Jaký set činelů pro začátečníka?

Odpovědět
duffman007
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22 kvě 2011 16:33

Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od duffman007 »

Dobrý den,

hraju asi necelý rok a potřeboval bych vybrat nějaký set činelů do zkušebny,doma hraji na elektrické Alesisy, a jelikoz nemam akustické tak ve zkušebně je jenom základ(bez činelů a virblu).Problém je že nemam žádné zkušenosti s vybíráním a penez nemam taky dost ale chtěl bych asi HH + crash + ride .to se mi zdá jako na zacatek dobrý nevim jelsit treba bych se nějak obešel bez ridu nebo tak. no nicméně dival sme se na pár setů:
SABIAN sbr5003 http://www.music-city.cz/sabian-sbr5003 ... 12297.html
Meinl HCS http://www.music-city.cz/meinl-hcs-sada ... -1373.html
pak jsem se ještě dival na tyhle B8čky ale nelibi se mi ze tam neni ten ride http://www.music-city.cz/sabian-b8-firs ... h-957.html
ted se divam do muzikeru a tyhle bych mozna uvazoval asi taky http://muziker.cz/cinely/velke-sady/meinl_mcs.html

mohl by mi někdo poradit klidně jestě nejakou sadu? četl jsme tady ze Meinl Headliner a planet Z a zadny Staggy takze na ty sem se ani nedival. Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od Fogel »

ked uz celu sadu, tak odporucam posetrit a kupit napriklad toto http://www.audiotek.cz/product-39436-tu ... -141620set a narozdiel od vyssie uvedenych cinelov, tieto budu aj hrat.
ale najskor by som sa poobzeral po bazaroch a prebehol inzeraty :)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od Wind »

To pozor, u Turkish zásadně vyzkoušet ten konkrétní set, může se klidně stát, že to nebude hrát vůbec.

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od Fogel »

som presvedceny o tom ze aj ten najmenej vydareny set bude hrat lepsie ako hociktory z tych prvych styroch :D sabian sbr a meinl hcs cinely ani nie su.. uz ked tak bud MCS alebo B8, ale aj tak zbytocne vyhodene peniaze... rozumnejsie by bolo zohnat si nejake amati kraslice, alebo pozriet bazare

duffman007
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22 kvě 2011 16:33

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od duffman007 »

Fogel píše:som presvedceny o tom ze aj ten najmenej vydareny set bude hrat lepsie ako hociktory z tych prvych styroch :D sabian sbr a meinl hcs cinely ani nie su.. uz ked tak bud MCS alebo B8, ale aj tak zbytocne vyhodene peniaze... rozumnejsie by bolo zohnat si nejake amati kraslice, alebo pozriet bazare
proc zbytecne vyhozene penize? kdyby to byly vyhozené peníze a hrali tak hrozne, tak by je snad neprodavali ne? aji na zacatek mylsis, ze to je ztrata penez? jeste jsem se dival na Zildjian ZBT http://muziker.cz/cinely/velke-sady/zil ... k-set.html .a nejsou ty tuskishe priliš jemné?chtěl bych do to punkrocku nebo spíše podobně rychlejší hudby

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od Wind »

Jemné nejsou, ale kousek od kousku taky. Jak je tu od více lidí doporučováno, na začátek Amati Kraslice nebo nějaké Meinl Headliner z bazaru, a potom si našetřit na nějaké Turkish/Anatolian/pro bohaté potom vyšší řady velkých firem
edit: a opravdového punku stejně dosáhneš jedině s Amati :D

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od Fogel »

kamarat pouziva tieto turkish moderate v punk roku a chvali si ich. samozrejme zalezi na kuse, niektore hraju slabsie a niektore prekvapivo dobre.. tieto sety zrejme nemaju taku poctivu vystupnu kontrolu no.. ale na druhej strane, ked nechces hrat hudbu s vysokymi narokmy na kvalitu zvuku, tak b8 ti postacia a vydrzia :) ale nemas v tom sete ride a to je myslim dost podstatny cinel

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od Kupec »

Tak pozor, na MCS mi nešahejte :D já je používám do teď :wink: Jediný co tak budeš muset po čase koupit lepší crash protože ho rozsekáš ale ostatní drží bez jediné prasklinky :)

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od VladikS »

MCS jsem měl a do začátku bych je klidně doporučil. Jak už je zmíněné výše, crash je nejslabší článek a mě prasknul už po půl roce, ale hi-hat a ride byly solidní. Obojí univerzální zvuk... Turkish budou hrát určitě taky dobře, ale je to právě kus od kusu a dokud nemáš nějakej názor na to, jakej zvuk se ti líbí a jakej očekáváš, tak se těžko vybírá... Chybu neuděláš ani jednim, ale určitě nebrat nic mosaznýho(tzn na hcs, headliner atd bych zapomněl)!!

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od Wind »

Mosazný hajtky od Meinlu zní náhodou obstojně, mnohem lepší než třeba Scimitar bronze od Zildjianu, ty jsou s prominutím k zblití (nebrat ani zadarmo, leda na recyklaci bronzu)

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od Fogel »

ej! aj tak je najlepsie zvednout prdel a zajst do brna alebo prahy do nejakeho velkeho obchodu a vybrat si cinel osobne!!!
Naposledy upravil(a) Fogel dne 22 kvě 2011 23:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od Rockchild »

mosaz vubec proboha, radši magic bronze, já třeba osobně fakt mam rád jejich ride, nevim jestli to bylo kusem, ale měl jsem prostě perfektně znějící činel.. kouknul bych po bazaru. Do začátku to určitě stačí a ještě se finančně nevyždímáš.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký set činelů pro začátečníka?

Příspěvek od Pajas »

Wind píše: mnohem lepší než třeba Scimitar bronze od Zildjianu, ty jsou s prominutím k zblití (nebrat ani zadarmo, leda na recyklaci bronzu)
:D na tuhle hajtku hraju už hooodně dlouho a ještě jsem se nepo ... to :lol: Buďto jsem si zvyk a nebo to není tak hrozný :mrgreen:
Rockchild píše:mosaz vubec proboha, radši magic bronze, já třeba osobně fakt mam rád jejich ride, nevim jestli to bylo kusem, ale měl jsem prostě perfektně znějící činel.. kouknul bych po bazaru. Do začátku to určitě stačí a ještě se finančně nevyždímáš.
...souhlas, kdysi jsem byl přítomen testu přímo u prodejce hud. nástrojů a sada Magic bronze vyšla z těch nejlevnějších činelů úplně nejlíp a to jak zvukem, tak cenou ... :wink:

Odpovědět

Zpět na „Prosím o radu, jaký činel koupit“