Všeobecné znalosti o výdrži činelů

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od MACEK »

byl jsem doucen tohle téma založit kvuli tomu aby nováčci věděli proč a co za plechy koupit a hlavně co zpusobuje to že jim ty plechový poklice prasknou za nějakej ten pátek ....a proč prasknou?

1.Materiál ze kterého je činel vyroben.
2.firma která ho vyrábí.
3.stáří činelu.
4.typ činelu (splash,china,crash,hit hat,ride...)
---------------------------
1.sklon činelu.
2. stojan ( většinou to způsobuje to že není plastová trubička :wink: )
3.utáhnutí činelu mezi podložkami

zapoměl jsem na něco? :lol:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Koubas »

MACEK píše:
1.Materiál ze kterého je činel vyroben.
2.firma která ho vyrábí.
3.stáří činelu.
4.typ činelu (splash,china,crash,hit hat,ride...)
nějak sem nepochopil, k čemu má tohle sloužit a pokud chceš posloužit začátečníkům, tak nepiš hit hat.

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od MACEK »

Koubas píše: nějak sem nepochopil, k čemu má tohle sloužit a pokud chceš posloužit začátečníkům, tak nepiš hit hat.

:D :D tak já už fakt nevim..... :D

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od odietamo_drummer »

mezi hit hat a hi hat je asi rozdil :P

Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Stýv »

Taky jsem to jaksi nepochopil. Chápu pomoc začátečníkům, ale jestli jim pomůže zrovna tohle.... Ale úmysl dobrej :)

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od MACEK »

no víš mě se mnozí ptají třeba jako jeden spolužák co si má koupit za plech,tak jsem sem napsal tohle a podle toho se chce řídit......,já jen plnil úkol :D ale někomu to snad pomůže vědět že záleží na matrošu z kterýho je ten plech udělanej ne? :neutral:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Koubas »

Tak promiňte, ale kdo má pořád číst v těch inzerátech crach, splach, rajt, hit hat... na tom činelu je napsáno, jak se jmenuje.

Ohledně těch 4 kritérií, myslim si, že když vyloučíš stagg, tak na praskání činelů nemá vliv firma, která ho vyrábí, ani jeho stáří, pouze to, jak s ním zacházíš a ten materiál.

A proč a za co plechy koupit? Koupit zřejmě za peníze. Proč? Aby měli na co hrát.

Pokud si chtěl zplodit nějakej univerzální návod pro začátečníka, jak koupit činel a jak docílit toho, aby mu co nejdýl vydržel, tak ses hned v první větě nějak zaseknul.

Pokud bych měl popsat vlastní zkušenosti -
1.) nákup
-pokud se kupuje novej činel z obchodu, je v záruce. skrytá výrobní vada se většinou v obchodě neobjeví. činel hraje úměrně jeho ceně.
- z druhý ruky je nákup složitější, činel může mít za sebou opravdu dost. proto se nevyplatí kupovat podezřele levný činely bez vyzkoušení, činel je ale každopádně nejlepší koupit vždycky až po vyzkoušení i když je zánovní. dobře funguje obouchávání plstěnou palicí, kdy je slyšet zvuk činelu naprosto čistě, bez zvuku narázu paličky na kov. pokud vám činel někde zachrastí, může bejt prasklej - a to i když to neni vidět.

2.) co koupit
to je úplně zbytečný psát, mladýmu klukovi nevysvětlíš, že stavět si megasadu z Headlinerů ho nikam neposune. já měl úplně na začátku jenom ořezanou hi hat a ride Magic, kterej se dal crashovat. na naučení to s nějakým levným crashem stačí. lepší činely si kupuju po dva roky postupně, vždycky když našetřim na nějakej pěknej kus.

jak na činel hrát a jak se o něj starat je myslim na Samových stránkách.

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od MACEK »

Koubas píše:Ohledně těch 4 kritérií, myslim si, že když vyloučíš stagg, tak na praskání činelů nemá vliv firma, která ho vyrábí, ani jeho stáří, pouze to, jak s ním zacházíš a ten materiál.

no a v tom to je!! tohle všichni nevijou! o tom že stagg neni zrovna firma s kvalitnima prvkama pro hráče ....proto se to sem píše! :neutral: :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Koubas »

pokud člověk neni nehorázně naivní, musí mu dojít, že na Staggu něco smrdí, když třeba v článku o Paistu bylo, že kilo Signature slitiny stojí asi tisícovku, jakto, že ten Stagg je tak levnej?

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od MACEK »

hehe :D ...no vidíš a až někdo tohle všechno bude číst tak se aspon doví že to nemá cenu kupovat :wink:

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od heller »

Stejně si myslim, že to lidi budou furt kupovat. Zkrátka heslo "co je levný, to je dobrý" žije a žít bude...

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od MACEK »

no to je pravda...ale tudle jsem se doslechl že crash/ride 18" ti vydrží víc jak crash 16" .......tak co to je? :D

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Kajda »

MACEK píše:no to je pravda...ale tudle jsem se doslechl že crash/ride 18" ti vydrží víc jak crash 16" .......tak co to je? :D
A proč by neměl? :!:
MACEK píše:byl jsem doucen tohle téma založit kvuli tomu aby nováčci věděli proč a co za plechy koupit a hlavně co zpusobuje to že jim ty plechový poklice prasknou za nějakej ten pátek ....a proč prasknou?

