Ziljian K/Z hi hat

Odpovědět
filipmusa
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 12 srp 2009 11:47

Ziljian K/Z hi hat

Příspěvek od filipmusa »

Zdravim, resim ted nelehke dilema. Chci koupit vyse zminenou hihatu a nevim, zdali vzit rozmet 13, nebo 14. Bohuzel si na ni nebudu moci zahrat, takze to bude naslepo, proto se s vami chci poradit... Budu s ni hrat predevsim Funky a groove, takze sycivejsi a sustivejsi = lepsi...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Ziljian K/Z hi hat

Příspěvek od Koubas »

měl jsem jí (14") a byla úžasná. přes extra heavy váhu hodně muzikální. jelikož je to ale asi druhá nejtěžší hajtka po dyno beat, co se dá koupit, tak pro tebe bude lepší možná 13". jenom pro upřesnění - spodní činel je bottom z dyno beat vážící 1,5 kilo, kus plechu bez soustružení, má jenom vyraženejch pár koleček, horní činel je bottom z K medium hajtky a má 1,3 kilo. když jsem hledal zvukově podobnou hajtku, koupil jsem si paiste signature power, která je teda lehce ostřejší, ale jinak dokonce váží míň.

filipmusa
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 12 srp 2009 11:47

Re: Ziljian K/Z hi hat

Příspěvek od filipmusa »

Aha, takze podle toho, jak to popisujes je to asi spise heavy hihat do rockove hudby...?

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziljian K/Z hi hat

Příspěvek od Slowmeda »

Měl sem jí asi 2 roky (14"), protože jako wecklův obdivovatel (kterej měl 13") sem žral i ten zvuk. Pravdou je že mě časem omrzela, jako většina věcí, to je spíš věc mojí povahy :) každopádně to byla jedna z nej co jsme měl. Nicméně baris heavy, kterýho mám teď mě baví víc, je taková celkově barevnější. to K/Z je takový jednoduchý, (asi vlivem toho těžkýho spodku) rozhodně je to jedna z nejpovedenějších plechovek. (možná zbytečně drahá, novou bych ji určitě nekupoval, když vim že se dá sehnat stejně dobrej kus mnohem levněji mezi jinými značkami). Vono krom toho šílenýho marketingu a desetiletých propagací na zildjianech vůbec nic neni, co by teda neměli ostatní turci :lol:

Odpovědět

Zpět na „Prosím o radu, jaký činel koupit“