činely s jemným zvukem

Odpovědět
yarda
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22 úno 2011 00:12

činely s jemným zvukem

Příspěvek od yarda »

přátelé,prosím o pomoc!chci si koupit novou soupravu a k ní i nové činely.poradíte mi někdo nějakou značku a řadu činelů,které mají jemný vyšší zvuk s kratšími dozvuky za rozumné peníze.potřebuji hi-hat,splash 10",crash 14",16",crash-ride 18" na to vše mám max. 12000 kaček

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: činely s jemným zvukem

Příspěvek od Radim »

Jemné činely levných řad bych asi nekupoval, moc to nevydrží. Zkus raději "vyšší" řady zavedených značek - v těch tenčích a jemnějších zvucích mají všichni výrobci slušný výběr. S daným finančním omezením to určitě nepořídíš, ale jsem si jistý, že splash a 1 crash se dají nějakou dobu oželet.
Zkus Anatolian, ale také Bosphorus (ten je, pravda, dražší), Zildjian, Istanbul.... A nebál bych se činelů z druhé ruky, minimálně hihat a ride by nemusely být poškozené.

yarda
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22 úno 2011 00:12

Re: činely s jemným zvukem

Příspěvek od yarda »

co anatolian emotion? máte s nimi někdo zkušenosti?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: činely s jemným zvukem

Příspěvek od Koubas »

nejlevnější slušný činely jsou momentálně asi Turkish. já ale jsem absolutním zastáncem bazarovýho nakupování, ale tam bych dal přednost spíš značkám jako paiste, zildjian nebo sabian, případně meinl (byzance z bazaru by ti asi posloužily dobře). na turecký crashe a splashe bych ale vždycky měl radši záruku, tyhle značky stlačujou výrobní ceny dolu oproti těm, co jsem jmenoval, i na výstupní kontrole.

EL34
Pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 18 říj 2009 14:26
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: činely s jemným zvukem

Příspěvek od EL34 »

Souhlas s tím bazarem.. Stačí to jen sledovat objevujou se tem profi kousky za více než přijatelný peníze. Např. Já tam koupil Paiste2002 18crash za 2600.
Sice hranej ale zvuk 100% lepší než alpha nebo xbt,zxt, Mcs,hcs...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: činely s jemným zvukem

Příspěvek od tomcorn »

Koubas píše:tyhle značky stlačujou výrobní ceny dolu oproti těm, co jsem jmenoval, i na výstupní kontrole.
Pokud jde zrovna např. o Meinl, který tiskne svoje loga Byzance na činely pro ně vyráběné tureckou firmou Murat Diril, pak libovolné turecké značky nemusí nutně šetřit na výstupní kontrole. Stačí, že nemají v cenovém řetězci německý mezičlánek :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: činely s jemným zvukem

Příspěvek od Koubas »

tak já neřikám, že v turecku ta kontrola neni žádná, ale zdá se mi menší. sám už jsem měl v ruce pár činelů, který měly různý výrobní vady - praskliny po létech klasika, dokonce sem měl novej ride alchemy, kterej měl díky hammeringu díru skoro skrz, ale bylo to nějak zabroušený a zalakovaný, taková skoro díra na nejtek, se zárukou to bylo v pohodě, ale tu ti na bazaru moc lidí nedá.

Anthrax
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 27 dub 2011 11:10

Re: činely s jemným zvukem

Příspěvek od Anthrax »

yarda píše:přátelé,prosím o pomoc!chci si koupit novou soupravu a k ní i nové činely.poradíte mi někdo nějakou značku a řadu činelů,které mají jemný vyšší zvuk s kratšími dozvuky za rozumné peníze.potřebuji hi-hat,splash 10",crash 14",16",crash-ride 18" na to vše mám max. 12000 kaček
S těmahle prachama jdi do "turků" určitě jsou bezkonkurenční v poměru kvalita-cena výkon!!! 8)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: činely s jemným zvukem

Příspěvek od Hugo Bos »

Jemné činely se suším zvukem a temným podtónem - nejspíš máš na mysli činely, které jsou označené jako THIN, nebo EXTRa THIN, mně se nejvíce osvědčily v úpravě traditional.
Osobně se mi líbí 16" meinl byzance traditional thin - dobře reaguje, je citlivý s vysokým atakem, suším zvukem, krátkym sustainem a temným podtónem.
Těch řad je několik, sleduj osvědčené značky, průmĚr hraje samozřejmě roli a nevim jaky si přesně představuješ zvuk, chce to slyšet, ale z toho co jsi popsal, sleduj THIN, nebo EXTRA THIN v traditional finishi...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: činely s jemným zvukem

Příspěvek od Radim »

Anthrax píše: S těmahle prachama jdi do "turků" určitě jsou bezkonkurenční v poměru kvalita-cena výkon!!! 8)
Hm, ale který "turky" máš na mysli? Istanbul, Bosphorus, Anatolian, Turkish....?

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: činely s jemným zvukem

Příspěvek od Wind »

Radim píše: Hm, ale který "turky" máš na mysli? Istanbul, Bosphorus, Anatolian, Turkish....?
Nebo ještě Murat Diril, TRX, Amedia... :D
Není to celkem jedno? S 12 000 se vleze určitě do Turkishů, a asi ještě do Anatolianů, u zbytku nevím nebo u nás prakticky není. V Humlu prý vypradávají Istanbul za cenu skoro jako Turkish (Mehmety, takže stejný vlastník)...

Odpovědět

Zpět na „Prosím o radu, jaký činel koupit“