 20:31
Bydliště: Horní Kalná

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Diabollo »

Roger Taylor píše:Čau, tak jás e to pokusím říct lapidárně.
1.Pokud jste metalisti, tak si kupujte tlusté plechy (s označením power, edge, heavy apod.)
promiň, asi nehraju tak dlouho jako ty, ale s nějakou řadou činelů "edge" jsem se ještě nepotkal. Jestli si spíš neměl na mysli sound-edge , ale to jsou HH, který mají zvlněný bottom. A že by zrovna tyhle činely byly jen pro metalisty, nevim.
Jestli se pletu tak mě někdo opravte... :-)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Koubas »

zildjian edge byla řada.

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Roger Taylor »

To All:
OK, dobře jste to pochopili. Poznámka: HH Zildjian Edge 14" byla taková řada s fialovým logem bez zvlněného spodního činelu, která rychle "vyšuměla". Bůh ví, proč.

To Žilkoslav:
Plně s Tebou souhlasím, že je to o technice. Po několika letech jsem schopen zahrát bigbeat lehce, potichu, ale když jsem začínal, panečku, to byly rány a spoluhráči mě ještě štenkrovali, že je to slabé a ať do toho uvalím víc. No, neměl jsem ty zkušenosti, tak jsem do toho mlátil, co to šlo. A ty tlusté plechy to vydržely. Já to myslel tak, ať ti kluci, kteří si za soupravu sednou poprvé a budou do toho mlátit silou jako já, tak ať ty peníze nevymlátí hned v činelech.

Určitě je to o technice a vyhranosti hráče. A metal se dá hrát i na tenké činely. Souhlas. Navíc tenké činely thin mají dle mého názoru i více šustivý zvuk a k jejich rozeznění stačí lehký úder. Snad se mi to teď podařilo zdůvodnit či osvětlit.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Trade »

Roger Taylor: Ono i fff se dá zahrát zlehka.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Žilkoslav »

Roger Taylor píše:Plně s Tebou souhlasím, že je to o technice. Po několika letech jsem schopen zahrát bigbeat lehce, potichu, ale když jsem začínal, panečku, to byly rány a spoluhráči mě ještě štenkrovali, že je to slabé a ať do toho uvalím víc. No, neměl jsem ty zkušenosti, tak jsem do toho mlátil, co to šlo. A ty tlusté plechy to vydržely. Já to myslel tak, ať ti kluci, kteří si za soupravu sednou poprvé a budou do toho mlátit silou jako já, tak ať ty peníze nevymlátí hned v činelech.
Klidně i ze začátku tenký plechy. Alespoň se člověk nenaučí do činelů mlátit jak hluchej a nebude rozsekávat ty kousky, co si po pár letech hraní koupí.
Já za půl roku hraní rozsekal crash amati. Zbytek ani nebyl můj, ten jsem vrátil a musel jsem si stejně, ani ne po roce hraní, koupit vlastní činely ...tak jsem zvolil Anatoliany. :)

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Roger Taylor »

Anatoliany se celkem dají. Ale co když jim prasnou ? Někdo fakt nemusí mít ty zkušenosti, jak do činelu správně udeřit.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Gagarin »

kdyz cinel neni z hovna tak nevidim duvod ho rozbijet. Co se týče polemiky tenký/tlustý plech, tak můj názor je, že sada by měla zpravidla obsahovat zástupce každého typu, ať už hraju co chcu. Záleží spíš na stylu bubeníka, než na stylu hudby. I kdyz tezky ride je treba v klasickem jazzu asi blbost..atd

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“