Prasklina - vrtat ???

Odpovědět
Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od Pavlišta »

Ahoj,
za levno jsem koupil Paiste signature Full Crash s dvěmi mikrotrhlinami cca 2cm od okraje(viz foto). Zvukově a vzhledově je velmi pěkný, jak nový (až na ty praskliny). Ač používám činely PAISTE odjakživa, nikdy mi žádný nepraskl. Proto se ptám v tomto směru zkušenějších - vyčkat co to udělá, nebo na nic nečekat a vyvrtat dírky za zakončením prasklin. Díky za radu.
Přílohy
DSCF4511.JPG

Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od Stýv »

Zas tak miniaturní mě nepřijdou :D
Rozhodně na nic nečekat a vyvrtat aspoň dírky, i když ty mě nikdy moc nepřesvědčily, já to vždycky radši vyvrtám celý :lol:

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od MACEK »

sou docela blízko u sebe,ja bych to vystřihl a máš od toho pokoj,. :wink:

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od odietamo_drummer »

já nic nevidím

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od Koubas »

já bych vrtal, vystřihnout to můžeš, když to nepomůže, naopak ne.

Uživatelský avatar
tomba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 28 úno 2008 18:33

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od tomba »

já bych to asi taky vrtal

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od Hans-Drums »

Prasklinka? To je hrozná lochna! :D Navrtat a vyfrézovat!

Uživatelský avatar
tomba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 28 úno 2008 18:33

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od tomba »

no ale je fakt že sou docela velký :D

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od MACEK »

odietamo_drummer píše:já nic nevidím

pořád nic nevidíš? :lol:
DSCF4511.JPG

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od odietamo_drummer »

ajo, hehe, ted uz sem klidny

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od Pavlišta »

odietamo_drummer píše:ajo, hehe, ted uz sem klidny
No to já zase tedy ne... :evil:

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od MACEK »

jak už tady psali,pohrej si s vrtáním a pokud to nepomuže .....tak vystřihnout to mužeš i potom......takže se timhle neda co zkazit... :wink:

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od Pavlišta »

MACEK píše:jak už tady psali,pohrej si s vrtáním a pokud to nepomuže .....tak vystřihnout to mužeš i potom......takže se timhle neda co zkazit... :wink:
Díky, zatím jsem nevrtal, odehrál jsem na něj 1 zkoušku a 2 koncerty a zkoušel jsem ho nešetřit. Praskliny se dál nešíří. Tak nevím jestli se mám radovat...........

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od Marvin »

Jojo, cinel z bazaru :–)
Az vas to zas priste nekoho napadne, piste mi rychle SZ, ja vam obratem poslu cislo uctu. 8–)
Vyjde vas to nastejno... :-/

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od smurf »

To jsem si takhle jednou koupil super tureckej "hand made", tuším Istambul Mehmet to byl, 17" crash. No, nikdy předtím jsem nevlastnil krásnější činel. S hrdostí jsem ho pověsil do sady a hrál a hrál...až se po něm začaly rozlézat přesně stejný svině, jak jsi nafotil.
Důvodů může být vícero, ale celkově bych typoval na kolizi několika faktorů, jako styl a razance hry, materiál a jeho životnost, zpracování...taky způsob uchycení je směrodatný, činel by měl být utažený "tak akorát", ne moc, to pak nemá šanci úder odpružit a ani nezní, a nemá být ani moc volný, to pak příliš vibruje a ty vibrace ho ničí.. Je toho fakt strašně moc, co ti zlikviduje tvého plechového skvosta. A bohužel, v případě těchto vlasových trhlin mám obavu, že pokud to není oslabené místo z důvodu nepřesnosti z výroby (tloušťka, soustružení atd.), nic moc ti už nepomůže.
Totiž ze zkušenosti můžu říct, že když činel praskne na vnější hraně, tak to zřejmě v jednom místě nevydržel tvojí ránu. Když tuhle prasklinu "vykrojíš, máš na chvíli pokoj už proto, že změníš vyvážení a činel se bude natáčet vždy protější stranou. Nakonec sice stejně odejde do věčných lovišť, ale máš chvíli čas šetřit na nový :D . Ovšem i výše uvedený postup nic neřeší, protože zvukové "vlny" v činelu rezonujou po obvodu po "létech", a vykrojením to vlnění narušíš. Když už je to moc, tak ten "zdravý ", nevykrojený zbytek působí jako závaží, tlumí a zabíjí zvuk činelu, takže nakonec zní líp poklička od mamky z kuchyně... :evil: Cymbal is dead..
V případě vnitřních prasklin, jaké se mi udělaly na tom Mehmetu, stejné jako ty tvoje, jedná se o celkovou vadu, materiál je "vytřískaný" a dá se čekat, že se časem objeví další. Vrtat nepomůže, buď se ti praskliny rozlezou dál, protože vrtáním matroš jen víc oslabíš, nebo budeš a vrtat a frézovat tak dlouho, až nebude mít žádný zvuk podobný činelu a můžeš si ho pověsit na zeď.
Prostě a jednoduše, popraskané činely NEBRAT(!!!), byť se prasklina jeví jako banalita, je to známka nevratného poškození a původního zvuku stejně už nikdy nedosáhneš. :cry:

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od Marvin »

smurf píše:To jsem si takhle jednou koupil super tureckej "hand made", tuším Istambul Mehmet to byl, 17" crash. No, nikdy předtím jsem nevlastnil krásnější činel. S hrdostí jsem ho pověsil do sady a hrál a hrál...až se po něm začaly rozlézat přesně stejný svině, jak jsi nafotil.
Na takovy veci fungujou reklamace. Tyhle vnitrni praskliny vetsinou uznavaj, noprblm.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklina - vrtat ???

Příspěvek od smurf »

To máš pravdu. Bohužel, už je to nějaký pátek, v době kdy jsem zjistil ty praskliny byl už myslím po záruce, rozhodně jsem už neměl paragon. Velká škoda, fakt super kousek.. :cry:
No, tak aspoň jsem napsal svou zkušenost s vrtáním a vyřezáváním činelů. Vidíte, jak drahá byla :D

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“