Škrábance?

Odpovědět
Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Škrábance?

Příspěvek od Vojta Horák »

Docela me stve, ze kdyz jsem vylestil svoje Alphy, zůstaly tam někde jakoby škrábance, jakože maličky ťuplíky kde se to prostě neleskne. Je to tim, ze material cinelu je poskozenej? Jediny hruby co jsem na ne pouzil byly Aheady. Tady prikladam 2 fotky, jedna je rozmazana, ale jsou tam videt ty smiry a druhy ja veprostred ostra, ale uz to tam moc videt zase neni :)
Přílohy
P1010107.JPG
P1010105.JPG

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Škrábance?

Příspěvek od gu-staff »

V Paistech se nevyznám, ale není to od kladívka? Myslim tim od ručního tepání? (nevim, jestli nejsou Alphy jenom soustružený)...

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrábance?

Příspěvek od Vojta Horák »

gu-staff píše:V Paistech se nevyznám, ale není to od kladívka? Myslim tim od ručního tepání? (nevim, jestli nejsou Alphy jenom soustružený)...
Ty kulaty tecky jsou od vyroby, ale ty jakoby sramy okolo nich me zajimaji. Jinak Alphy jsou jeste stroj :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Škrábance?

Příspěvek od Sam Jr. »

Aplhy se nikdy extra leskout nebudou, protože to soustružení je dost úletový (na mě to působí jako velmi jemné střídání soustruženýho a nesoustruženýho povrchu, kterej se ručně vyleštit nedá). tepání je hodně řídký.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrábance?

Příspěvek od Vojta Horák »

Sam Jr. píše:Aplhy se nikdy extra leskout nebudou, protože to soustružení je dost úletový (na mě to působí jako velmi jemné střídání soustruženýho a nesoustruženýho povrchu, kterej se ručně vyleštit nedá). tepání je hodně řídký.
me se jedna o jemne soustruzeny casti :) Ale asi to fakt vypada jako skrabance. Pak jsem teda vytocenej, ze poskrabu cinel palickou. Drevo drti kov. Nevim

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrábance?

Příspěvek od Vojta Horák »

asi je to poskrabanej lak nebo proste jen poskrabany. Delaly mi to i 101ky. Asi neni co dal resit :(

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrábance?

Příspěvek od smurf »

Sam Jr. píše:Aplhy se nikdy extra leskout nebudou, protože to soustružení je dost úletový (na mě to působí jako velmi jemné střídání soustruženýho a nesoustruženýho povrchu, kterej se ručně vyleštit nedá). tepání je hodně řídký.
To soustružení je nepravidelné, protože je to stružené ručně. Možná je to i záměr, nevím...
Ale každopádně, když to soustruří stroj, jsou léta naprosto pravidelná, narozdíl od šikovné ruky dělníka, krterý používá místo stroje své ruce a um...


smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrábance?

Příspěvek od smurf »

A ty škrábance se mi po čase vyrojily na většině činelů. I když, nevím proč, u některých to jde rozleštit, a někde to už zůstává nafurt...
Ale na funkci to vliv mít nebude...(rozhodně ne na funkci rostlináře :D )

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrábance?

Příspěvek od DUMP »

Ty škrábance sou v laku, je to normální.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrábance?

Příspěvek od Vojta Horák »

DUMP píše:Ty škrábance sou v laku, je to normální.
Dekuji

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrábance?

Příspěvek od kohy »

Proste se ten cinel po nejake dobe opotrebi. Mam to taky, rek bych, ze velkou mirou se k tomu zapricinilo hrani metlickami

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Škrábance?

Příspěvek od Vojta Horák »

kohy píše:Proste se ten cinel po nejake dobe opotrebi. Mam to taky, rek bych, ze velkou mirou se k tomu zapricinilo hrani metlickami
Ja prave na metly od ty doby co Alphuju nesahl :) Ale je to palicema do laku, jak rika DUMP, jinak si to nevysvetlim :)

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“