1.Materiál ze kterého je činel vyroben.
2.firma která ho vyrábí.
3.stáří činelu.
4.typ činelu (splash,china,crash,hit hat,ride...)
---------------------------
1.sklon činelu.
2. stojan ( většinou to způsobuje to že není plastová trubička :wink: )
3.utáhnutí činelu mezi podložkami

zapoměl jsem na něco? :lol:
Nezlob se, ale tohle opravdu nikomu nepomůže ... a už vůbec ne nováčkům ...

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od MACEK »

tak je to stejnej material akorad jina velikost a typ....

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Kajda »

Stejně mi pořád ale nějak uniká pointa, co tím myslíš, že se tomu divíš ...

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od MACEK »

no tak vezmeme třeba tvuj plech Crash 16" Paiste 2002 a když si tohle koupim jako crash/ride 18" tak ten plech vydrží dýl ne?!

no divim se tomu že jsem to ještě nikdy neslyšel.....že by crash/ride vydržel víc než crash.. 8)

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Kajda »

Nebudu se pouštět do diskuze, protože se v tom až tak nevyznám. Když chceš něco porovnávat, tak ale snad raději např. crash 18" a crash/ride 18". :)

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od MACEK »

no a v tom je další chyták! ta velikost z 16" na 18" ma to snad vliv na výdrž?

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od DUMP »

MACEK píše:
no divim se tomu že jsem to ještě nikdy neslyšel.....že by crash/ride vydržel víc než crash.. 8)
Já tohle taky ještě neslyšel. Je logický, že crash/ride by měl bejt težší a tlustší, než jeho crashovej ekvivalent, ale tohle absolutně nic nezaručuje. Crash/ride bude míň pružnej, než crash, proto klidně rupne dřív. Nehledě na to, že takhle tlustej činel většinou svádí k tvrdšim úderům, nebo líp řečeno je vyžaduje. Další věc, která tohle potvrzuje, je fakt, že ride ti po crashování odejde poměrně brzo (většinou).
Chápu úmysl poradit začátečníkům, ale šířením těhle různejch fám spíš začátečníka pomateš, jako se to podařilo už někomu před tebou, evidentně.

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od MACEK »

o to o ty vydrži 16" a 18" mě zmatlo uplně nejvic.... :neutral:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Hans-Drums »

Stím je to těžký,protože u činelů většinou platí: Roste cena - Roste kvalita.Jenže i laciná poklice může jít dřív,než ta drahá a kdo ví co všechno ještě..........

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Kajda »

Hans-Drums píše:Roste cena - Roste kvalita.Jenže i laciná poklice může jít dřív,než ta drahá
Nechtěl jsi to říci náhodou obráceně ?

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Psyker »

Sice tenhle thread neni az tak aktualni, ale stejne mi to neda :)
Ono je celkem jedno jestli je cinel tezsi, nebo lehky. Spis zalezi jak na to kdo hraje. Problem je vetsinou ve spatne sile uderu, ktera neni umerna potencialu cinelu. Pokud jde o znacky, tak je dobre se zamyslet nad tim, jaka je kontrola behem vyrobniho procesu a jestli je primarnim zajmem vyrobce, aby lezly ven jen nejak ozkousene cinely. Proste stagg nejak te nizke ceny dosahnout musi :) Neznamena to, ze u nich nenarazite na spravne fungujici cinel, ale sance je trosku jina.

Pokud kupujete neco jeteho, tak hlavni kamen urazu jsou zuby - ono to nekomu drzi, ale jak tomu nalozite pres limit, tak je dost vysoka sance ze cinel prdne.
Vznikle vady odhalite casto tema filcovyma palickama. Dal je dobre se kouknout jak je na tom to soustruzeni, ktere dodava lesk. Tam to taky muze prasknout pokud ma stroj blbou naladu, nebo soustruznik mel spatnou noc. Ale tam je to zase o lidech kteri nedelaji cele dny nic jineho, nez ze koukaji na to jak cinely vypadaji, takze by to meli mit v oku nez to pusti ven :)

Diabollo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 190
Registrován: 15 říj 2008 20:31
Bydliště: Horní Kalná

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Diabollo »

tohle celý téma je podle mě strašně nesrozumitelný a pro nějakýho nováčka vůbec... Původní myšlenka byla sice dobrá,ale myslím že se uplně minula účinkem. Jsou tu sice zajímavý,více či méně pravdivý nazory,ale pak sem přijde někdo,kdo plácne uplnou blbost a udělá z toho všeho totální guláš.
Já myslím že těch faktorů co ovlivňuje "výdrž" činelů je strašně moc počínaje slitinou - pak všecny výrobní procesy - konče hráčem samotným. A všeobecně to nějakým způsobem shrnovat snad ani nejde.

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecné znalosti o výdrži činelů

Příspěvek od Hans-Drums »

Kajda píše: Nechtěl jsi to říci náhodou obráceně ?
:oops: :oops: Ba jo!!! Tak tedy: Jenže i drahá poklice může jít dřív,než ta drahá

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“